پروفیل صنعتی

قیمت پروفیل صنعتی

قیمت پروفیل صنعتی و انواع پروفیل ( قیمت پروفیل ساختمانی ، پروفیل آبرو ، پروفیل سی ..) در وبسایت آهنات به روز می شود.  آهنات ارائه دهنده قیمت پروفیل با توجه به نیاز مشتری و با مناسبترین سطح بازار می‌باشد. مهمترین و شناخته شده ترین برندهای تولید کننده این محصول صنعتی در ایران عبارتند از: نورد لوله یاران، جهان پروفیل پارس، گروه صنعتی تهران شرق، صنایع فولاد هیربد و نورد پروفیل ساوه.قیمت پروفیل صنعتی به صورت روزانه و منظم در لیست زیر آپدیت می‌گردد.

قوطی صنعتی

نامضخامت(Inch)سایزابعاد شاخهتحویلقیمتتاریخ بروز رسانی
قوطی ستونی نیکان ۲٫۶۵ میل -۱۴۰*۱۴۰- ۱۲متری - بنگاه تهران۲.۶۵۱۴۰*۱۴۰بنگاه تهران۲۳۶,۰۰۰ ریال۲۰۲۲-۰۳-۰۷
قوطی ستونی نیکان ۳٫۸ میل -۱۴۰*۱۴۰- ۱۲متری - بنگاه تهران۳.۸۱۴۰*۱۴۰بنگاه تهران۲۳۶,۰۰۰ ریال۲۰۲۲-۰۳-۰۷
قوطی ستونی نیکان ۳٫۵ میل -۱۴۰*۱۴۰- ۱۲متری - بنگاه تهران۳.۵۱۴۰*۱۴۰بنگاه تهران۲۳۶,۰۰۰ ریال۲۰۲۲-۰۳-۰۷
قوطی ستونی نیکان ۳ میل -۱۴۰*۱۴۰- ۱۲متری - بنگاه تهران۳۱۴۰*۱۴۰بنگاه تهران۲۳۰,۰۰۰ ریال۲۰۲۲-۰۳-۰۷
قوطی ستونی نیکان ۲٫۸ میل -۱۴۰*۱۴۰- ۱۲متری - بنگاه تهران۲.۸۱۴۰*۱۴۰بنگاه تهران۲۳۶,۰۰۰ ریال۲۰۲۲-۰۳-۰۷
قوطی ستونی نیکان ۴ میل -۱۴۰*۱۴۰- ۱۲متری - بنگاه تهران۴۱۴۰*۱۴۰بنگاه تهران۲۳۶,۰۰۰ ریال۲۰۲۲-۰۳-۰۷

پروفیل صنعتی یا پروفیل سنگین چیست؟

پروفیل صنعتی پروفیل های فولادی توخالی هستند که از آلیاژهای مختلف اکثر فولادها ساخته شده اند.تولید پروفیل های صنعتی بنا به دلایلی به زمان و هزینه بیشتری نسبت به سایر پروفیل های فولادی نیاز دارد.

پروفیل صنعتی

داشتن سایز بزرگ و ضخامت بالا در چند مرحله تاثیر بسزایی در فرآیند تولید پروفیل های سنگین خواهد داشت. ابتدا هنگام برش ورق به عرض مورد نیاز، عرض ورق را که قرار است برش دهید محاسبه کنید. 

پس از آن خط تولید نیاز به تنظیم و کالیبره دارد که این امر مستلزم زمان زیادی برای برای قالب های پرس سنگین زمان زیادی می خواهد. گرد کردن ورق برای تعیین جوش نیاز به قالب های بسیار قوی دارد که می توانند به آرامی استوانه های مورد نیاز را تشکیل دهند.

پس از آن، یک پروفیل با اندازه خاص باید در صورت نیاز تشکیل شود. در نهایت محصول نیمه تمام را از داخل قالب محکمی عبور می دهند تا اندازه و شکل مورد نیاز به شکل مستطیل درآید. 

سطح کیفی پروفیل سنگین تولید شده درجات مختلفی را در پروفیل ایجاد می کند. به طور کلی، پروفیل صنعتی درجه یک همان چیزی است که طراحان می خواهند، اما به دلیل کاربردهای متفاوت، می توان از پروفیل های با کیفیت پایین تر نیز استفاده کرد. ISO EN 10219.1 کلیه الزامات مربوط به تولید و کیفیت تحویل پروفیل های صنعتی را مشخص می کند.پروفیل های صنعتی در سازه های فلزی بزرگ، پل ها، بیلبوردهای غول پیکر، صنایع نظامی و تولید تجهیزات صنعتی استفاده می شوند.

ساختمان هایی که در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی ساخته می شوند به قسمت های مختلفی از ستون ها و جعبه های فلزی نیاز دارند. این اقلام نیز با استفاده از پروفیل های صنعتی ارائه می شوند. 

مانند قوطی ستونی با عملکرد باربری خوب، ستون‌های صنعتی در هر جایی که طراحان به قطعات با بار بالا نیاز دارند استفاده می‌شوند. بنابراین، استفاده از پروفیل های صنعتی برای ساخت خر پاهای بزرگ بسیار رایج است.

از آنجایی که این محصول از ورق های مشکی با ضخامت بالا تولید می شود، این پروفیل سنگین نیز نامیده می شود.

وزن پروفیل های صنعتی با توجه به اندازه و ضخامت ورق سیاه مورد استفاده در تولید پروفیل قوطی صنعتی متفاوت است. در پروژه های صنعتی که از سازه های فلزی استفاده می شود یکی از کاربردی ترین محصولات همین پروفیل قوطی صنعتی می باشد. بنابراین قیمت پروفیل های صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا قیمت پروفیل صنعتی پارامتر مهمی در قیمت تمام شده است.

 از آنجایی که این پروفیل ها مستطیل شکل هستند، گاهی اوقات به آنها باکس Box Section نیز گفته می شود.

یکی از کاربردهای ستون های صنعتی به کارگیری آن در CFT یا پروفیل تو خالی فولادی پرشده با بتن می باشد. ترکیب بتن با فولاد مزایای زیادی دارد. 

مقاومت بتن در برابر نیروهای فشاری همراه با مقاومت در برابر نیروهای کششی فولاد یک ماده مرکب تولید می کند که مزیت های آن توسط طراح مورد توجه قرار گرفته است.

مطالب مرتبط :
قیمت پروفیل زد

تولید پروفیل صنعتی

تولید پروفیل های صنعتی به چندین مرحله نیاز دارد که به ترتیب توضیح خواهیم داد:

۱- محاسبه عرض مورد نیاز ورق خام برای تولید محصول

با توجه به سایزهای مختلف پروفیل قوطی صنعتی باید ضخامت ورق را نیز در نظر گرفت و عرض ورق اصلی را مشخص کرد. در این محاسبه مقدار پرت (کناره جوش) نیز در نظر گرفته شده است.

۲- کالیبره کردن دستگاه قالب برای عبور دادن ورق و شکل دهی ورق در چند مرحله.

این قسمت از عملیات به این صورت است که دو لبه ورق را به هم نزدیک کرده و محل جوش را مشخص می کند. پس از عبور ورق از این حالت، درزهای پروفیل به صورت خطوط مستقیم مشخص می شوند.

۳- عملیات جوشکاری که به صورت اتوماتیک انجام می گردد.

در این مرحله جوشکاری درز پروفیل انجام می شود. این قسمت از تولید پروفیل صنعتی از جوش القایی (EIW Electrical Induction Welding) یا جوشکاری مقاومتی (ERW Electrical Resistance Welding) استفاده می کند.

۴-پس از جوشکاری از مواد شیمیایی محلول در آب برای عملیات خنک سازی استفاده کنید.

مواد خنک کننده از طریق نازل های مخصوص روی درز جوش پمپ می شود.

۵-در مرحله نهایی تولید، سایزینگ و شکل نهایی انجام می شود.
۶-در نهایت محصول را برش داده و بسته بندی را انتقال می دهند

انواع پروفیل صنعتی چیست؟

این پروفیل ها معمولا در شاخه های ۱۲ متری در اندازه های مختلف تولید می شوند. یکی از بزرگترین ابعاد پروفیل های صنعتی ۳۰۰*۲۰۰ می باشد که در صنایع سنگین نیز کاربرد دارد.

 همچنین لازم به ذکر است که انواع مربع و مستطیل (که قوطی نیز نامیده می شود) تولید شده توسط پروفیل های صنعتی دارای اندازه های متفاوتی هستند. در واقع سطح مقطع پروفیل تعیین کننده اندازه مورد استفاده آنهاست.

پروفیل با سطح مقطع مربع معمولاً دارای ضخامت ۲-۱۰ میلی متر و اندازه آن به ترتیب ۱۰*۱۰ و ۶۰۰۰*۳۰۰ می باشد. در این نوع پروفیل صنعتی اگر یک طرف آن ها جدا شود تبدیل به ناودانی می شود.

 اگر دو طرف پروفیل صنعتی را بردارید، یک نبشی ایجاد می شود. با استفاده از این روش ها، استفاده از پروفیل صنعتی را تغییر می دهند.پروفیل های صنعتی با مقاطع مستطیلی در اندازه های دیگر نیز در بازار یافت می شود.

این پروفیل ها با ضخامت های ۲ تا ۱۰ میلی متر و اندازه های ۱۰ * ۲۰ * ۶۰۰۰ تا ۲۰۰ * ۳۰۰ * ۶۰۰۰ در خط تولید قرار دارند.در کاربرد انواع پروفیل صنعتی مربعی و مستطیلی (که ستونی نیز نامیده می شود) می توان به صنعت خودروسازی اشاره کرد. 

با این حال، اندازه های بزرگتر آنها نیز در شرایط خاص تولید می شود و برای ساخت سازه های غول پیکر استفاده می شود.اگر این قطعات را با مشخصات فیزیکی باکیفیت و مطمئن بسازند، بدون شک در ساخت این سازه ها و ساخت تریلر و تانکر کاربرد اساسی پیدا خواهند کرد.

کاربرد پروفیل صنعتی

پروفیل ها تقریباً همه جا هستند. صنعت ساخت و ساز و راهسازی و …. بیشتر پروفیل ها برای ساخت درب و پنجره آهنی استفاده می شود.پروفیل های مربعی و مستطیلی با مقطع کوچک به عنوان نرده فلزی در و پنجره منازل، پله های جانبی و همچنین نرده دور دیوار کارخانه و زمین محصور و همچنین پیاده روها و نرده های خیابان استفاده می شود.

پروفیل های مربع و مستطیل (قوطی) با مقاطع بزرگتر که ستون نامیده می شوند،کاربردهای متعددی در صنعت و ساختمان دارند.

این پروفیل ها به صورت مقطع مربعی با ضخامت ۱.۵ تا ۸ میلی متر ساخته می شوند که می توان از آن برای ساخت ستون ها و سازه های فلزی ساختمان ها استفاده کرد. 

به علاوه در صورتی که این پروفیل ها دارای مشخصات فیزیکی قابل اعتمادی باشند، می توان از آن ها برای ساخت شاسی تریلر و کامیون های تانک استفاده کرد.

از پروفیل های مربع و مستطیل در صنعت خودروسازی استفاده می شود.

از پروفیل مربعی برای ساخت پایه میز و صندلی استفاده می شود.

پروفیل Z شکل برای پوشش سقف سوله استفاده می شود.

برای ساخت تریلر و تانکر نفت استفاده می شود.

پروفیل صنعتی به روش نورد سرد تولید می شود.

از قالب های فلزی مختلف برای ماشین آلات و کرکره مغازه استفاده می شود.

می توان از پروفیل های زاویه دار برای ساخت چهارچوب های بزرگ آهنی و قالب های فلزی مختلف برای ماشین آلات استفاده کرد.

ناودانی ها برای کرکره مغازه و موقعیت های دیگر استفاده می شود.

مطالب مرتبط :
قیمت پروفیل مبلی

مشخصات پروفیل صنعتی

مقاومت در برابر خوردگی:

پروفیل صنعتی آلومینیوم را می توان به آلیاژهای مختلفی تقسیم کرد که ۶ سری از آنها متداول ترین هستند. تفاوت بین آلیاژهای مختلف در نسبت های مختلف اجزای فلزی مختلف است. آلومینیوم در اکثر شرایط محیطی از جمله هوا، آب (آب نمک)، محصولات پتروشیمی و بسیاری از محیط‌های شیمیایی مقاومت در برابر خوردگی قوی دارد.

رسانایی حرارتی:

پروفیل های صنعتی رسانایی حرارتی خوبی دارند و می توانند برای وسایل گرمایشی، ظروف پخت و پز، سرسیلندر و رادیاتور خودرو برای کاهش گرمای تولید شده در حین کار تجهیزات استفاده شوند.

غیر مغناطیسی:

مشخصات پروفیل صنعتی غیر مغناطیسی بودن آن است که از ویژگی های مهم صنعت الکترونیک و برق است. پروفیل های آلومینیومی به خودی خود مشتعل نمی شوند، که برای کاربردهایی که شامل جابجایی یا تماس با مواد قابل اشتعال و مواد منفجره است مهم است.

قابلیت ماشین کاری:

توانایی برش پروفیل صنعتی عالی است.
با انعطاف و شکل پذیری بالا بهترین انتخاب برای طراحی پروفیل های معماری می باشد.بیشتر کاربرد پروفیل های معماری در صنعت کابینت سازی به عنوان دستگیره های مخفی کابینت های پایه استفاده می شود.

قابلیت بازیافت:

آلومینیوم بسیار قابل بازیافت است و مشخصات آلومینیوم بازیافتی تقریباً مشابه پروفیل های صنعتی است.

وزن پروفیل صنعتی

وزن پروفیل سنگین با ضخامت آن رابطه مستقیم دارد و مهمترین پارامتر برای محاسبه قیمت پروفیل صنعتی می باشد.

 وزن این پروفیل ها راحت تر از پروفیل های معماری محاسبه می شود زیرا معمولاً با استفاده از ورق سیاه مبارکه تولید می شوند و تحمل ضخیم ندارند. 

اما باید به خاطر داشته باشید که بهترین و مطمئن ترین راه برای رسیدن به وزن پروفیل قوطی صنعتی ، وزن کردن بار است.

از طرفی گاهی ممکن است نیاز به تخمین وزن بار داشته باشید که در این صورت توصیه می کنیم از نمودار وزن پروفیل های صنعتی که در سایت آهنات نیز موجود است استفاده کنید.

 با ابعاد پروفیل صنعتی می توانید از میز پشته ای آن برای بدست آوردن وزن هر شاخه از پروفیل استفاده کنید.

قیمت روز پروفیل صنعتی

استعلام قیمت روز پروفیل صنعتی

استعلام قیمت روز پروفیل صنعتی برای صنایعی مانند ساخت سوله که با این پروفیل ها سروکار دارند بسیار مهم است. 

یکی دیگر از دلایل افزایش اهمیت استعلام قیمت روز پروفیل صنعتی، نوسانات قیمت آهن آلات است که ناشی از عواملی مانند نوسانات نرخ ارز، قیمت جهانی فلزات و شرایط عرضه و تقاضا در بازار است.

روش های مختلفی برای انجام این نوع استعلام قیمت وجود دارد که سریع ترین آنها استفاده از فضای مجازی و اینترنت است.

در سایت آهنات می توانید به قیمت امروز پروفیل صنعتی دسترسی داشته باشید. با این حال، اگر می خواهید فوراً از قیمت پروفایل سنگین مطلع شوید، بهترین راه این است که مستقیماً با کارشناس فروش پروفیل صنعتی تماس بگیرید و صحبت کنید.

ضمناً در جدول مربوطه لیست قیمت روز پروفیل صنعتی می توانید نمودار تغییر قیمت محصول را مشاهده کرده و بر این اساس نوسان قیمت در چند روز آینده را پیش بینی کنید.

 فروش اینترنتی پروفیل صنعتی در سایت آهنات به سهولت انجام می شود فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

قیمت پروفیل صنعتی

از پروفیل های صنعتی در ساخت پروژه های بزرگ و صنعتی استفاده می شود که با توجه به وسعت این پروژه ها معمولا حجم زیادی از پروفیل های صنعتی را مصرف می کنند به همین دلیل قیمت پروفیل صنعتی در قیمت تمام شده بسیار موثر است. 

از آنجایی که در ساخت پروفیل های صنعتی از ورق سیاه استفاده می شود، تغییر قیمت ورق سیاه در تعیین قیمت پروفیل های صنعتی بسیار موثر است.

عواملی مانند نوسانات نرخ ارز، قیمت جهانی فولاد و سنگ آهن، هزینه تجهیزات، سیاست های مالی و اقتصادی دولت و کارخانه های تولیدی نیز از عواملی هستند که بر قیمت تمام شده پروفیل های صنعتی تأثیر می گذارند. 

آهنات با سالها تجربه در زمینه تامین و فروش پروفیل فولادی (از جمله پروفیل های صنعتی) شما را در تمامی مراحل تهیه همراهی می کند. قیمت انواع پروفیل صنعتی بلافاصله در سایت آهنات به روز رسانی می شود.

عوامل موثر بر قیمت پروفیل صنعتی

مهمترین عوامل موثر بر قیمت پروفیل صنعتی به شرح زیر است:

قیمت مواد اولیه:

با افزایش قیمت مواد اولیه مانند قراضه و سنگ آهن، قیمت پروفیل ها نیز افزایش می یابد.

هزینه حمل و نقل:

قیمت سوخت و مسافت رانندگی مانند کشتی ها، کامیون ها و سایر ابزارهای حمل و نقل بر قیمت محصول تأثیر می گذارد.

نوسانات عرضه و تقاضا:

با افزایش عرضه پروفیل و یا کمیاب شدن پروفیل در بازار، قیمت پروفیل تغییر می کند.

تورم و نوسانات ارز:

از آنجایی که پروفایل به دلار آمریکا معامله می شود، قیمت آن ارز بر قیمت پروفایل صنعتی تأثیر می گذارد.

خرید پروفیل صنعتی

خرید پروفیل صنعتی

قبل از هر اقدامی باید نیازهای خود را بشناسید، تعداد، اندازه و هدف پروفیل های صنعتی که استفاده خواهید کرد را بدانید و سپس آگاهانه تر محصولات مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

سپس قیمت پروفیل های صنعتی بر اساس روش ساخت، مواد اولیه و کیفیت کلی تولید در بازه های مختلف تعیین می شود. از طرفی وزن و بسته بندی محصول نیز در قیمت نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

 برای تصمیم گیری نهایی می توانید بر اساس این نکات قیمت خرید پروفیل صنعتی را کنترل کنید.

همانطور که می بینیداین محصول فولادی جزء جدانشدنی صنایع سنگین است و به تعبیری می توان آن را غولی در این صنایع دانست که بدون آن همه چیز لنگ می شود. 

اگرچه در برخی موارد، صنایع کوچکتر به اصول اولیه رسیده اند، اما کاربردهای اصلی پروفیل های صنعتی را می توان در صنایع سنگین مشاهده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین خرید اینترنتی پروفیل صنعتی به سایت آهنات مراجعه نمایید.

توییتر آهنات را دنبال کنید.

سوالات متداول

خانواده آهنات، با استفاده از به‌روز‌ترین راه‌های ارتباطی، به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر پاسخگویی به سوالات متداول از طریق شماره‌ ۰۲۱۴۷۲۳۸۰۰۰، کانال تلگرام و اینستاگرام با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 
۱. پروفیل های صنعتی در چه طول در بازار وجود دارد؟

طول معمول پروفیل های صنعتی ۶ و ۱ متر است.

۲. آلیاژ مورد استفاده در ساخت قوطی سنگین صنعتی (پروفیل صنعتی) چیست؟

در تولید این پروفیل ها معمولا از آلیاژ ST37 استفاده می‌شود.

 

۳. خواص مکانیکی پروفیل های صنعتی نسبت به پروفیل ساختمانی چگونه است؟

بعلت ضخامت بالاتر، مقاومت این پروفیل ها بالاتر از پروفیل های ساختمانی است.

۴. کاربرد پروفیل های صنعتی در کجاست؟

 ساخت ماشین های صنعتی، اسکلت های فلزی در تاسیسات مختلف، ساخت سوله، شاسی ماشین آلات، قالب های فلزی و … 

۵. چند نوع پروفیل صنعتی در بازار وجود دارد؟

پروفیل صنعتی در دو نوع سبک و سنگین وجود دارد.

سوالات متداول

مجموعه‌ی آهنات، با استفاده از به‌روز‌ترین راه‌های ارتباطی، به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر پاسخگویی از طریق شماره‌ تلفن‌های ذیل

1. گریدها آلیاژی ورق سیاه در بازار کدامند؟

گرید مرسوم ورق سیاه ST37 است. اما گریدهای ST52، A516 و A283 نیز به صورت سفارشی و برش خورده قابلیت سفارش را دارند. 

2. ورق سیاه در چه حالت هایی به بازار عرضه می‌شود؟

دو حالت شیت فابریک و رول 

3. ضخامت و سایز ورق های سیاه فولاد مبارکه چگونه است؟

خط تولید این کارخانه توان تولید ضخامت‌های بین 1.2 تا 16 میلیمتر را دارد، اما مرسوم ترین ضخامت‌هایی که سفارش بیشتری دارد، بین 2 تا 15 میل است. عرض این ورق ها در ضخامت های پایین (بجز در 2 میل) در 1000، 1250 و 1500 میل موجود است. در ضخامت های بالا آن چیزی که مرسوم است، عرض 1500 میل است. 

4. مشخصات ضخامت و عرض ورق های فولاد کاویان چگونه است؟

 ورق‌های نورد شده این کارخانه از ضخامت 8 میل به بالا (تا 40 میل) در عرض‌های 1250 و 1500 میلیمتر می‌باشد. 

5. ورق اکسین اهواز در چه عرض و ضخامت هایی ورق سیاه تولید می‌کند؟

این کارخانه عموما عرض 2 متر تولید می‌کند اما چون توان تولید تا عرض 5/4 متر را دارد بر اساس سفارش مشتری عرض‌های دیگر هم در بازار با نام این کارخانه دیده می‌شود. این کارخانه ورق‌های سیاه خود را در ضخامت‌های 6 میل به بالا (حتی بالاتر از 40 میل) تولید می‌کند. کیفیت محصولات نورد این کارخانه از کیفیت بسیار خوبی برخودار است. 

6. محصولات نورد گرم فولاد گیلان در چه سایزهایی تولید و عرضه می‌شود؟

 این کارخانه در بخش نورد گرم محصولات قابلیت تولید ضخامت‌های 2 تا 17 میل را دارد، اما ضخامت‌های 3 تا 15 میل فولاد گیلان، بیشترین سفارش را در بازار دارد. محدوده عرض ورق‌های سیاه این کارخانه از 600 تا 1420 میلی متر است، اما باز هم آنچه بیشتر در بازار مرسوم است، عرض های 1000، 1250 و 1500 میل می‌باشد. 

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×