معرفی لوله اسپیرال

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

می دانید که اصلی ترین و بارزترین کاربرد مربوط به لوله اسپیرال کدامند؟

شما هم قصد خرید باکیفیت ترین انواع لوله های اسپیرال را در سر دارید؟

لوله های اسپیرال از پرکاربردترین لوله های مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد. لوله های یاد شده به شکل مارپیچی هستند و در اندازه های گوناگونی تولید می شوند.

شما می توانید لوله های اسپیرال را در ابعاد ۸ تا ۱۲۰ اینچ مشاهده نمایید.

جالب است بدانید که لوله اسپیرال به شکل نورد گرم تولید و طراحی می شود. همچنین این تجهیزات از استحکام و مقاومت بالایی برخوردارند.

شما می توانید با توجه به مشخصات و ویژگی های لوله های یاد شده، سفارش تان را شکل دهید.

جوشکاری مورد استفاده در لوله های اسپیرال به روش چرخشی می باشد.

همین امر نیز سبب شده است تا لوله های یاد شده عمر مفید بالایی را داشته باشند. لوله های اسپیرال مقاومت زیادی را در برابر لوله های درز جوش دارند. در ادامه مقاله سعی داریم تا در مورد معایب و مزایای مربوط به لوله های اسپیرال توضیحات بیشتری را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

خرید لوله

استانداردهای مورد استفاده در ساخت لوله اسپیرال

شرکت های سازنده ی لوله اسپیرال برای تولید لوله های یاد شده از استانداردهای مختلفی استفاده می کنند.

همچنین برای طراحی لوله های اسپیرال یکسری از استانداردهای جهانی وجود دارد. شرکت های فعال در زمینه تولید لوله های مذکور بایستی طبق استانداردهای جهانی اقدام نمایند. شما نیز می توانید در حین خرید لوله های اسپیرال مورد نیاز خود، به استانداردهای یاد شده توجه لازم را داشته باشید.

برخی از شرکت ها بدون توجه به مقررات و استانداردهای جهانی، لوله هایی را طراحی می کنند که کیفیت مناسبی را ندارند. مهمترین و اصلی ترین استانداردهای بین المللی مورد استفاده در طراحی لوله های مذکور عبارتند از:

 • استاندارد API RP 5L2
 • استاندارد DIN 30670
 • استاندارد DIN 1626 & 1628
 • استاندارد API Spec 5LU

همچنین استانداردهای API Spec 5L و DIN 1626 & 2460 نیز از مهمترین استانداردهای مورد استفاده در طراحی لوله اسپیرال می باشند.

لوله های یاد شده با توجه به نوع کاربردی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. در ساخت هر یک از لوله های یاد شده نیز از استانداردهای گوناگونی استفاده می شود.

انواع لوله اسپیرال

پیشنهاد می شود که در گام اول راجع به انواع لوله اسپیرال تحقیق نموده و مناسب ترین این تجهیزات را خریداری کنید.

در نظر داشته باشید که لوله های اسپیرال با توجه به کیفیتی که دارند، از تنوع بالایی برخوردارند.

خریداران می توانند با توجه به قدرت مالی خود و مکانی که قصد استفاده از تجهیزات یاد شده را دارند، مناسب ترین انواع لوله های اسپیرال را تهیه کنند. مهمترین و اصلی ترین انواع لوله های اسپیرال عبارتند از:

 • لوله های اسپیرال غیر قابل استفاده: لوله اسپیرال غیر قابل استفاده از مقاومت و کیفیت ساخت بالایی برخوردار نیستند. به طوری که شما بعد از تعمیر کردن لوله های یاد شده، باز هم نمی توانید از آنها استفاده کنید. همچنین لازم به ذکر است که لوله های اسپیرال مذکور ظاهر مناسبی ندارند.
 • ترمیم شده: لوله اسپیرال های ترمیم شده با اینکه طبق استانداردهای بین المللی و جهانی تولید نشده اند، اما می توان آن را مورد استفاده قرار داد. همچنین این مدل از لوله ها قابلیت تعمیر را دارند.
 •   واجد شرایط: توجه داشته باشید که باکیفیت ترین و بهترین انواع لوله اسپیرال را لوله های واجد شرایط شکل داده اند. لوله های مذکور براساس استانداردهای جهانی تولید شده و از عمر مفید بالایی برخوردارند.

انواع لوله اسپیرال

 

مزایا و معایب استفاده از لوله های اسپیرال

استفاده از لوله اسپیرال می تواند به دنبال خود معایب و مزایای گوناگونی را داشته باشد. کاربران می توانند با دقت بالایی مزایا و معایب مربوط به لوله های اسپیرال را بررسی کنند. در این صورت می توانند باکیفیت ترین و مقاوم ترین انواع لوله های مورد نیاز خود را خریداری کنند. مهمترین مزایای استفاده از لوله های اسپیرال عبارتند از:

 • لوله اسپیرال در مقایسه با سایر لوله های فولادی و فلزی از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار می باشد.
 • لوله های اسپیرال از یکنواختی خوبی برخوردارند. همچنین این تجهیزات خواص مکانیکی بالایی را به خود اختصاص داده اند.
 • لوله اسپیرال از انعطاف پذیری بالایی برخوردارند و شما می توانید در صورت نیاز آنها را خم کاری نمایید. همچنین لوله های مذکور در مقابل شکستگی و ترک خوردگی از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

البته در کنار تمام فواید و مزایای استفاده از لوله های اسپیرال می توانید یکسری از معایب را نیز مشاهده کنید. بسیاری از کاربران لوله های یاد شده را با توجه به معایبی که دارند، با علاقه مندی بالایی تهیه و خریداری می کنند. مهمترین معایب مربوط به لوله های اسپیرال عبارتند از:

 • امکان بروز چروکیدگی در لوله اسپیرال بیشتر از سایر لوله ها می باشد.
 • در حین ساخت لوله های مذکور سطح مقطع آن بیضی شکل می شود.

توضیحاتی در خصوص موارد استفاده از لوله های اسپیرال

اکنون که تصمیم دارید از لوله اسپیرال استفاده نمایید، بهتر است که در مورد کاربرد مربوط به این تجهیزات اطلاعات لازم را به دست آورید. جالب است بدانید که لوله های اسپیرال از موارد استفاده ی بسیار بالایی برخوردار می باشند. بنابراین شما می توانید با خیال راحت لوله های مذکور را تهیه نموده و آنها را مورد استفاده قرار دهید. لوله های مذکور کاربرد تجاری و صنعتی دارند. کاربران می توانند با توجه به حوزه ی فعالیت خود، از  لوله های اسپیرال استفاده کنند.

مهمترین و اصلی ترین کاربرد مربوط به لوله اسپیرال عبارتند از: مناسب برای استفاده در سیستم های تهویه هوا، طراحی سیستم های گرمایشی، انتقال گاز و نفت، آبرسانی، انرژی حرارتی، طراحی و ساخت سازه های فلزی، طراحی پل، استفاده در صنایع شیمیایی، صنعت برق، گازرسانی روستایی و شهری، لایه روبی، جهت عدم سموم و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی قیف ناودانی و غیره.

لوله های اسپیرال

 

قیمت مربوط به لوله های اسپیرال

قیمت مربوط به لوله اسپیرال از مهمترین موضوعاتی می باشد که ذهن کاربران را به سوی خود مشغول نموده است. توجه نمایید که موارد زیادی در قیمت لوله های اسپیرال تاثیر گذار هستند.

از مهمترین این موارد می توان به کیفیت جوش لوله های اسپیرال اشاره کرد.

لوله هایی که از جوش ایده آلی برخوردارند، قیمت بالایی را دارند. همچنین نوع ورق فولادی مورد استفاده در طراحی لوله اسپیرال نیز، می تواند تاثیر مستقیمی را در قیمت تجهیزات یاد شده داشته باشد.

امروزه برای تولید لوله های اسپیرال از ورق های فولادی خارجی استفاده می کنند. شما می توانید از وب سایت پیش روی خود قیمت لوله های یاد شده را بررسی نموده و خریدتان را شکل دهید.

 

راهنمای خرید لوله اسپیرال

پیشنهاد می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لوله اسپیرال با همکاران ما از وب سایت پیش روی خود در ارتباط باشید. شرکت ما از موفق ترین فروشگاه ها در زمینه عرضه انواع لوله های اسپیرال می باشد. خریداران می توانند با توجه به نیاز خود، بهترین مدل لوله های اسپیرال را در سبد خریدشان قرار دهند. افرادی که قصد خرید لوله اسپیرال را در سر دارند، می توانند از وب سایت پیش روی خود اقدام نمایند. وب سایت ما تجربه ی زیادی را در زمینه فروش انواع لوله های فولادی و آهنی دارد. بنابراین با خیال آسوده سفارش تان را از فروشگاه ما ثبت کنید.

 

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×