میلگرد خاموت

قیمت میلگرد خاموت

قیمت میلگرد خاموت به صورت روزانه در ساعات میانی روز و پس از مشخص شدن قیمت ارز و نوسانات بازار آپدیت می گردد. همچنین مجموعه آهنات، تامین کننده انواع میلگردمی باشد. 

برای اطلاع از قیمت های انواع پروفیل میلگرد ( قیمت میلگرد استیل ،میلگرد خاموت، میلگرد آجدار، قیمت میلگرد ساده) به وبسایت آهنات مراجعه و برای هر گونه سفارش این محصول با کارشناسان ما و با شمار تماس ۰۲۱۴۷۲۳۸۰۰۰ ارتباط برقرار نمایید.

میلگرد خاموت در واقع میلگرد خم شده به شکل های مختلف و برای کاربرد مشخص است. پس در یک نگاه کلی میتوان گفت که خاموت یک میلگرد خم شده می باشد. 

این میلگرد خم شده به صورت عرضی به دور مقاطع طویلی همچون میلگرد و تیرآهن می‌پیچد تا مقاومت سازه در برابر نیروهای برشی و پیچشی افزایش یابد.

در مورد کارکرد خاموت بهتر است بدانید که خاموت ها چگونه موجب بهبود مقاومت یک سازه می‌شوند؟ خاموت نقش مهمی در جلوگیری از ترک مورب ایجاد شده ایفا می‌کند، به گونه ای که با رشد ترک مورب نسبت به میلگرد طولی در بتن، از کمانش جلوگیری کرده و مقاومت سازه را افزایش داده میشود.

قیمت روز میلگرد خاموت

نامسایزابعاد شاخهاستانداردکارخانهتحویلقیمت (ریال)تاریخ بروز رسانی
خاموت مهندسی ۱۰۱۰"مهندسیتماس بگیرید۲۰۲۳-۰۳-۰۲
خاموت ساده ۱۰۱۰"سادهتماس بگیرید۲۰۲۳-۰۳-۰۲

میلگرد خاموت چیست؟

دو نوع میلگرد در پروژه استفاده می شود: طولی و عرضی. اگر از میلگرد در طول سازه استفاده شود به آن میلگرد طولی و اگر میلگرد در جهت عرضی (عمود بر میلگرد طولی) استفاده شود، میلگرد عرضی؛ خاموت نامیده می شود.

قیمت میلگرد خاموت
میلگردها در سایزهای مختلفی موجود هستند که میلگرد خاموت نیز از این قاعده مستثنی نیست و رایج ترین آنها سایزهای ۸ و ۱۰ می باشد.
خاموت; این یک میلگرد خمیده است، بنابراین از عناصر عمودی طولانی اطراف خود محافظت می کند.

به عبارت دیگر استفاده از آن باعث افزایش مقاومت سازه در برابر نیروهای پیچشی و برشی می شود. 

این نوع میلگرد بسته به کاربرد در انواع مختلفی تولید می شود. قیمت خاموت تا حد زیادی به قیمت میلگرد مورد استفاده در تولید آن بستگی دارد.

به عنوان مثال اگر از میلگرد وسط در تولید این نوع میلگرد استفاده شود، برای برآورد قیمت خاموت، قیمت روز میلگرد خاموت و هزینه خمش در نظر گرفته می شود.

مشخصات میلگرد خاموت

بسته به کاربرد آن در بتن، میلگرد می تواند به صورت میلگرد راستا، خاموت، سنجاقی، خرک، رکابی و ادکا باشد. هر کدام از این میلگردها در سایزها و انواع مختلفی تولید می شوند. در ادامه انواع خاموت مورد بررسی قرار گرفته است.

خاموت سنتی

به کمک اهرم و با دست تولید می شود. این میلگرد از نظر ظاهری مستطیل شکل بوده و پرکاربردترین نوع در ساخت و ساز ایرانی است.

خاموت معمولی; مانند خاموت سنتی، با دست ساخته می شود و می توان از آن در انواع سازه ها استفاده کرد. توجه داشته باشید که اندازه و شکل این نوع میلگرد قابل تغییر است.

خاموت مارپیچ

آنها با دست ساخته نمی شوند، اما برای تولید آنها از دستگاه های CNC استفاده می شود. سایز این میلگرد در صورت نیاز قابل تغییر است.

خاموت ربات

توسط دستگاه CNC تولید می شود و از نظر ظاهری با نوع پیچی آن متفاوت است (در یک طرف این دستگاه مستطیل وجود دارد).

خاموت سلولار

خاموت به صورت حلقه بسته است و در صورت استفاده در سازه در جایی که از آن استفاده می شود استحکام بالایی خواهیم داشت.

 آنها از فناوری جدیدی به نام Pi-Systems در تولید سلولار استفاده می کنند. این نوع خاموت جدیدترین نوع خاموت موجود در بازار است.

چگونه از میلگرد خاموت در ساختمان استفاده می شود؟

روش های طراحی سازه و مهندسی تعیین می کنند که چگونه خاموت باید در یک ساختمان استفاده شود. 

خاموت‌ ها به دو شکل تنگ باز و تنگ بسته در سازه مورد استفاده قرار می‌گیرند. آرماتور عرضی تنگ باز به سه صورت تک شاخه (قلاب)، دو شاخه (رکابی) یا چند شاخه در سازه قابل استفاده است.

خاموت تنگ بسته همچنین می تواند بسته به تعداد شاخه ها در برابر نیروهای برشی و پیچشی مقاومت کند.

 اگر قصد دارید از خاموت در شرایطی استفاده کنید که نیروی پیچشی وارده زیاد است، بهتر است از خاموت تنگ بسته استفاده کنید.

پس از نصب میلگرد خاموت ، انتهای آن باید حداقل ۱۳۵ درجه خمیده شود. این امر مقاومت بالایی در برابر نیروهای وارد شده به سازه ایجاد می کند
در طبقه بندی های دیگر این میلگردها به دو صورت ساده و مهندسی وجود دارند. خاموت ساده دارای خمیدگی ۹۰ درجه و خاموت مهندسی دارای خمیدگی ۴۵ درجه است.

میلگرد خاموت چه نقشی در سازه دارد؟

با وجود کمربندهای زلزله در نقاط مختلف جهان، همواره شاهد چالش های زیادی در صنعت ساختمان هستیم. غلبه بر این چالش ها به خصوص در جوامع ضعیف اقتصادی دشوارتر خواهد بود.

 زیرا در صورت عدم رعایت نکات ایمنی در ساخت و ساز، مقابله با تلفات و جراحات پس از زلزله برای آنها دشوارتر خواهد بود. بنابراین با توجه به شرایط نامشخص مانند سیل و زلزله باید تمام تلاش خود را بکنیم.

میلگرد خاموت نقش مهمی در سازه دارد، ستون های بتنی مقاومت کمی در برابر نیروهای کششی دارند. 

این میلگردها اغلب به صورت عمودی و گاهی مورب برای جلوگیری از شکست زودرس قطعات بتنی در اثر نیروهای خمشی و برشی استفاده می شوند.

بدون شک بتن با عبور میلگرد فولادی مقاومت کافی به دست می آورد. اما با خاموت قطعات نظم لازم را خواهند داشت و مقاومت در برابر نیرو افزایش می یابد.

به طور کلی استفاده از میلگرد خاموت در ساختمان ها اهداف زیر را دنبال می کند:
از ترک‌های مورب ناگهانی که می‌توانند باعث آسیب غیرمنتظره به کل سازه شوند، خودداری کند.
استحکام سازه را در برابر تنشی، پیچشی، خزش، انقباض و فرآیندهای کششی سطحی افزایش می دهد.
عملکرد لنگر خمشی آغازین را بهبود بخشد.

قوانین ملی ساختمان برای قرار دادن میلگرد خاموت بر روی ستون های با شکل پذیری متوسط

در مورد اجرای هر یک از اعضای سازه قوانینی وجود دارد که استفاده از این میلگرد نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه به معرفی برخی از قوانین ملی ساختمان در خصوص قرارگیری خاموت در ستون های تحت شکل پذیری کم می پردازیم.

طول منطقه بحرانی نمی تواند کمتر از مقادیر زیر باشد:

یک ششم ارتفاع آزاد ستون
بخش بزرگتر در مقطع مستطیلی ستون
قطر ستون
۴۵۰ میلی متر
فاصله میلگرد خاموت در ناحیه بحرانی، اگر خاموت بسته باشد، نمی تواند کمتر از مقادیر زیر باشد:
۲۴ برابر قطر خاموت
۳۰۰ میلی متر
۸ برابر قطر کوچکترین ستون طولی ستون
نیمی از کوچکترین ضلع ستون
فاصله خاموت تا سایر بخش‌های عضو فشرده نباید از:
۳۶ برابر قطر میلگرد خاموت
۱۲ برابر قطر کوچکترین میلگرد طولی
۲۵۰ میلی متر
کوچکترین بعد یک عضو فشار

سه نکته مهم در مورد میلگرد خاموت

در خصوص اجرای خاموت‌ اصول متعددی باید در نظر گرفته شود که در صورت عدم رعایت آنها در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.خاموت باید در فاصله ۲۰ سانتی متری (به اندازه یک دست) قرار گیرد.

آرماتورهای عرضی (خاموت ها) باید به کمک سیم های آرماتور به میلگرد طولی محکم شوند.

آرماتورها نباید در دمای کمتر از ۵ درجه سانتیگراد خم شود. اگر قصد دارید دوباره آرماتور را خم کنید، باید عملیات خمش سرد و با وسیله مکانیکی انجام دهید.

کاربرد میلگرد خاموت

بتن دارای استحکام کششی بسیار کم اما مقاومت تنش بسیار بالایی است. 

برای ساخت سازه ای مقاوم در برابر زلزله و سایر عوامل فرسایش طبیعی، ستون ها و تیرهای بتنی سازه ساختمان باید قادر به مقاومت در برابر تنش های کششی، فشاری و تنش های برشی مورب باشند.

به این دلایل، بتن اسکلت با میلگرد آجدار مسلح تقویت می شود.

 میلگرد آجدار مسلح به دلیل هندسه منحصر به فرد خود به بتن بافته می شود. این تنش های بتن و میلگرد باعث افزایش قابل توجه مقاومت کششی بتن می شود.

 در واقع با اعمال تنش های کششی به ستون های بتن مسلح ، تنش هایی به میلگرد داخل ستون های بتنی وارد می شود. استحکام کششی فولاد بسیار بالا است، بنابراین ستون به راحتی از بین نمی رود.

نحوه ساخت میلگرد خاموت

خاموت با استفاده از فرآیند نورد گرم ساخته می شود. مراحل به شرح زیر است: ابتدا میله فولادی با استفاده از غلتک به یک میله توپر تبدیل می شود.
آنچه در اینجا قرار است داشته باشیم تقویت طولی است. سپس میلگرد را با زاویه ۹۰ درجه یا ۱۳۵ درجه خم کنید تا میلگرد عمودی به میلگرد افقی به نام میلگرد خاموت تبدیل شود.
میله ای با زاویه خمش ۹۰ درجه را خاموت ساده و میلگردی با زاویه خمش ۴۵ درجه یا ۱۳۵ درجه را خاموت مهندسی می گویند. بین دو خاموت، خاموت مهندسی، سازه را در برابر نیروهای زلزله مقاوم می کند.

خاموت زن چیست:

دستگاه های خاموت زن شامل سیم، میله، نوار و اجزای خمشی هستند که می توانند برای معکوس کردن و پیشروی دستگاه های دیگر استفاده شوند.

 دستگاه خاموت زن برای پیشبرد و معکوس کردن مواد، خم کردن دستگاه، پشتیبانی و هدایت مواد از چنگال میانی استفاده می شود.

دستگاه خاموت زن به این صورت است که مواد با استفاده از یک خم به شکل رول خم می شود که می تواند با کمک دستگاه خاموت زن آنها را برش داده یا خم کند. 

تجهیزات مورد استفاده برای خاموت شامل پرس های ترمز و ترمزهای جعبه و پانک ودیگر دستگاه های مخصوص ماسین است.

هدف استفاده از میلگرد خاموت

اگرچه تنش برشی کمتر از مقاومت برشی بتن است (اما بیش از نیمی از مقاومت برشی)، آرماتور برشی اسمی برای برآوردن اهداف زیر ارائه می‌شود:
ایجاد شکل‌پذیری در قطعات پیچیده برای جلوگیری از ایجاد ترک‌های مورب ناگهانی در شبکه‌های تقویت‌نشده که منجر به آسیب‌های ناگهانی می‌شود.

برای مقاومت در برابر فرآیند چرخش

برای جلوگیری از رشد ترک های ناشی از برش که باعث افزایش لنگر خمشی میله طولی می شود
میلگرد خاموت را می توان به صورت رکاب و یا رکاب بسته در نظر گرفت. 

با این حال، در مقاطع تقویت شده دوگانه اجباری است که در برابر پیچش بسته مقاومت کنند. در قطعات تقویت شده، خاموت عملکردهای اضافی را برای جلوگیری از خمش تنش فشاری و بتن پاشیده انجام می دهد. 

مورد دیگر این است که معمولاً رکابی را به فشرده سازی می چسبانند تا لنگر را ثابت کرده و از شروع به ترک خوردن آن جلوگیری کند.

خرید میلگرد خاموت

خرید میلگرد خاموت

با گسترش ساخت و ساز در کشور و اهمیت سازه های بتنی، استفاده از خاموت نیز اهمیت زیادی پیدا کرده است. شما می‌توانید نیازهای خاموت پروژه خود را به صورت آنلاین از سایت آهنات دریافت کنید. 

با ثبت سفارش و پرداخت مبلغ واریزی مشخص شده، باید منتظر تماس همکاران ما برای تکمیل خرید خود باشید.

خرید اینترنتی بسیاری از مشکلات خرید محصولات فولادی را حل می کند و کسانی که این تجربه را دارند می دانند که بهترین راه برای خرید انواع قطعات فولادی است. 

ما در آهنات تمامی مراحل خرید را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانید این قطعات فولادی را برای پروژه‌های بزرگ و کوچک خود به آسانی آماده کنید. بهترین قیمت روز میلگرد خاموت را می توانید در آهنات ببینید و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید.

قیمت خاموت

حالا حتما متوجه شده اید که خاموت همان میلگردهایی با سایزهای مشخص است که با توجه به نیاز در ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین قیمت خاموت اساساً همان قیمت میلگرد خاصی است که در بسیاری از سایت ها گزارش شده است.

با توجه به اهمیت این قطعه فولادی، قیمت های آن در دسته بندی های مختلف در سایت آهنات قرار داده شده است. برای اطلاع از قیمت میلگرد خاموت می توانید به سایت آهنات مراجعه کنید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مربوطه در سایت تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

نوع میلگرد خاموت در جدول مشخص شده است و در صورت نیاز می توانید قیمت آن را بپرسید. 

به عنوان مثال می توانید با کلیک بر روی یک محصول و مشاهده اطلاعات کامل از قیمت مهندسی خاموت یا قیمت خاموت ساده مطلع شوید.

بهترین قیمت روز انواع میلگرد را می توانید در سایت آهنات ببینید و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید. در صورت تمایل، نظرات خود را برای بهبود کیفیت محتوای سایت با ما در میان بگذارید.


سوالات متداول

مجموعه‌ی آهنات، با استفاده از به‌روز‌ترین راه‌های ارتباطی، به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر پاسخگویی از طریق شماره‌ تلفن‌های ذیل

بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟

با سلام خدمت شما اصولا شاخص اندازه گیری فلزات براساس وزن محصول است با این وجود در زمان تحویل بار، ابعاد و مشخصات فنی محصول را با فاکتور و گواهینامه فنی آن مطابقت بدهید.

بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟
من یک آیتم محتوا هستم.برای ویرایش برروی دکمه کلیک کنید.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟
من یک آیتم محتوا هستم.برای ویرایش برروی دکمه کلیک کنید.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟
محتوای آکاردئون

سوالات متداول

مجموعه‌ی آهنات، با استفاده از به‌روز‌ترین راه‌های ارتباطی، به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر پاسخگویی از طریق شماره‌ تلفن‌های ذیل

1. گریدها آلیاژی ورق سیاه در بازار کدامند؟

گرید مرسوم ورق سیاه ST37 است. اما گریدهای ST52، A516 و A283 نیز به صورت سفارشی و برش خورده قابلیت سفارش را دارند. 

2. ورق سیاه در چه حالت هایی به بازار عرضه می‌شود؟

دو حالت شیت فابریک و رول 

3. ضخامت و سایز ورق های سیاه فولاد مبارکه چگونه است؟

خط تولید این کارخانه توان تولید ضخامت‌های بین 1.2 تا 16 میلیمتر را دارد، اما مرسوم ترین ضخامت‌هایی که سفارش بیشتری دارد، بین 2 تا 15 میل است. عرض این ورق ها در ضخامت های پایین (بجز در 2 میل) در 1000، 1250 و 1500 میل موجود است. در ضخامت های بالا آن چیزی که مرسوم است، عرض 1500 میل است. 

4. مشخصات ضخامت و عرض ورق های فولاد کاویان چگونه است؟

 ورق‌های نورد شده این کارخانه از ضخامت 8 میل به بالا (تا 40 میل) در عرض‌های 1250 و 1500 میلیمتر می‌باشد. 

5. ورق اکسین اهواز در چه عرض و ضخامت هایی ورق سیاه تولید می‌کند؟

این کارخانه عموما عرض 2 متر تولید می‌کند اما چون توان تولید تا عرض 5/4 متر را دارد بر اساس سفارش مشتری عرض‌های دیگر هم در بازار با نام این کارخانه دیده می‌شود. این کارخانه ورق‌های سیاه خود را در ضخامت‌های 6 میل به بالا (حتی بالاتر از 40 میل) تولید می‌کند. کیفیت محصولات نورد این کارخانه از کیفیت بسیار خوبی برخودار است. 

6. محصولات نورد گرم فولاد گیلان در چه سایزهایی تولید و عرضه می‌شود؟

 این کارخانه در بخش نورد گرم محصولات قابلیت تولید ضخامت‌های 2 تا 17 میل را دارد، اما ضخامت‌های 3 تا 15 میل فولاد گیلان، بیشترین سفارش را در بازار دارد. محدوده عرض ورق‌های سیاه این کارخانه از 600 تا 1420 میلی متر است، اما باز هم آنچه بیشتر در بازار مرسوم است، عرض های 1000، 1250 و 1500 میل می‌باشد. 

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×