سپری

قیمت سپری

قیمت سپری در بازار امروز در سایت آهنات بروزرسانی می‌گردد. آپدیت قیمت روزانه محصولات فولادی ( انواع ورق ، تیرآهن ، استنلس استیل  ، قیمت تیرآهن لانه زنبوری ، نبشی ، قیمت پروفیل c ، … ) را در وبسایت آهنات مشاهده کنید . 

سپری یک محصول فولادی است که از یکسو در ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد و از سوی دیگر در تمامی سازه هایی همچون پل ها، ستون ها و سقف ها که در آن از خرپا استفاده می‌شود، بکار می‌رود. 

مقطع پروفیل سپری به شکل حرف T می‌باشد و همانند نبشی و ناودانی در ۲ نوع فابریک و پرسی تولید می‌شود.

 نوع فابریک این مقطع فولادی مستقیما از شمش بدست می‌آید و نوع پرسی یا نوردی آن از جوشکاری دو تکه ورق با زاویه ۹۰ درجه نسبت به یکدیگر. 

جالب است که بدانید مقطع پروفیل سپری در شکل T معروف تر است اما نوع دیگری از پروفیل سپری با نام پروفیل سپری ۵۰۷ نیز در بازار وجود دارد که کاربرد آن بیشتر محدود به ساخت درب و پنجره است.

قیمت روز سپری

نامسایزابعاد شاخهکارخانهتحویلقیمتتاریخ بروز رسانی
سپری ۶ -۶متری بنگاه تهران۶متریبنگاه تهران۲۹۳,۰۰۰ ریال۲۰۲۳-۰۳-۱۳ ۱۲:۵۲:۴۴
سپری ۵ -۶متری بنگاه تهران۶متریبنگاه تهران۲۸۶,۰۰۰ ریال۲۰۲۳-۰۳-۱۳ ۱۲:۵۲:۴۳
سپری ۴ -۶متری بنگاه تهران۶متریبنگاه تهران۲۸۶,۰۰۰ ریال۲۰۲۳-۰۳-۱۳ ۱۲:۵۲:۴۱

سپری یا پروفیل T یکی از پرکاربرد ترین مقاطع در ساخت و ساز و به طور کلی در صنعت می باشد. بسیاری از افراد ممکن است این پروفیل را با نبشی اشتباه بگیرند، اما این دو بخش متفاوت هستند. 

در اینجا قصد داریم به بررسی کامل این پروفیل بپردازیم و همچنین با کاربردها و انواع آن بیشتر آشنا شویم. با آهنات همراه باشید.

خرید سپری

سپری چیست؟

سپری از بال و جان بلند و باریک ساخته شده است و به دلیل ظاهر T شکل آن به پروفیل T نیز معروف است. این محصول صنعتی و ساختمانی به دو صورت فابریک و پرسی تولید می شود. 

حتی در برخی موارد تیر از وسط به صورت طولی بریده می شود و بدین ترتیب این قسمت ایجاد می شود. اگر قرار است از آنها در اتصالات قوی و اتصالاتی که نیاز به ضخامت بالا دارند استفاده شود، تیرآهن‌ های سنگین و هاش بریده می شوند تا استحکام و ضخامت مورد نیاز برای سپری مورد نظر فراهم شود.

لازم به ذکر است که این پروفیل با ضخامت ۲ میلی متر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد اما از ضخامت ۰.۹ تا ۲.۵ میلی متر در بازار موجود است. 

علاوه بر تفاوت ضخامت، قیمت آنها نیز متفاوت است، می توانید به قیمت سپری مراجعه کرده و از قیمت انواع مختلف مطلع شوید. دیواره های این پروفیل معمولاً به اندازه لبه آنها هستند، بنابراین نمره‌ های مختلف برای آنها از اندازه لبه یا دیوار بر حسب میلی متر گرفته می شود.

به عنوان مثال، اگر اندازه لبه ۲۰ میلی متر باشد، به نمره ۲ تبدیل می شود و به آن نمره سپری ۲ می گویند. علاوه بر این ابعاد، طول این پروفیل‌ اغلب بین ۶ تا ۱۲ متر است و طبق استاندارد جهانی باید به صورت لبه های گرد و لبه های تیز تولید شوند.

 در ادامه در مورد انواع سپری بیشتر توضیح خواهیم داد.

معرفی انواع فلز سپری

سپری ها از آهن، مس، آلومینیوم، برنج و فولاد ساخته می شوند و همانطور که در بالا ذکر شد از لحاظ ظاهری به دو صورت تقسیم و تولید می ‌شوند.

در روش تولید هم به دو دسته‌ ی نورد گرم و نورد سرد تقسیم می ‌شوند.

 در روش نورد گرم از ماشین آلات پیشرفته و تکامل یافته استفاده می شود و اگر وزن آن را اندازه گیری کنیم نورد گرم در بالای جدول و در بین فرآیندهای تولید قرار دارد.

این روش نسبت به روش نورد سرد رایج تر است، قیمت سپری این روش نسبت به روش نورد سرد در هنگام تولید قطعات با کیفیت، پایین تر است و به دلیل همین صرفه‌ اقتصادی، بیشتر به روش نورد گرم تولید می ‌شوند.

 محصولات نورد گرم در شکل و اندازه استانداردهای متعارف این پروفیل‌ هستند.
برخی از این استانداردها عبارتند از: DIN EN 10055، DIN59051 و DIN1022.

سپری آلومینیومی

نوع آلومینیومی بیشتر در سطوح، سقف های کاذب، حمام و آشپزخانه استفاده می شود و به دلیل استحکام خوب و نظافت آسان، کاربرد زیادی در طراحی فروشگاه ها و به طور کلی معماری مدرن دارد.

 پروفیل آلومینیومی مانند سایر انواع این پروفیل به دو روش فابریک و پرسی تولید می ‌شود که نوع پرسی با کیفیت پایین ‌تری است. همچنین در دو حالت لبه‌ تیز و لبه ‌گرد موجود است.

انواع سپری آهنی

دو نوع سپری آهنی در بازار موجود است:
آهن فابریک
آهنی پرسی

۱.سپری آهنی فابریک

پروفیل سپر آهنی فابریک، پروفیل T شکلی است که در یکی از کارخانه های فولادی بزرگ با استفاده از خطوط نورد پیشرفته و با استفاده از شمش یابیلت های فولادی پس از فرآیند نورد به سپری تبدیل می شود.

 این پروفیل دارای تلرانس ابعادی مناسب بوده و شرایط مربوط به ابعاد و تلورانس های مجاز مربوط به مقاطع فولادی را برآورده می کند.

ابعاد آن شامل عرض بال و جان و همچنین ضخامت بال و جان این مقطع مطابق جدول اشتال یا جدول استاندارد مقاطع آلمانی می باشد. با توجه به این موضوع وزن مخصوص سپری تولیدی نیز مطابق با پروفیل جدول اشتال می باشد به طوری که طراح مقاطع فولادی با مراجعه به این جدول می تواند ظرفیت باربری این پروفیل مربوطه را با نگه داشتن سطح مقطع محاسبه کند. 

۲. سپری آهنی پرسی

اما از طرفی با توجه به اینکه سپری آهنی کاربردهای بسیار ویژه ای دارد، این موضوع بیشتر به شکل هندسی خاص این مقطع کارآمد مربوط می شود. 

لذا به دلایل استفاده زیاد از این مقاطع با ابعاد جدول اشتال مقاطعی با وزن واحد طول کمتر نیز در بازار مصرف میگردد.

بنابراین با استفاده از صنایع نورد کوچک این نیاز بازار برطرف می شود. به طوری که این پروفیل های پرسی به دلیل کاهش ضخامت بال و جان مقطع سبک تر حاصل می شود.

 این نوع پروفیل عموماً در مواردی استفاده می شود که انتظار نمی رود این پروفیل یک حامل خاص باشد و ابعاد آن اهمیت بیشتری دارد. ساخت شاسی آهنی، تکیه گاه ها و مواردی از این دست را می توان از کاربردهای این پروفیل پرسی دانست.

چند نمونه از کاربرد سپری در ساختمان سازی

سپری آهنی در ساخت زیرساخت ها بسیار مفید است، به خصوص زمانی که بار روی سیستم زیاد باشد.
برای نمونه در زیر ساخت نمای بتنی در قسمت هایی که جزییات نمای سنگ پیچیده تر می شود برای پایداری بیشتر نما و یکپارچه کردن نمای سنگی با سازه از زیر سازی استفاده می شود. 

در این مدل زیر سازی به جز نبشی و قوطی برای جوش پذیری بهتر در مقایسه با پروقیل در لبه ها از نبشی استفاده می شود و در میانه از سپری آهنی استفاده می شود.

یکی دیگر از کاربردهای این پروفیل آهنی در خشکه چینی یا نماکاری خشک است.

 در خشکه چینی می توان بدون استفاده از سیمان و ماسه فرآیند رنگ آمیزی را انجام داد. در خشکه چینی ابتدا شاسی با استفاده از آهن های زیر سازی فلزی انجام می شود. 

سپس با جزئیات اجرایی ارائه شده بر روی این شاسی فلزی نصب می شود. اکثر نماهای ایستگاه مترو تهران با این روش انجام شده است.

استفاده از سپری ها برای سقف نورگذر

سقف آهنی در سقف هایی که برای عبور نور نیاز دارند مانند گلخانه ها، پاسیوها و مکان هایی از این قبیل استفاده می شود تا نشیمنگاه مناسبی برای کاشی های انتقال دهنده نور فراهم شود.

 در ساخت و ساز، استفاده مناسب از این پروفیل های آهنی برای پروفیل اصلی باربر بسیار مقرون به صرفه است. زیرا استفاده از این پروفیل به عنوان پروفایل اصلی در زیر سازی کار، نیاز به این پروفیل از انواع دیگر را بی نیاز می کند و این امر باعث کاهش هزینه های جاری می شود.

از دیگر مزایای این پروفیل های آهنی در این مدل سقف جوشکاری ارزان، آسان و اتصالات مناسب و مستحکم می باشد. در این نوع سقف ها با استفاده از نورد سرد می توان به این پروفیل آهنی شکل و فرم مناسبی داد.

 همچنین می توان با استفاده از این روش سقف دایره ای شکل ساخت و با ورق های پلی کربنات رنگی ظاهری زیبا و چشمگیر به این سقف ها بخشید.

استفاده از سپری ها برای سقف کاذب باربر

یکی دیگر از کاربردهای این پروفیل های آهنی استفاده از سقف های کاذب است. 

در برخی سازه ها از این پروفیل به عنوان سازه باربر استفاده می شود تا در عین مقاومت، سقف را زیباتر کنند. این ویژگی به دلیل ظاهر این پروفیل و استحکام خمشی بهتر آن است.

این ویژگی این امکان را فراهم می کند که پس از قرار دادن این پروفیل در فواصل مساوی و قرار دادن کاشی یا موزاییک بین آنها و پوشاندن آنها با ملات ماسه و سیمان، آنها را به خوبی قرار دهید.

 اما باید توجه داشت که در مکان هایی که رطوبت بالایی دارد ملات گچ گزینه مناسبی نیست.

در این مدل از کاربری برای بارگذاری سبک و دهانه های کم از این پروفیل شماره سه استفاده می گردد. در بارگذاری سنگین تر از سپری های شماره چهار استفاده می شود. 

از این نوع روش در نمای بیرونی ساختمان ها و سنگ کاری و زیر کنسول ها نیز استفاده می شود.

استفاده از سپری ها برای کلاف بندی دیوارهای بنایی یا وال پست

برای ساخت ساختمان در مناطقی که زلزله زیاد است باید تمام جزئیات بر اساس آیین نامه طراحی هدایت و اجرا شود. 

در این صورت طبق استاندارد ۲۸۰۰ یا آیین نامه ساختمان های مقاوم در برابر زلزله، دیوارهای سازه اعم از باربر و غیر باربر باید دارای ضوابطی باشد که در هنگام وقوع زلزله پایداری خود را حفظ کند.

همچنین دیوارها باید از نظر ارتفاع و طول با کلاف های فولادی یا بتنی محکم شوند. دلیل این امر این است که کلاف های بتنی عملیات اجرا را کمی کند می کنند و همچنین دارای جزئیات بیشتری هستند. برای کار و اجرا آسان از پروفیل های فلزی بیشتر استفاده می شود.

در چنین مواقعی پروفیل های سپری به دلیل داشتن شکل خاصی می توانند پروفیل مناسبی باشند. در این صورت با پروفیل های سپری و تثبیت آن در پایین و بالا، بستر مناسبی برای مهار دیوارهای آجری و بلوک های شنی می باشد.

سایر کاربرد سپری

حداکثر استفاده از این پروفیل در ساخت سازه ها و همچنین در صنعت است.
یکی از کاربردهای این پروفیل در اتصال ستون ها و پل ها می باشد.
برای ستون ها و خرپاها و تمام سازه های صلب ساخته شده از واحدهای مثلثی استفاده می شود.
این پروفیل در ساخت مدل های مختلف پنجره و درب استفاده می شود.
این پروفیل ها در ساخت سازه های گلخانه ای استفاده می شوند.
این پروفیل در ساخت سقف های شیشه ای و همچنین سازه های فولادی استفاده می شود.
یکی از رایج ترین کاربردهای این پروفیل ساخت سقف کاذب است که در ساخت و ساز بسیار حائز اهمیت است.
این پروفیل برای خشکه چینی یا نماکاری خشک استفاده می شود.
این پروفیل برای اتصال پل ها به ستون ها استفاده می شود.
این پروفیل برای روشنایی زیرزمین برای آجرهای شیشه ای در فضاهای مرتفع استفاده می شود.
این پروفیل به عنوان یک همار کننده در ساختمان ها استفاده می شود.
از سپری ها در صنعت سد سازی نیز استفاده می شود.
این پروفیل در گاردریل های محافظ در امتداد بزرگراه ها استفاده می شود.
این پروفیل برای زیر سازی سازه های فلزی استفاده می شود
این پروفیل برای کلاف بندی دیوارهای بنایی استفاده می شود.
از سپری ها در مصارف دکوراتیو نیز استفاده می شود

این پروفیل های رنگ شده، صیقلی یا آلومینیومی برای کاربردهای سطحی، حمام، آشپزخانه و سقف کاذب استفاده می شوند. مزیت استفاده از این پروفیل های صیقلی بدیهی است زیرا علاوه بر استحکام و دوام بالای سطح صاف و صیقلی، شستشوی آسانی نیز دارد.

این پروفیل دارای عملکردهای بسیاری از جمله حفاظ زوایا یا نرده سپری است که به طور گسترده برای طراحی فروشگاه و معماری مدرن استفاده می شود. سپر فولادی همچنین در تولید میزها و سازه های چوبی برای استحکام و مقاومت لبه های کار استفاده می شود.

از این پروفیل برای ساخت دیوارهای شیشه ای نیز استفاده می شود. به طوری که این مقطع با لبه تیز خود برای جداسازی صفحات شیشه ای استفاده می شود.

مشخصات سپری

سطح مقطع این پروفیل از مواد مختلفی تشکیل شده است که فولاد ۳۷ ST پرکاربرد ترین ماده در صنعت ساختمان است. امتیاز این پروفیل بر اساس ارتفاع بال و جان سپری تعیین می شود.

 طول بال پروفیل های سپری معمولاً برابر است. به عنوان مثال به این پروفیل با ارتفاع ۳۰ میلی متر سپری نمره ۳۰ یا نمره ۳ می گویند. این پروفیل در ضخامت های مختلف تولید می شود که ضخامت بال و جان با یکدیگر برابر است.

قیمت روز سپری

قیمت روز سپری را می توانید در سایت آهنات مشاهده نمایید.

 همچنین با توجه به نوسانات روزانه و مشکل بودن نظارت بر قیمت ها برای فعالان این صنعت، بازرگانی آهنات تصمیم گرفت تا قیمت تمام مقاطع فولادی از جمله این پروفیل را به صورت روزانه در سایت منتشر کند.

 تمامی قیمت های درج شده در سایت به صورت روزانه و بلافاصله پس از اعلام در بازار منتشر خواهد شد.

قیمت سپری

همانطور که می دانید قیمت آهن آلات بر اساس اندازه یا نمره، نوع کارخانه، روش تولید، استاندارد و نوع کیفیت تعیین می شود.

 قیمت سپری مانند تمام محصولات دیگر بر اساس این ویژگی ها محاسبه می شود.

 هر چه اندازه بزرگتر باشد، قیمت سپری بالاتر است.

قیمت سپری توسط کارخانه های مختلف تولید می شود و بر اساس آخرین قیمت بازار در سایت آهنات به روز می شود. لیست قیمت سپری تولید کارخانه های مختلف را می توانید در جدول مشاهده و سپس اقدام به خرید نمایید.

خرید سپری

برای خرید سپری ابتدا باید موارد مصرف و نوع کاربرد مشخص شود و سپس واحد مورد نظر متناسب با نیاز پروژه و با توجه به نوع و کیفیت و اندازه آن انتخاب و خریداری شود. 

بنابراین در خرید سپری با توجه به نیاز خود نوع و سایز آن را مشخص کنید تا پس از خرید دچار مشکل نشوید.

همانطور که قبلا ذکر شد، از این نوع پروفیل در صنعت ساختمان سازی برای ساخت سقف کاذب، نورگیر، دیوارهای بنایی و غیره استفاده می شود. همچنین این نوع پروفیل مقطع باز دارای کاربردهای صنعتی می باشد و برای هر یک از این کاربرد ها باید بهترین نوع و سایز محصول مشخص شود.

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید سپری باید در نظر گرفت کیفیت آن است که بسته به تولید کننده یا وارد کننده متفاوت است.

 برای اطلاع بیشتر از کیفیت این پروفیل در بازار و استعلام قیمت آنها می توانید با کارشناسان فروش آهنات تماس حاصل فرمایید تا قبل از خرید سپری اطلاعات کامل و کافی داشته باشید.

قیمت سپری

تفاوت های عملکردی بین نبشی و سپری چیست؟

با مقایسه سپری و نبشی، قابل ذکر است که هر دو به عنوان شاسی حمل کننده استفاده می شوند. به عنوان مثال در ساخت سقف های کاذب از نوعی سپری با ضخامت کم و سبک استفاده می شود.

در چنین کاربردهایی، دو بال سپری به عنوان حامل و جان سپری به عنوان تکیه گاه تایل عمل می کند. 

در مکان هایی مانند کابل های برق که در قسمت زمین یا محفظه کنتور آب قرار دارند نیز از نبشی ها استفاده می شود. در چنین مواردی از نبشی به عنوان حامل درب در آن محفظه استفاده می شود.

زمانی که دو قطعه در جهات عمود بر یکدیگر متصل شده اند از نبشی استفاده می شود و سپری در این زمان موثر نیست. این پروفیل به طور گسترده ای برای ساخت خرپا ها، سازه ها و اتاق های ماشین آلات سنگین استفاده می شود.

در اینجا سعی کردیم شما را با تیرآهن های سپری و انواع آن بیشتر آشنا کنیم. همچنین در مورد جدول وزن و استانداردهای مربوط به این قسمت صحبت کردیم. 

کارخانه های مختلف در ایران نیز این پروفیل را تولید می کنند. زیرا تیرآهن سپری یکی از مقاطعی است که در سال های اخیر برای استحکام بیشتر ساختمان ها مورد توجه قرار گرفته است. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد. .

سوالات متداول

بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟

با سلام خدمت شما اصولا شاخص اندازه گیری فلزات براساس وزن محصول است با این وجود در زمان تحویل بار، ابعاد و مشخصات فنی محصول را با فاکتور و گواهینامه فنی آن مطابقت بدهید.

بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟
من یک آیتم محتوا هستم.برای ویرایش برروی دکمه کلیک کنید.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟
من یک آیتم محتوا هستم.برای ویرایش برروی دکمه کلیک کنید.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
بهترین شاخص سنجش فلزات نظیر آهن یا استیل چیست ؟ وزن یا متر ؟
محتوای آکاردئون

خانواده آهنات، با استفاده از به‌روز‌ترین راه‌های ارتباطی، به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر پاسخگویی به سوالات متداول از طریق شماره‌ ۰۲۱۴۷۲۳۸۰۰۰، کانال تلگرام و اینستاگرام با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

مجموعه‌ی آهنات، با استفاده از به‌روز‌ترین راه‌های ارتباطی، به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر پاسخگویی از طریق شماره‌ تلفن‌های ذیل

1. گریدها آلیاژی ورق سیاه در بازار کدامند؟

گرید مرسوم ورق سیاه ST37 است. اما گریدهای ST52، A516 و A283 نیز به صورت سفارشی و برش خورده قابلیت سفارش را دارند. 

2. ورق سیاه در چه حالت هایی به بازار عرضه می‌شود؟

دو حالت شیت فابریک و رول 

3. ضخامت و سایز ورق های سیاه فولاد مبارکه چگونه است؟

خط تولید این کارخانه توان تولید ضخامت‌های بین 1.2 تا 16 میلیمتر را دارد، اما مرسوم ترین ضخامت‌هایی که سفارش بیشتری دارد، بین 2 تا 15 میل است. عرض این ورق ها در ضخامت های پایین (بجز در 2 میل) در 1000، 1250 و 1500 میل موجود است. در ضخامت های بالا آن چیزی که مرسوم است، عرض 1500 میل است. 

4. مشخصات ضخامت و عرض ورق های فولاد کاویان چگونه است؟

 ورق‌های نورد شده این کارخانه از ضخامت 8 میل به بالا (تا 40 میل) در عرض‌های 1250 و 1500 میلیمتر می‌باشد. 

5. ورق اکسین اهواز در چه عرض و ضخامت هایی ورق سیاه تولید می‌کند؟

این کارخانه عموما عرض 2 متر تولید می‌کند اما چون توان تولید تا عرض 5/4 متر را دارد بر اساس سفارش مشتری عرض‌های دیگر هم در بازار با نام این کارخانه دیده می‌شود. این کارخانه ورق‌های سیاه خود را در ضخامت‌های 6 میل به بالا (حتی بالاتر از 40 میل) تولید می‌کند. کیفیت محصولات نورد این کارخانه از کیفیت بسیار خوبی برخودار است. 

6. محصولات نورد گرم فولاد گیلان در چه سایزهایی تولید و عرضه می‌شود؟

 این کارخانه در بخش نورد گرم محصولات قابلیت تولید ضخامت‌های 2 تا 17 میل را دارد، اما ضخامت‌های 3 تا 15 میل فولاد گیلان، بیشترین سفارش را در بازار دارد. محدوده عرض ورق‌های سیاه این کارخانه از 600 تا 1420 میلی متر است، اما باز هم آنچه بیشتر در بازار مرسوم است، عرض های 1000، 1250 و 1500 میل می‌باشد. 

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×