ورق گالوانیزه ذوزنقه ای ، مطالعه دقیق و نحوه قیمت گذاری

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

ورق گالوانیزه ذوزنقه ای چیست؟

ورق گالوانیزه یکی از پرمصرف ترین محصولات فولادی ورق فولادی است که در انواع مختلف در بسیاری از کارخانه های داخلی تولید و به بازار عرضه می شود. ورق گالوانیزه  در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. قیمت ورق گالوانیزه  نیز بسیار حائز اهمیت است و در این صفحه در مورد قیمت این ورق اطلاعاتی خواهیم داد . در این نوشتار به این می پردازیم که ورق گالوانیزه ذوزنقه ای چیست، مراحل ساخت آن چیست، ویژگی ها و کاربردهای آن چیست؟

مطالب مرتبط :
ورق شادولاین

ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

این ورق که در صنعت ساختمان بسیار متداول است در واقع شکل خاصی از ورق گالوانیزه می باشد. در چنین ورقی امواج مربعی در عرض ورق ایجاد می شود. از نظر تعداد امواج معمولاً شش موج در هر متر وجود دارد. می توان گفت این نوع پانل شباهت زیادی به ورق گالوانیزه کرکره سینوسی دارد. آنها در ظاهر، قدرت بدنی و ابعاد متفاوت هستند. پانل های ذوزنقه ای از زیباترین و پرکاربرد ترین پانل های سقفی و دیواری هستند.

این ورق ها به طور پیش فرض دارای استاندارد خصوصی هستند. اما همچنین با توجه به درخواست خریدار، طول آن قابل تنظیم است. عرض و وزن طبق استاندارد تعیین می شود. این محصول در رنگ های مختلف مانند نرده و پوشش سقف موثر است. همچنین برای پوشش سقف شیروانی ها و نرده های دور زمین استفاده می شود. از مزایای ورق گالوانیزه ذوزنقه ای به طور خلاصه می توان به وزن سبک، عمر طولانی، مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر خوردگی، آسیب مکانیکی، سهولت در مونتاژ و طیف کاملی از لوازم جانبی اشاره کرد.

 نحوه ساخت ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

نحوه ساخت ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

ورق های گالوانیزه ذوزنقه های مختلف به شرح زیر تولید می شوند:
ورق‌های طرح سفال
ورق ذوزنقه
ورق شادولاین
ورق کرکره سینوسی
و غیره می‌باشد.
یکی از مناسب‌ ترین و محبوب ترین ورق های گالوانیزه ذوزنقه است. این نوع پانل ها در سایز های مختلف در بازار موجود است که ضخامت آنها از ۱۰۰ تا ۱۲۵ می باشد. روش تولید این پانل ها برای مشتریان انجام می‌ گیرد. قیمت ورق های کرکره ای رنگی بسیار مناسب بوده و در صنایع مختلف کاربرد بالایی دارد.
ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای رنگی در ۱۲۵ سایز و سایز مختلف قابل تولید می باشد و متوسط زمان تولید این نوع ۲ تا ۴۸ ساعت می باشد. بنابراین اگر بتوان آن را بنا به درخواست مشتریان در هر ابعاد و اندازه ای که بخواهند تولید کرد.

مطالب مرتبط :
ورق دامپا

ویژگی‌های ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

ورق گالوانیزه ذوزنقه ای تقریباً شبیه ورق گالوانیزه است. تفاوت این دو نوع ورق در شکل ظاهری و کاربرد آن است. در هر متر از ورق ذوزنقه ای حدود ۶ موج وجود دارد. طول این ورق با توجه به درخواست خریدار قابل تنظیم می باشد. در هر ۱٫۲۵ متر حدود ۸ موج روی ورق وجود دارد و عرض هر ورق از ۱۰۰ تا ۱۲۵ سانتی متر است. این ورق ها پس از روی هم قرار گرفتن ۹۸ سانتی متر عرض دارند. ضخامت ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای معمولا بین ۰٫۳۰ میلی متر تا ۲ میلی متر است. وزن ورق ذوزنقه ای نیز با توجه به ابعاد و ضخامت آن تعیین می شود.

ورق گالوانیزه ذوزنقه ای مقرون به صرفه، سبک، بادوام و مقاوم در برابر سایش مکانیکی هستند. پانل های ذوزنقه ای برای پوشش سطوح بزرگ و صاف مناسب هستند. ماده به کار رفته در لایه سطحی ورق ها ذوزنقه ای، رزین مخصوصی است که برای جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش خورشید و کاهش رسانایی حرارتی استفاده می شود. همه این ویژگی ها دوام و مقاومت عالی در برابر خوردگی شیمیایی را تضمین می کند. لایه میانی و زیرین از ماده ای با استحکام و عایق عالی ساخته شده است. فولاد مورد استفاده در ساخت ورق ها ذوزنقه ای DX51D + Z مطابق با استاندارد EN 10346 است که البته در هر کارخانه از مواد اولیه متفاوتی استفاده می شود و ما این فولاد را بر اساس استاندارد آن معرفی کردیم.

ورق ‌های گالوانیزه ذوزنقه ای بسیار سبک وزن هستند، بنابراین می توان از آنها در سقف هایی که تحمل بار کاشی و سرامیک را ندارند استفاده کرد. وزن کم این ورق ها نباید شما را گیج کند، زیرا این ورق ها بسیار بادوام هستند. اثرات باد و آب و هوا نیز بر این ورق ها تأثیر نمی گذارد. ورق ها ذوزنقه ای در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند و بنابراین هرگز زنگ نمی زنند. در صورت نصب صحیح و درست ورق‌ های ذوزنقه ای، عملکرد آنها تا سالها تضمین می شود.

ویژگی های دیگر ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

صافی سطح مناسب: این ورق ها کیفیت یکنواختی دارند و با پوشش رنگی یکنواخت پوشانده شده اند.
استحکام بالا: استحکام کششی بالای این پانل ها به آنها کمک می کند تا بارهای سنگین را تحمل کنند.
مقاومت در برابر خوردگی: این ورق ها از فولاد و آلومینیوم مرغوب ساخته شده اند. به همین دلیل خواص ضد خوردگی عالی دارند.
عایق حرارتی خوب: پوشش این پانل ها دارای خواص عایق قوی است. بنابراین، چنین ورق ها مقاومت حرارتی عالی دارند.
مقاوم در برابر آب: این پنل ها در برابر آب مقاوم هستند.
مقاومت در برابر آب و هوا: این ورق ها آب و هوای بد را به خوبی تحمل می کنند.
ظاهر زیبا: به دلیل تنوع رنگ، می توان انتظار ظاهری زیبا را داشت.
اقتصادی: این ورق ها از نظر هزینه هایی مانند نصب و نگهداری بسیار مقرون به صرفه هستند.

کاربرد ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

ورق گالوانیزه ذورنقه کاربردهای مختلفی دارد. از جمله این موارد می توان به پوشش سقف سوله یا سقف شیروانی ویلا اشاره کرد. کاربردهای دیگر شامل حصارکشی در اطراف زمین یا ساختمان و ایمن سازی سقف ها در سایت های در حال ساخت است.

از آنجایی که این ورق بسیار مقاوم در برابر خوردگی است زیرا در فرآیند تولید ورق گالوانیزه ذوزنقه ای، هنگام ذوب شدن به داخل حوض نورد می شود. به همین دلیل خاصیت ضد رطوبت و تنوع رنگ از دیگر کاربردهای مهم ورق ذوزنقه ای است.

کاربردهای دیگر

ساخت پناهگاه باری محصولات، پارکینگ و ساخت و ساز
پوشش سقف و دیوارهای جانبی ساختمان ها
حصارکشی ساختمان در حال ساخت
سقف و نمای بیرونی برای خانه های کوچک
پناهگاه های محصولات، پناهگاه های سایه دار و پارکینگ
تعیین حدود در مناطق، تفکیک مناطق برای بازسازی مغازه ها و مناطق ساختمانی

یکی دیگر از کاربردهای ورق گالوانیزه ذوزنقه ای در پوشش سقف می باشد. می دانیم که سقف ها در تمام فصول در معرض باد و باران هستند. در نتیجه، بام باید برای قدرت برابر با طیف وسیعی از رویدادها آماده شود. همچنین پس از چندین سال استفاده، بازسازی سقف ضروری می شود. پانل های ذوزنقه ای با مزایای بسیاری از جمله مقاومت در برابر آب و هوا، مونتاژ آسان و عمر طولانی به گزینه ای مناسب برای استفاده در سقف ها تبدیل شده اند.

پروفیل های ذوزنقه ای روی سقف ها در موارد زیر استفاده می شود:
از آنجایی که پوشش سقف بدون عایق حرارتی بار را تحمل می کند
به عنوان محفظه پایین سقف متحمل بار در یک سقف عایق حرارتی که در بالای آن قرار دارد.
به عنوان یک پوسته خارجی مقاوم در برابر آب و هوا در سازه های دو پوسته ای.
سقف هایی با ورق گالوانیزه ذوزنقه ای دارای خواص صوتی و آکوستیک عالی هستند. طبق برآوردهای کاهش نویز، استفاده از پانل های ذوزنقه ای نویز را تا ۵۳ دسی بل کاهش داد. پانل های ذوزنقه ای دو پوسته نیز برای برآوردن الزامات حفاظت در برابر آتش استفاده می شوند.

استفاده از پانل های ذوزنقه ای برای کاهش تعداد تکیه گاه های مورد نیاز در ساخت و ساز بسیار سودمند است. زیرا برای بتن تازه به رنگ بیشتری نیاز نیست. مقاطع ذوزنقه ای به عنوان سقف های اضافی در ساخت پارک‌ های چند طبقه مدرن استفاده می شود. ورق ها فولادی ذوزنقه ای شکل اتصال بین بتن و فولاد را تشکیل می دهند.

قیمت ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

ممکن است قیمت این ورق مشابه قیمت ورق گالوانیزه در نظر گرفته شود. اما قیمت ورق ذوزنقه ای رنگی بسته به رنگ بندی آن متفاوت است. همچنین در صورت نیاز به عملیاتی مانند خم و برش ورق ها، قیمت محصول متفاوت خواهد بود. به طور کلی قیمت این نوع پانل بر اساس پارامترهایی مانند طول، عرض، ارتفاع، ضخامت و وزن تعیین می شود. برای اطلاع از قیمت دقیق ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای می توانید از کارشناسان سایت آهنات استعلام بگیرید.

قیمت روز ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

همانطور که می دانید قیمت آهن آلات رابطه مستقیمی با بازار ارز و دلار دارد. بازار به خودی خود نوسانات زیادی را تجربه می کند. در نتیجه نمی توان قیمت ثابتی برای محصولات فولادی تعیین کرد. اما خبر خوب این است که در صورت نیاز می توانید به سرعت با کمک کارشناسان سایت آهنات از قیمت دقیق روز مطلع شوید.

انواع ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

ابعاد ورق گالوانیزه ذوزنقه ای شکل

همانطور که گفته شد ابعاد این محصول به درخواست مشتری بستگی دارد اما به طور کلی در ضخامت ۱۸ تا ۷۰ درصد در بازار موجود است. عرض آن نیز در اندازه های ۱۰۰ و ۱۲۵ میلی متری موجود است. طول این محصول نیز با توجه به تقاضای مشتری متفاوت است.

نکاتی که قبل از خرید ورق گالوانیزه ذوزنقه ای باید بدانید

هنگام خرید ورق گالوانیزه ذوزنقه ای مانند سایر محصولات فولادی باید اطلاعات لازم را داشته باشید. ابتدا توجه داشته باشید که این محصول را از فروشگاه های معتبر آهن فروشی خریداری کنید و قبل از خرید اطلاعات لازم را از کارشناس فروش دریافت کنید. رایج ترین ورق ذوزنقه ای، محصول فولاد مبارکه است. محصول این شرکت از محبوبیت بالایی در بین مصرف کنندگان این محصول برخوردار است. پس از دریافت محصول حتما به وزن آن توجه کنید.

با استفاده از مقالات برای محاسبه وزن ورق به راحتی می توانید به وزن ورق دریافتی و صحت خریدار پی ببرید. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد رنگ ورق خریداری شده است. رنگ ورق باید یکنواخت باشد. لازم به ذکر است که پنل های تولیدی کارخانه ها دارای رنگ یکنواخت بوده و هیچ خط و خش بر روی سطح آنها وجود ندارد اما ورق های کارگاهی و دست ساز دارای خط و خش هستند. دریافت فاکتور از فروشنده پس از خرید الزامی است.

مزایای ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

از جمله مزایای این نوع ورق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قابلیت نصب آسان و سریع
قیمت مناسب
زیبایی فیزیکی
سبک وزن بودن
ایمنی بالا در برابر زلزله
مقاومت در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی

ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای به شکل ساده و رنگی تولید می شوند که به دلیل جذابیت بصری بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

فرایند شکل دهی انواع ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

برای تولید ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای با اشکال پیچیده، معمولا چندین فرآیند روی آنها انجام می شود. این عملیات شامل عملیات هایی مانند کشش عمیق، خمش و کشیدگی می باشد. امروزه از ورق های گالوانیزه گرم در صنایع مختلف استفاده می شود، زیرا مقاومت آنها در برابر خوردگی بسیار بالاست. از آنجایی که این محصولات تحت فرآیندهای کششی و خمشی قرار دارند، استحکام کششی پوشش بیرونی نیز بسیار مهم خواهد بود.

خواص مکانیکی انواع ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

آزمایش کشش تک محوری را می توان برای آزمایش خواص مکانیکی ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای رنگی استفاده کرد. این تست یک تست بسیار ساده است و به طور مستقیم یا غیر مستقیم شکل پذیری محصول را تخمین می زند. نتایج دیگر این آزمایش عبارتند از:

ضریب حساسیت به نرخ کرنش
ازدیاد طول یکنواخت
نیروی تسلیم
نسبت کرنش نوسان
ازدیاد طول کل
استحکام کششی

این تست در استانداردهای DIN و ASTM تایید شده است و از این تست ساده می توان برای بدست آوردن پارامترهای فوق استفاده کرد. برخی از شرکت ها نیز از دستگاه های کشش خودکار و روش های محاسبه کامپیوتری برای تولید حجم های کم با ضریب خطای کم استفاده می کنند.

آزمایش ارزیابی شکل ‌پذیری ورق در فرآیندهای خمشی

در فرآیند شکل دهی ورق گالوانیزه ذوزنقه ای می توان از دو نوع مختلف آزمایش خمشی استفاده کرد.

تست خمشی ساده
تست خمش اتساعی
تست خمشی ساده
در این روش ورق نازک را با قالب خمشی بین دو گیره محکم می ‌بندند و سپس از یک پتک چوبی برای خم کردن ورق روی قالب استفاده می‌کنند. اگر این خمش تا ۱۸۰ درجه ادامه یابد و هیچ شکستگی یا ترک در آن مشاهده نشود، این آزمایش با یک قالب منحنی با شعاع کمتر تکرار می شود. زاویه خمش قالب بسته به شکل پذیری فلز متفاوت است.

آزمایش خمش اتساعی

برای ورق های نازک می توان از تست ساده استفاده کرد و اگر ضخامت شعاع خمش بیشتر از ۱۵ باشد، فقط از تست کشش می توان استفاده کرد. در مراحل تست کشش، نواری از ورق گالوانیزه ذوزنقه ای در دو قسمت قالب قرار می گیرد. پس از آن، نوار با استفاده از پانچ بیرون کشیده می شود. پانچ دارای یک سر مخروطی است. در هنگام انجام این آزمایش یک حالت کرنش ورق ای رخ می دهد. مقداری که پانچ از لحظه تماس با تسمه به ظاهر از ترک اول یا پارگی جابه جا می شود به عنوان معیار خم پذیری انتخاب می کنند. انتخاب این شرایط باید به گونه ای باشد که پارگی در زیر پانچ به وجود آید.

ورق های فولادی در میان اکثر محصولات فولاد به طور گسترده ای مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد. یک نمونه از این ورق گالوانیزه ذوزنقه ای است. در این صفحه، ما ویژگی های مختلف، مشخصات و کاربرد های آن را شرح دادیم. برای افزایش دوام، بهتر است که به صورت دوره ای بازرسی پانل های ذوزنقه ای انجام شود. بازرسی سالانه مناسب برای تشخیص زود هنگام آسیب های بالقوه است. برای کسب اطلاعات از قیمت روزانه ورق گالوانیزه، شما می توانید به وب سایت آهنات مراجعه کنید.

اینستاگرام آهنات را دنبال کنید .

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×