راهنمای خرید آنلاین آهن

خرید آنلاین آهن مقوله ای است که در سال های اخیر، توجه ویژه ای به آن شده است.  در این سال ها پذیرش تبدیل خرید آهن آلات از روش های سنتی به روش های مدرن و در بستر اینترنت، از سوی جامعه فعال در بازار فولاد ایران با مقاومت هایی نیز روبرو بوده است. اما رفته رفته با پیشرفت کانال های اطلاع رسانی و خدمات آنلاین، این حوزه نیز توانست به خیل عظیم فروشگاه های آنلاین ورود کند.

اگر تابحال سابقه خرید آهن را داشتید، حتما میدانید که ارزش معاملات در خرید و فروش هر تن محصول فولادی بسیار بالاست، پس منطقی است که نمیتوان خرید آنلاین آهن را با خرید آنلاین محصولات دیگر مقایسه کرد. بنابراین، حتما تفاوت هایی در نحوه خرید آنلاین آهن و فولاد وجود دارد که برای کسب رضایت بیشتر مشتریان باید به آنها توجه شود.

*** تفاوت های خرید آنلاین  آهن آلات با دیگر محصولات

  1. بررسی قیمت ها بدون تماس تلفنی: با روی کار آمدن فروشگاه های اینترنی خرید و فروش آنلاین آهن، این امکان وجود دارد که خریدار ابتدا اطلاعاتی نسبت به بازه قیمتی در آن روز داشته باشد. نکته مهمی که باید به آن دقت کنید این است که قیمت آهن آلات به صورت کیلویی و در برخی محصولات به صورت شاخه ای اعلام میشود و در هر روز این قیمت ها بروز رسانی میگردد.
  2. مشاوره پیش از خرید: مشاوره پیش از خرید در این حوزه از آن جهت دارای اهمیت است که اغلب افراد دارای اطلاعات تخصصی از محصول مورد نیاز خود نیستند. شاید با خود فکر کنید که اساس و لازمه پیش از خرید در  هر نوع محصول دیگری هم این است که ابتدا اطلاعاتی را بدست آورید. این حرف کاملا صحیح است، اما باید به این نکته دقت کنید که هزینه و کارکردی که هر محصول برای شما خواهد داشت، اهمیت مشاوره پیش از خرید را برای شما متفاوت خواهد کرد. برای درک بهتر این موضوع از لحاظ هزینه، بهتر است فرض کنید میخواهید اقدام به خرید یک خانه کنید. معمولا به هنگام یک خانه شما باید تمام جوانب و ویژگی های خانه از سیر تا پیاز آن را کنترل میکنید. قدمت ساخت، نوع مصالح مصرفی، خدمات، برق، گاز، پارکینیگ و آسانسور از جمله روتین ترین مواردی است که هر فردی باید به آنها دقت کند. در مورد خرید آنلاین آهن نیز دریافت اطلاعات در مواردی از جمله گرید آلیاژی، بهترین برند و بهترین قیمت، خواص مکانیکی قابل قبول، ابعاد و ضخامت محصولات، ظاهر و حتی رنگ بسیار مهم است. این اطلاعات اغلب توسط مشاوران آنلاین فروشگاه آنلاین فروش آهن به مشتریان ارائه میگردد.
  3. ارائه پیش فاکتور: پیش فاکتور در خرید خیلی از محصولات معمول نیست و شما به محض انتخاب کالای مورد نیاز خود اقدام به خرید خواهید کرد. اما در مورد آهن آلات، ارائه پیش فاکتوری که شامل مشخصات محصول و قیمت پیشنهادی باشد بسیار مرسوم است. اینکار سبب میشود که مشتریان بتوانند مقایسه بهتری بین فروشندگان مختلف داشته باشند و در نهایت بتوانند تصمیم گیری بهتری داشته باشند.
  4. کنترل کیفی (QC): پس از انتخاب متریال مورد نیاز و مشخص شدن برند مورد تایید شما، لازم است از کنترل کیفیت محصول خود مطمئن شوید. برای این کار، شرکت های معتبری همچون آهنات فرایند تایید کیفیت بار خریداری شده را توسط کارشناس مربوطه و آزمایشگاه مورد تایید طرفین به نحو احسن انجام خواهد داد.
  5. باربری: فرایند هماهنگی ارسال بار از مبدا تا مقصد پروسه ای است که با در نظر گرفتن نوع بار، فاصله مبدا تا مقصد و توافق طرفین صورت می پذیرد. در این مرحله نیز نیاز به ارائه مشاوره توسط کارشناسان فروش وجود دارد و اراتباط بین خریدار و فروشنده همچنان پابرجاست.

سوالات متداول

مجموعه‌ی آهنات، با استفاده از به‌روز‌ترین راه‌های ارتباطی، به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر پاسخگویی از طریق شماره‌ تلفن‌های ذیل

1. گریدها آلیاژی ورق سیاه در بازار کدامند؟

گرید مرسوم ورق سیاه ST37 است. اما گریدهای ST52، A516 و A283 نیز به صورت سفارشی و برش خورده قابلیت سفارش را دارند. 

2. ورق سیاه در چه حالت هایی به بازار عرضه می‌شود؟

دو حالت شیت فابریک و رول 

3. ضخامت و سایز ورق های سیاه فولاد مبارکه چگونه است؟

خط تولید این کارخانه توان تولید ضخامت‌های بین 1.2 تا 16 میلیمتر را دارد، اما مرسوم ترین ضخامت‌هایی که سفارش بیشتری دارد، بین 2 تا 15 میل است. عرض این ورق ها در ضخامت های پایین (بجز در 2 میل) در 1000، 1250 و 1500 میل موجود است. در ضخامت های بالا آن چیزی که مرسوم است، عرض 1500 میل است. 

4. مشخصات ضخامت و عرض ورق های فولاد کاویان چگونه است؟

 ورق‌های نورد شده این کارخانه از ضخامت 8 میل به بالا (تا 40 میل) در عرض‌های 1250 و 1500 میلیمتر می‌باشد. 

5. ورق اکسین اهواز در چه عرض و ضخامت هایی ورق سیاه تولید می‌کند؟

این کارخانه عموما عرض 2 متر تولید می‌کند اما چون توان تولید تا عرض 5/4 متر را دارد بر اساس سفارش مشتری عرض‌های دیگر هم در بازار با نام این کارخانه دیده می‌شود. این کارخانه ورق‌های سیاه خود را در ضخامت‌های 6 میل به بالا (حتی بالاتر از 40 میل) تولید می‌کند. کیفیت محصولات نورد این کارخانه از کیفیت بسیار خوبی برخودار است. 

6. محصولات نورد گرم فولاد گیلان در چه سایزهایی تولید و عرضه می‌شود؟

 این کارخانه در بخش نورد گرم محصولات قابلیت تولید ضخامت‌های 2 تا 17 میل را دارد، اما ضخامت‌های 3 تا 15 میل فولاد گیلان، بیشترین سفارش را در بازار دارد. محدوده عرض ورق‌های سیاه این کارخانه از 600 تا 1420 میلی متر است، اما باز هم آنچه بیشتر در بازار مرسوم است، عرض های 1000، 1250 و 1500 میل می‌باشد. 

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×