نبشی یا پروفیل ال

نبشی چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

نبشی یا پروفیل ال به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات در ساختمان سازی شناخته می‌شود که می‌تواند تا حد بسیار زیادی مقاومت سازه را بالا ببرد.

پروفیل ال محصولی با ساختاری ساده اما مقاوم است که می‌تواند با استفاده از قوانین فیزیک، تا حد بسیار زیادی استحکام و دوام سازه را بالا ببرد.

این محصول در حال حاضر در انواع گوناگونی به بازار عرضه می‌شود و همین موضوع باعث شده تا زمینه‌های استفاده از آن بسیار گسترده باشد.

ما در ادامه این مقاله قصد داریم که به ‌صورت کامل برای شما در رابطه با ویژگی ‌های نبشی و انواع آن صحبت کنیم.

اگر شما نیز قصد دارید در رابطه با این محصول ساده اما شگفت‌انگیز و کاربردی بیشتر بدانید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

نبشی چیست؟

پروفیل ال به‌ عنوان یکی از پروفیل ‌های ساده در ساختمان‌ سازی شناخته می‌شود که از اتصال دو ضلع عمود بر هم ساخته ‌شده است.

معمولاً انواع متفاوت این محصول با بال های مساوی به بازار با عرضه می‌شوند اما می‌توان با توجه به زمینه استفاده، از انواع دیگر این محصول نیز بهره برد. این محصول در اندازه های گوناگون به بازار عرضه می‌شود که زمینه استفاده از آن را بسیار گسترده‌تر می‌کند.

در حال ‌حاضر بیش‌ از ۹۰ درصد موارد استفاده این محصول شگفت‌انگیز در ساختمان سازی است اما در زمینه‌های دیگر نیز از انواع متفاوت نبشی بهره گرفته می‌شود.

پروفیل ال به‌ عنوان یکی از پروفیل ‌های ساده در ساختمان‌ سازی شناخته می‌شود که از اتصال دو ضلع عمود بر هم ساخته ‌شده است.

نبشی چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟

 

بررسی ویژگی‌ های انواع متفاوت نبشی

انواع متفاوت پروفیل ال ویژگی ‌هایی منحصر به‌ فرد دارند و دقیقاً همین موضوع باعث شده تا استفاده از آن‌ ها در صنایع گوناگون علی الخصوص ساختمان‌ سازی تا این حد گسترده باشد. اجازه دهید بیشتر این ویژگی ‌ها را با هم بررسی کنیم.

مقاومت بالا 

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ های نبشی ها، مقاومت بالای این محصولات می‌باشد. انواع متفاوت نبشی ها طوری طراحی شده‌اند که می‌توانند در امتداد طولشان حتی تا ۹۰ درجه نیز خم شوند و آسیبی نبینند. این موضوع می‌تواند تا حد بسیار زیادی از ریزش ناگهانی ساختمان‌ ها جلوگیری کند.

قیمت مقرون ‌به ‌صرفه 

از دیگر ویژگی‌ های منحصر به ‌فرد نبشی ها ما می‌توانیم به قیمت مقرون ‌به ‌صرفه این محصولات اشاره کنیم. طراحی ساده اما علمی نبشی ها باعث شده تا قیمت آن ‌ها بسیار پایین بیاید. شاید برای استفاده از انواع متفاوت این محصولات شما نیاز داشته باشید که هزینه ‌های اضافی را بپردازید، اما مطمئن در مقایسه با وظیفه و نقشی که این محصولات در ساختمان ‌سازی و صنایع دیگر ایفا می‌کنند، هزینه مورد نیاز برای خرید آن ‌ها بسیار مقرون ‌به ‌صرفه و پایین می‌باشد.

تولید در تنوع بالا

نبشی ها در حال حاضر در تنوع بسیار بالایی به بازار عرضه می‌شوند. همین موضوع باعث شده تا شما بتوانید با توجه به زمینه نیاز خود به سراغ انواع متفاوت این محصولات بروید. با توجه به فاکتور های متفاوتی مانند نوع سازه، زمینه استفاده و… شما می‌توانید از انواع گوناگون و متنوع این محصولات بهره ببرید.

دسترسی راحت نبشی

به واسطه پرطرف‌دار بودن انواع متفاوت نبشی ها، شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن از هر فروشگاهی که می‌خواهید محصولات مورد نیاز خودتان را تهیه نمایید و از آن ‌ها در زمینه مورد نظر بهره ببرید. علاوه‌ بر تولید داخلی، انواع متفاوت نبشی های خارجی نیز در بازار وجود دارند که شما می‌توانید در صورت نیاز از آن‌ها بهره ببرید.

امکان بازیافت و استفاده دوباره 

نبشی ها جزو آن دسته از محصولاتی هستند که می‌توانند دوباره به چرخه استفاده بازگرداند. اگر قرار باشد این محصولات از چرخه استفاده خارج شوند می‌توان آن ‌ها را دوباره بازیافت کرد و با تولید انواع نبشی های جدید روند استفاده از آن ‌ها را بهبود بخشید. در حال حاضر قابل بازیافت بودن محصولات تولید شده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا می‌تواند تا حد بسیار زیادی از آلوده شدن محیط ‌زیست جلوگیری کند.

نگه‌داری آسان نبشی

انواع متفاوت نبشی ها طوری تولید می‌شوند که مقاومت بسیار خوبی در برابر فاکتور های محیطی و فیزیکی داشته باشند. دقیقاً به ‌همین دلیل است که برای نگه‌داری از این محصولات نیازی نیست که اقدامات خاصی را انجام دهید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید با کمترین هزینه‌ ها، روند مقاوم‌سازی سازه مورد نظر خودتان را پیش ببرید. علاوه ‌بر این موارد، شما می‌توانید برای هر مدت زمانی ‌که می‌خواهید نبشی ها را انبار کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن‌ ها بهره ببرید.

استفاده گسترده 

نبشی ها طوری تولید می‌شوند که می‌توانند در زمینه‌ های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرند. برای مثال شما میتوانید از این محصولات در ساختمان‌ سازی، تکیه‌گاه ‌ها، اتصالات مختلف، چهارچوب ‌ها، بادبند ها، سدسازی، دکل‌ ها، فونداسیون و… بهره ببرید. تمامی این فاکتور ها نشان می‌دهند که این محصول تا چه حد کاربردی و باکیفیت است و چگونه می‌تواند با کمترین هزینه‌ها به ما کمک کند تا مقاومت یک سازه را تا حد بسیار زیادی بالا ببریم.

بررسی-ویژگی‌-های-انواع-متفاوت-نبشی

 

در حال‌ حاضر انواع متفاوت نبشی ها از نظر نوع ساخت در دسته‌بندی های متفاوتی قرار می‌گیرند.

پرسی

نوع پرسی این محصول از یک ورق با طول حداکثر ۶ متر تولید می‌شود. با خم کردن ورق ها از وسط، روند تولید این نبشی ها صورت می‌گیرد. معمولاً این محصولات دارای بال‌ های مساوی هستند و به‌ صورت کاملاً دقیق با زاویه‌ی ۹۰ درجه تولید می‌شوند. معمولاً این محصولات استفاده گسترده‌ای در ساختمان‌ سازی دارند.

فابریک 

پروفیل ال فابریک از دیگر انواع این محصول می‌باشد. این نوع از انواع نبشی با استفاده از نورد گرم تولید می‌شود. معمولاً این محصول در دو ‌نوع بال مساوی و بال نامساوی تولید می‌شود. هرکدام از انواع متفاوت این محصول ویژگی‌ های خاص خودشان را دارند.

بررسی انواع نبشی از نظر هر نوع ساخت

 

بررسی انواع متفاوت نبشی از نظر جنس

علاوه ‌بر نوع تولید، انواع متفاوت این محصولات از نظر جنس و استفاده از مواد اولیه نیز به دسته‌بندی ‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند. اجازه دهید برای شما بیشتر در رابطه با انواع متفاوت این محصولات از نظر جنس صحبت کنیم.

فولاد گالوانیزه 

پروفیل ال فولاد گالوانیزه همون ‌طور که از نام آن پیداست محصولی است که با یک لایه از گالوانیزه پوشانده شده است.

در واقع در این روش صددرصد بدنه نبشی با یک لایه از فلز روی پوشانده می‌شود و این موضوع می‌تواند دوام این محصول را تا حد بسیار زیادی بالا ببرد.

نکته جالب ‌توجهی که در این زمینه وجود دارد این است که حتی در صورت شکستگی و ایجاد ترک نیز، این نوع نبشی ‌ها دچار زنگ‌زدگی و خوردگی نمی‌شوند و همین موضوع باعث شده تا این محصولات برای بالا بردن دوام ساختمان گزینه‌ای بسیار مناسب و کاربردی باشند.

استیل 

پروفیل ال استیل محصولی کاملاً ضد زنگ می‌باشد که می‌تواند در آلیاژ های متفاوتی به دست مشتریان برسد.

در مقایسه با انواع دیگر پروفیل های ال، این محصولات بسیار مقاوم هستند و می‌توانند در مقابل خوردگی استحکام خودشان را حفظ کنند.

علاوه‌ بر این موارد، این پروفیل ها قابلیت برشکاری و جوشکاری راحت‌تری نسبت‌ به انواع دیگر نبشی ها دارند.

آلومینیوم 

 پروفیل ال آلومینیومی در حال ‌حاضر به‌ عنوان یکی از پرطرف‌دارترین انواع متفاوت این محصولات شناخته می‌شود که علاوه ‌بر ساختمان‌ سازی می‌تواند در کابینت‌سازی و صنایع گوناگون دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

این محصولات وزن بسیار سبکی دارند و همین موضوع باعث شده تا روند حمل ‌و نقل و نصب آن‌ ها بسیار آسان باشد.

علاوه‌ بر این موارد این محصولات دوام خوبی دارند و می‌توانند در برابر ضربه و خوردگی استحکام خودشان را حفظ کنند.

به واسطه عدم عبور جریان الکتریسیته انواع متفاوت نبشی های آلومینیومی در ساخت دکل‌ های برق نیز استفاده گسترده‌ای دارند.

بررسی انواع متفاوت نبشی از نظر جنس
پروفیل ال آلومینیومی در حال ‌حاضر به‌ عنوان یکی از پرطرف‌دارترین انواع متفاوت این محصولات شناخته می‌شود

جمع‌بندی 

ما در این مقاله به‌ طور کامل برای شما در رابطه با نبشی ها و ویژگی ‌های این محصول صحبت کردیم.

در کنار ساخت ساده، این محصولات در حال حاضر استفاده ‌های گسترده‌ای در صنایع گوناگون دارند و می‌توانند به‌ خوبی نیاز شما را برطرف سازند.

خوشبختانه به واسطه تولید آسان، شما می‌توانید این محصولات را با قیمت‌ های مقرون‌ به‌ صرفه و به ‌راحتی تهیه نمایید و از آن‌ها بهره ببرید.

 

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×