پروفیل آبرو

قیمت پروفیل آبرو

 قیمت پروفیل آبرو به عواملی همچون نوع یک طرفه یا دو طرفه بودن، ضخامت و طول کالا بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت پروفیل آبرو میتوانید از کارشناسان آهنات مشاوره خرید دریافت کنید. 

همچنین قیمت پروفیل صنعتی و ساختمانی در سایت آهنات به روز میشود.

این نوع پروفیل نوعی پروفیل باز محسوب می شود. پروفیل آبرو  برای مسیر آب بر روی سقف شیروانی ها و سقف های شیب دار استفاده می شود.

 پروفیل آبرو به دو صورت یک طرفه و دو طرفه می باشد. در واقع از این نوع پروفیل برای ساخت ناودان سقف استفاده میشود.

 از این پروفیل برای ساخت در، پنجره و چهارچوب استفاده می شود و همچنین استفاده از این محصول فولادی باعث استحکام پایه ساختمان ها می شود. 

پروفیل آبرو که نوعی پروفیل است در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام کاربرد و ابعاد خاص خود را دارند. پروفیل آبرو شامل مدل های لندنی، جعبه ای و فیتیله ای است.

پروفیل آبرو آسیا

نامضخامتسایزابعاد شاخهتحویلقیمتتاریخ بروزرسانی
پروفیل آبرو - ۳ میل پروفیل آسیا- ارتفاع ۱۸ - ۶ متری- کارخانه۳۱۸کارخانه۲۴۲,۰۰۰ ریال۲۰۲۲-۰۳-۰۵
پروفیل آبرو - ۳ میل پروفیل آسیا- ارتفاع ۱۸ - ۶ متری- بنگاه تهران۳۱۸بنگاه تهران۲۴۲,۰۰۰ ریال۲۰۲۲-۰۳-۰۵

پروفیل آبرو ذوب آهن

نامضخامتسایزابعاد شاخهتحویلقیمتتاریخ بروزرسانی
پروفیل آبرو - ۳ میل ذوب آهن - ارتفاع ۱۸ - ۶ متری- کارخانه۳۱۸کارخانه۲۴۲,۰۰۰ ریال۲۰۲۳-۰۳-۱۲
پروفیل آبرو - ۳ میل ذوب آهن - ارتفاع ۱۸ - ۶ متری- کارخانه۳۱۸کارخانه۲۴۲,۰۰۰ ریال۲۰۲۲-۱۱-۲۷
پروفیل آبرو - ۳ میل ذوب آهن- ارتفاع ۱۸ - ۶ متری- بنگاه تهران۳۱۸بنگاه تهران۲۴۲,۰۰۰ ریال۲۰۲۲-۰۳-۰۵

پروفیل ها به گروهی از محصولات فلزی گفته می شود که در ساخت درب، پنجره و چهارچوب مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع، در اصطلاح علمی، پروفیل به معنای طول مقطع ثابت در طول یک مقطع است.  

این محصول به دلیل شکل مقطعی به پروفیل Z نیز معروف است. این محصول در بازار به عنوان ناودانی در بین انبوه مردم شناخته می شود. این پروفیل در دسته پروفیل های ساختمانی قرار می گیرد.

قیمت پروفیل آبرو

پروفیل آبرو چیست؟

پروفیل آبرو برای ساخت پنجره ها، درها یا چهارچوب ها استفاده می شود و همچنین برای استحکام پی ها مفید است. 

این پروفیل بیشتر برای سقف های شیبدار یا شیروانی استفاده می شود و به آب این سطح اجازه می دهد تا توسط پروفیل آبرو و در مسیر آن به سمت زمین هدایت شود. 

بارش برف و باران بر روی پشت بام سازه یا ساختمان خسارت زیادی را به همراه خواهد داشت. 

مهم این است که پشت بام باید آب را با سیستم مناسب به پایین ساختمان هدایت کند وگرنه اتفاقات بدی می افتد. این پروفیل یکی از موثرترین محصولات فلزی است که فرآیند تخلیه آب پشت بام را ساده می کند.

ویژگی های پروفیل آبرو

این پروفیل که به عنوان پوشش سقف استفاده می شود دارای خواص منحصر به فردی است و در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید می شود. این پروفیل ها به دو صورت یک طرفه و دو طرفه ساخته می شوند که هر کدام خواص و کاربردهای متفاوتی دارند. 

مشخصات پروفیل آبرو شامل موارد زیر است:
ضخامت این پروفیل …… .. ………… از ۲ تا ۳ میلی متر
طول این پروفیل ……………………… ۶ متر
وزن پروفیل آبرو یک طرفه……..۷۰ کیلوگرم
وزن پروفیل آبرو دوطرفه……….۷۰ کیلوگرم

ورق تولیدی پروفیل آبرو

پروفیل آبرو یک طرفه و دو طرفه برای مایعات بسیار خورنده هستند و باید به گونه ای ساخته شوند که مقاومت بیشتری در برابر خوردگی داشته باشند. 

راه های مختلفی برای افزایش استحکام این پروفیل وجود دارد که رایج ترین آنها گالوانیزه کردن یا پوشش دادن ورق های فولادی است. بنابراین این پروفیل بیشتر از ورق گالوانیزه یا گالوانیوم ساخته می شود.

 این پروفیل از انواع ورق های گالوانیزه ساخته شده است زیرا در تماس مستقیم با آب و رطوبت است و باید در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد.

انواع پروفیل آبرو

این پروفیل در چندین نوع تولید می شود که هر کدام کاربرد و ابعاد خاص خود را دارند. پروفیل آبرو شامل مدل های لندنی، جعبه ای، گرد، مخفی و فیتیله ای است.

پروفیل آبرو لندنی

ضخامت پروفیل آبرو لندنی ۰.۴ میلی متر و طول ۳ متر است و برای پوشاندن سقف بزرگتر، پروفیل های لندنی چسبانده شده و برخی از بخش های اضافی بریده می شوند. 

آبروی لندنی شامل تعداد زیادی پروفیل آبرو در بازار است که بسیار متنوع می باشد.

البته یکی از معایب این پروفیل خوردگی و فرسودگی در دراز مدت است. 

فولاد و آهن مقاومت بسیار کمی در برابر رطوبت و آب دارند. پروفیل آبرو لندنی برای افزایش مقاومت ورق های فولادی در برابر آب گالوانیزه می شود، اما باز هم در دراز مدت آسیب می بیند.

پروفیل آبرو جعبه ای

این پروفیل زیباتر از آبرو های لندنی به نظر می رسد و در پشت بام رستوران یا سازه استفاده می شود. ضخامت این پروفیل بیش از ۰.۴ میلی متر بوده و تا حدودی مشکل زنگ زدگی و آسیب دیدگی پروفیل لندنی را برطرف کرده است.

کاربرد پروفیل آبرو

مهمترین کاربرد پروفیل آبرو یا ناودانی جمع آوری و انتقال آب باران، برف یا هر مایع دیگری از پشت بام به پایین ساختمان است. 

آبرو یا پروفیل ناودانی به گونه ای تولید می شود که وزن مناسبی داشته باشد و به دلیل قرار گرفتن در سطحی بالاتر از سطح زمین، به راحتی قابل حمل و قرار دادن آن بر روی سطح شیبدار است.

این نوع پروفیل باید روی ساندویچ پانل سقفی نیز نصب شود. دلیل نصب این پروفیل بر روی ساندویچ پانل ها هدایت آب از این سازه به سمت پایین می باشد و از آنجایی که بارش شدید باران و برف در پشت بام می تواند مشکلاتی را ایجاد کند، استفاده از آبرو بر روی این سازه باید با رعایت نکات ایمنی و همراهی آن ضروری است.

 در اینجا برخی از کاربردهای پروفیل آبرو آورده شده است.

اتصال روی ساندویچ پانل‌ های سقفی
انواع سقف شیروانی و غیر شیروانی
نوع پارکینگ و پشت بام جهت کنترل جریان آب
محیط های مختلف فرآوری مانند مرغ‌ داری، گلخانه ها و دام داری
ساخت در ‌های چوبی و ام‌ دی ‌اف
پروفیل آبرو و سقف شیروانی
پروفیل های آبرو تاثیر بسزایی بر جریان آب در سقف های شیروانی دارد.

اولین نکته این است که مناطقی مانند شمال کشور نسبت به سایر نقاط ایران بارندگی بیشتری دارند. 

این عامل اصلی شیب سقف خانه در شمال کشور است. نکته دوم این است که هدایت آب در یک سطح شیبدار تا حدودی دشوارتر از هدایت آب به سطح دیگر است.

قرار دادن پروفیل آبرو روی سقف شیب دار

در این قسمت نحوه راه اندازی پروفایل های آبرو را به شما آموزش می دهیم.

مرحله ۱:

پروفیل آبرو مناسب را بر اساس شرایط محیطی و رطوبت انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پروفیل های ضخیم تر در برابر رطوبت و سایش مقاومت بیشتری دارند.

مرحله ۲:

قاب قرار گیری ابرو را به سقف جوش دهید و سپس پروفیل را به قاب وصل کنید. در این مرحله باید پروفیل را به اندازه لازم برش دهید و مراحل خمش و برش دقیق را انجام دهید.

مرحله ۳:

پس از خم شدن و برش، اقدام به ساخت تراس و آبرو خاص تراس کنید.

مرحله چهارم:

در این مرحله به سادگی نحوه نصب آبرو و قاب را بررسی کنید. گاهی اوقات، نصب ناقص است. در نتیجه آب به سطح نفوذ می کند و خسارات ریز و درشتی ایجاد می کند.

چرا پروفیل آبرو را انتخاب می کنید؟

این محصول فولادی دارای چندین مزیت است که استفاده از آن را رایج می کند. 

این موارد باید قبل از خرید پروفیل آبرو در نظر گرفته شود. تعویض و تعمیر هر سیستم لوله کشی آب باران نیاز به هزینه دارد. آبرو به دلیل دوام آن مقرون به صرفه است. علاوه بر این، استفاده از این پروفیل دارای مزایای زیر است:

کربن پایین:

وجود کربن کم در این ماده ضرر کمتری برای محیط زیست دارد. همچنین می توان آن را دوباره به عنوان ضایعات ذوب کرد. بنابراین هیچ اتلافی برای طبیعت وجود ندارد.

• استحکام بالا:

وجود فولاد در این پروفیل بسیار مهم است. با تغییر آب و هوا، مواد نیز تغییر می کند. 

خواص مکانیکی و شیمیایی خوب فولاد استحکام آن را افزایش می دهد. 

البته روکش گالوانیزه روی این پروفیل مقاومت در برابر خوردگی آن را دوچندان می کند. بنابراین جای نگرانی بابت تعویض طولانی مدت این محصول وجود ندارد.

• فولاد ضد زنگ:

فولاد ضد زنگ استفاده شده در این محصول دارای روکش محافظ روی است که از زنگ زدگی محافظت می کند. عناصر موجود در فولاد ضد زنگ از واکنش آب و اکسیژن با فولاد جلوگیری می کند.

• دوام:

فولاد ضد زنگ به کار رفته در این محصول در برابر حرارت مقاوم است. این به دلیل وجود کروم در فولاد است. کروم نوسانات حرارتی را کاهش می دهد و از میرایی فولاد جلوگیری می کند.

طراحی مناسب:

شکل پروفیل آبرو برای هدایت آسان آب و جلوگیری از تجمع آب طراحی شده است.

روش تولید پروفیل‌ های آبرو چگونه است؟

پروفیل آبرو همیشه در معرض مایعات به خصوص آب قرار دارد، بنابراین باید از ورق های فولادی ساخته شود که در برابر خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم باشد. برای ساخت پروفیل معمولا از ورق گالوانیزه یا ورق رنگی استفاده می شود. 

برای افزایش مقاومت محصولات فولادی در برابر رطوبت از راهکارها و روش های مختلفی استفاده می شود. یکی از رایج ترین ورق های فولادی گالوانیزه یا “روکش دار” است.

ورق مورد استفاده در این روش به ورق گالوانیزه معروف است. پروفیل های این نوع باید سبک وزن باشند، بنابراین برای تولید آنها از ورق های فولادی با ضخامت های ۲، ۲.۵ و ۳ میلی متر استفاده می شود.

 برای تولید این نوع پروفیل از دستگاه رول فرمینگ استفاده می شود به این صورت که پس از برش ورق فولادی در ضخامت و عرض مورد نظر، آن را وارد دستگاه رول فرمینگ می کنند تا با استفاده از قالب مخصوص تعبیه شده در دستگاه، فرم دهی شود. ورق به شکل پروفیل آبرو درآمده و از انتهای خط تولید خارج می شود.

خرید پروفیل آبرو

این پروفیل ها به دو صورت یک طرفه و دو طرفه در بازار آهن آلات و فولاد موجود می باشد. افرادی که قصد خرید پروفیل آبرو دارند باید به این نکته توجه کنند که قیمت پروفیل آبرو با توجه به عواملی مانند یک طرفه یا دو طرفه بودن، ضخامت و طول محصول متفاوت است.

 این پروفایل جزء پروفیل‌ های در نظر گرفته می شود. ضخامت پروفیل آبرو ۲ تا ۳ میلی متر است.

انواع دیگر پروفیل ها مانند پروفیل دنده ای، پروفیل جعبه ای و پروفیل لندنی در ضخامت های کمتر تولید می شوند. 

ضخامت پروفیل لندنی ۰.۵، ۰.۶، ۰.۷، ۰.۸، ۰.۹ و ۱ میلیمتر، ضخامت پروفیل جعبه‌ ای ۰.۵، ۰.۶، ۰.۷، ۰.۸، ۰.۹، ۱، ۱.۵ و ۲ میلیمتر و ضخامت پروفیل فیتیله ‌ای ۰.۴ و ۰.۵ میلیمتر است. 

مشتریان با توجه به نیاز خود باید نسبت به خرید پروفیل آبرو اقدام کنند که می توانند برای اطلاع از بهترین قیمت پروفیل آبرو در بازار آهن ‌آلات و همچنین اطلاع از قیمت روز پروفیل آبرو به سایت آهنات مراجعه کنند و یا با کارشناس فروش آهنات تماس بگیرند.

فروش آبرو

این محصول به دلیل کاربردهای فراوان در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و در بین مصرف کنندگان بسیار محبوب است. 

مشتریان باید ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهند و سپس با توجه به شرایط ساختمانی و شرایط محیطی سازه ای و همچنین شرایط اقلیمی و اقلیمی منطقه خود، نوع و ضخامت محصولات را انتخاب کنند تا خریدی مطمئن به دست آورند، در غیر این صورت هزینه های زیادی تحمیل خواهد شد. 

شرکت های زیادی در زمینه فروش آبرو وجود دارند که یکی از بهترین و مهمترین آنها شرکت بازرگانی آهنات است که با ارائه پروفایل های مختلف آبرو و درج قیمت های به روز و آنلاین در سایت آهنات نیاز مشتریان خود را در این زمینه برآورده می کند.

 مشتریانی که امروز به دنبال قیمت پروفیل آبرو هستند می توانند برای این منظور به سایت آهنات مراجعه کنند.

قیمت روز پروفیل آبرو

قیمت روز پروفیل آبرو علاوه بر نوسانات در بازار آهن بسته به ضخامت، شاخه و طول محصول تعیین می شود. استفاده از این پروفیل در صنعت ساختمان بسیار مهم است و این محصول محبوبیت خاص خود را در بین مصرف کنندگان دارد. 

انتخاب این محصول باید با توجه به مطالعه مورد نیاز مطابق با شرایط ساختمان و تعیین شرایط محیطی و منطقه ای تعیین شود در غیر این صورت هزینه زیادی را به مصرف کننده تحمیل می کند.

قیمت پروفیل آبرو در بازار چقدر است؟

قیمت محصولات فولادی تحت تأثیر عواملی همچون نرخ ارز، میزان صادرات و واردات، مواد خام و بحران‌ های اقتصادی قرار دارد. بنابراین، قیمت پروفیل آبرو باید به روز دریافت شود

تفاوت پروفیل آبرو آلومینیومی با پروفیل آبرو فولادی چیست؟

این پروفیل از لحاظ جنس هم به پروفیل آبرو مس، فولاد، PVC و آلومینیوم تقسیم می شود. اما دو نوع رایج در بازار آلومینیوم و فولاد وجود دارد که تفاوت هایی با هم دارند که در خرید پروفیل آبرو باید به آنها توجه کرد. تفاوت بین این دو در زیر توضیح داده شده است.

نصب:

پروفیل های آبرو آلومینیومی سبک تر از پروفیل های آبرو فولادی هستند. به همین دلیل، برخی از خریداران این آبرو را بر آبرو فولاد ترجیح می دهند زیرا نصب آن راحت تر است. 

با توجه به این تفاوت وزن، ظروف آلومینیومی سریعتر نصب می شوند، بنابراین مقرون به صرفه تر هستند و نیاز به نیروی انسانی کمتری دارند.

خرید پروفیل آبرو

تعمیر و نگهداری و تعمیر:

هر دو پروفیل آبرو فولادی و هم آلومینومی نیاز به تعمیرات کمتری دارند و حداقل ۲۰ سال طول عمر دارند. 

پروفیل های آبرو آلومینیومی دیرتر از پروفیل های آبرو فولادی زنگ می زند، اما اگر فولاد با روکش گالوانیزه پوشانده شود زنگ نمی زند.

میزان نشتی:

پروفیل های آلومینیومی احتمال نشتی آب کمتری دارند و دلایل مختلفی دارد. اول اینکه آلومینیوم راحت تر ترک می خورد و باعث نشت آب می شود. دوم، اتصالات عامل اصلی نشت آب هستند زیرا اتصالات ممکن است سریعتر زنگ بزنند.

 از طرفی آبرو فولادی گالوانیزه این مشکل را ندارد.

سوالات متداول

خانواده آهنات، با استفاده از به‌روز‌ترین راه‌های ارتباطی، به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر پاسخگویی به سوالات متداول از طریق شماره‌ ۰۲۱۴۷۲۳۸۰۰۰، کانال تلگرام و اینستاگرام با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟

با سلام خدمت شما اصولا شاخص اندازه گیری فلزات براساس وزن محصول است با این وجود در زمان تحویل بار، ابعاد و مشخصات فنی محصول را با فاکتور و گواهینامه فنی آن مطابقت بدهید.

بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟
من یک آیتم محتوا هستم.برای ویرایش برروی دکمه کلیک کنید.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟
من یک آیتم محتوا هستم.برای ویرایش برروی دکمه کلیک کنید.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟
محتوای آکاردئون

سوالات متداول

مجموعه‌ی آهنات، با استفاده از به‌روز‌ترین راه‌های ارتباطی، به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر پاسخگویی از طریق شماره‌ تلفن‌های ذیل

1. گریدها آلیاژی ورق سیاه در بازار کدامند؟

گرید مرسوم ورق سیاه ST37 است. اما گریدهای ST52، A516 و A283 نیز به صورت سفارشی و برش خورده قابلیت سفارش را دارند. 

2. ورق سیاه در چه حالت هایی به بازار عرضه می‌شود؟

دو حالت شیت فابریک و رول 

3. ضخامت و سایز ورق های سیاه فولاد مبارکه چگونه است؟

خط تولید این کارخانه توان تولید ضخامت‌های بین 1.2 تا 16 میلیمتر را دارد، اما مرسوم ترین ضخامت‌هایی که سفارش بیشتری دارد، بین 2 تا 15 میل است. عرض این ورق ها در ضخامت های پایین (بجز در 2 میل) در 1000، 1250 و 1500 میل موجود است. در ضخامت های بالا آن چیزی که مرسوم است، عرض 1500 میل است. 

4. مشخصات ضخامت و عرض ورق های فولاد کاویان چگونه است؟

 ورق‌های نورد شده این کارخانه از ضخامت 8 میل به بالا (تا 40 میل) در عرض‌های 1250 و 1500 میلیمتر می‌باشد. 

5. ورق اکسین اهواز در چه عرض و ضخامت هایی ورق سیاه تولید می‌کند؟

این کارخانه عموما عرض 2 متر تولید می‌کند اما چون توان تولید تا عرض 5/4 متر را دارد بر اساس سفارش مشتری عرض‌های دیگر هم در بازار با نام این کارخانه دیده می‌شود. این کارخانه ورق‌های سیاه خود را در ضخامت‌های 6 میل به بالا (حتی بالاتر از 40 میل) تولید می‌کند. کیفیت محصولات نورد این کارخانه از کیفیت بسیار خوبی برخودار است. 

6. محصولات نورد گرم فولاد گیلان در چه سایزهایی تولید و عرضه می‌شود؟

 این کارخانه در بخش نورد گرم محصولات قابلیت تولید ضخامت‌های 2 تا 17 میل را دارد، اما ضخامت‌های 3 تا 15 میل فولاد گیلان، بیشترین سفارش را در بازار دارد. محدوده عرض ورق‌های سیاه این کارخانه از 600 تا 1420 میلی متر است، اما باز هم آنچه بیشتر در بازار مرسوم است، عرض های 1000، 1250 و 1500 میل می‌باشد. 

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×