سپری چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

سپری چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

سپری که به واسطه شکل ظاهری‌ اش با نام پروفیل تی نیز شناخته می‌شود، یکی از پروفیل های پرکاربرد در صنایع ساخت ‌و ساز می‌باشد.

در حال حاضر می‌توان گفت که در صنعت ساخت ماشین ‌آلات انواع متفاوت این محصولات استفاده گسترده‌ای دارند و می‌توانند نیاز تولیدکنندگان را به‌ طور کامل برطرف سازند.

شاید انواع متفاوت پروفیل‌ های تی ساخت ساده‌ای داشته باشند، اما به واسطه استفاده از قوانین فیزیک دوام بسیار خوبی دارند و به‌ همین دلیل در ساخت‌ و ساز های گوناگون در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ما در ادامه این مقاله تلاش داریم تا به‌ طور کامل برای شما در رابطه با ویژگی ‌های این محصول صحبت کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه بمانید.

سپری چیست؟ 

سپری یا همان ‌طور که پیش‌تر نیز برای شما گفتیم، پروفیل تی به‌ عنوان مقطعی آهنی شناخته می‌شود که در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این محصول برای ساخت درب‌ ها و پنجره‌ ها، ستون ‌ها، پل‌ ها، اسکلت سازه‌ های صنعتی مانند گلخانه ها و … بهره گرفته می‌شود.

همان ‌طور که از نام محصول پیداست، سپری به شکل حرف تی ساخته‌ شده و همین موضوع باعث می‌شود تا این محصول دوام بسیار خوبی در مقابل خم شدگی و شکستگی داشته باشد.

سپری چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

روش‌های تولید 

سپری نیز درست مانند انواع دیگر پروفیل های آهنی روش ‌های تولید مخصوص به خودش را دارد.

دو مورد از مهم‌ترین روش‌ های تولید این محصول شامل نورد گرم همچنین نورد سرد می‌شوند. اجازه دهید با یکدیگر بیشتر در رابطه با ویژگی‌های هر کدام از این روش ‌ها صحبت کنیم.

نورد گرم 

در تولید سپری به روش نورد گرم از دستگاه‌ های بسیار پیشرفته و با کیفیتی بهره گرفته می‌شود تا روند تولید این محصول با دقت بالایی طی شود.

معمولاً در این روش با توجه به نیاز بازار، انواع متفاوت پروفیل ‌های تی در وزن ‌های گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند.

این روش تولید بسیار پرطرفدار است زیرا هم سریع‌تر می‌باشد و می‌تواند طیف گسترده‌ای از محصولات را در اختیار مشتریان قرار دهد.

نورد سرد 

 در روش تولید نورد سرد همان ‌طور که از نامش پیداست، روند تولید با حرارت دهی صورت نمی‌گیرد و همین موضوع هزینه‌ های مورد نیاز برای تولید را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد .  پس روش نورد گرم برای تولید  گزینه مناسب‌تری می‌باشد.

اما خب روش تولید نورد سرد نیز یکی از روش ‌های متداول برای تولید انواع متفاوت پروفیل ‌های تی می‌باشد. بسیاری از انواع این محصولات اگر با روش نورد سرد تولید شده باشند، گزینه ‌های مناسب‌تری برای استفاده در زمینه های خاصی می‌باشند.

روش‌های تولید سپری

بررسی کاربردهای سپری 

سپری یا به‌ عبارت‌ دیگر همان پروفیل تی، محصول پرکاربردی در صنایع گوناگون می‌باشد. بیایید با یکدیگر بیشتر در این ‌رابطه کاربرد های شگفت‌انگیز این محصول صحبت کنیم.

ساخت سقف‌ های نور گذر

یکی از زمینه‌ های استفاده از انواع متفاوت سپری ها، ساخت سقف‌ های نور گذر می‌باشد. سقف سازه ‌هایی مانند گلخانه، پاسیو و… می‌تواند به‌ راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن با استفاده از سپری ها ساخته شوند.

استفاده از این محصول علاوه ‌بر بالا بردن دوام ساختمان و بر طرف کردن نیاز، می‌تواند در کاهش هزینه ‌ها نیز تاثیر زیادی داشته باشد. علاوه‌ بر این موضوع، روند جوش دادن انواع متفاوت پروفیل‌ های تی نیز بسیار راحت می‌باشد و به واسطه وزن سبک، می‌توان در سریع‌ترین زمان ممکن آن ‌ها را جابجا کرد و از آن بهره برد.

ساخت سقف کاذب 

از دیگر کاربرد های انواع متفاوت سپری ما می‌توانیم به ساخت انواع متفاوت سقف کاذب اشاره کنیم. استفاده از پروفیل‌ های تی برای ساخت این سازه ‌ها علاوه ‌بر بالا بردن استحکام، می‌تواند تا حد بسیار زیادی در بهبود ظاهر سازه نیز تاثیرگذار باشد. در این روش با قرار دادن انواع متفاوت این محصولات و گذاشتن کاشی و موزاییک روی آن ‌ها، می‌توان یک سقف زیبا و همچنین مقاوم ساخت.

ساخت درب و پنجره 

اگر شما با دقت به درب و پنجره ‌های آهنی نگاه کرده باشید، می‌توانید استفاد مداوم از انواع متفاوت سپری ها را در ساخت آن‌ ها مشاهده کنید. با استفاده از پروفیل ‌های تی در ساخت درب ‌ها و پنجره ‌ها، می‌توان تا حد بسیار زیادی زیبایی محصولات را افزایش داد و روند استفاده از آن ‌ها را بهبود بخشید.

استفاده گسترده در صنایع راه‌ سازی 

در صنایع راه‌سازی سپری ها می‌توانند به‌ صورت گسترده برای ساخت گاردریل‌ ها مورد استفاده قرار بگیرند. این محصولات به واسطه‌ شکل ظاهری و همچنین دوامی که دارند، می‌توانند به ‌خوبی نقش حفاظ کنار جاده ‌ها را بر‌ طرف سازند.

ساخت ماشین ‌آلات صنعتی 

برای ساخت ماشین ‌آلات صنعتی نیز می‌توان از سپری ها به‌ عنوان یک اسکلت مستحکم بهره برد. فرقی نمی‌کند که ماشین مورد نظر شما چه اسکلتی دارد و در چه اندازی قرار است تولید شود. مطمئناً استفاده از سپری ها میتواند تا حد بسیار زیادی استحکام ماشین را بالا ببرد و روند استفاده از آن را بهبود ببخشد.

بررسی کاربردهای سپری

بررسی تاریخچه انواع متفاوت سپری 

سپری ها برای اولین ‌بار در سال ۱۹۲۰ میلادی توسط مهندسین طراحی‌ شد و مورد استفاده قرار گرفت. نیاز اصلی به پروفیل تی زمانی حس شد که سازندگان و مهندسان سعی داشتند که از پروفیلی با توان باربری مناسب استفاده کنند. در آن شرایط تلاش کردند تا با استفاده از انواع متفاوت تیرآهن ‌ها نیاز خودشان را برطرف کند.

اما با گذشت زمان متوجه شدند که تیرآهن ‌ها وزن بسیار بالایی دارند و فضای زیادی را نیز اشغال می‌کنند.

همین موضوع باعث شد که مهندسان و طراحان به فکر طراحی یک پروفیل جدید باشند. همان زمان بود که آن ها موفق شدند با طراحی پروفیل تی شکل، علاوه ‌بر حفظ دوام سازه، وزن آن را نیز پایین‌تر بیاورند و فضای کمتری اشغال کنند. با گذشت زمان و مشاهده تاثیر شگفت ‌انگیز این پروفیل در ساخت سازه ‌های گوناگون، روند تولید آن گسترش پیدا کرد و علم تولید آن نیز به سراسر جهان منتقل شد.

در حال ‌حاضر در سراسر جهان با استفاده از انواع متفاوت این پروفیل‌ ها به بازار عرضه می‌شوند و در جهت ساخت ‌و ساز های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بررسی شکل انواع متفاوت سپری 

 به این موضوع دقت داشته باشید که پروفیل ‌های آهنی مانند سپری ها می‌توانند در بسته‌بندی‌ های گوناگونی تفکیک شوند و مورد بررسی قرار بگیرند. اما یکی از مهم‌ترین این گروه ها، دسته‌بندی‌ آن ها از لحاظ شکل ظاهری می‌باشد.

۱- محصولات با ارتفاع زیاد محصولی می‌باشند که ارتفاع ضلع اصلی آن، بیشتر از دو ضلع عمود می‌باشد.

۲- محصولات با اضلاع متساوی همانطور که از نامشان پیداست، محصولاتی هستند که در آن‌ ها هر سه ضلع سپری با یکدیگر هم اندازه هستند.

۳- محصولات با اضلاع متساوی، محصولاتی هستند که ارتفاع ضلع اصلی آن ها معمولاً نصف عرض و بال جانبی می‌باشند.

۴- این شما هستید که باید با توجه به زمینه استفاده و باکیفیت‌ترین و کاربردی‌ترین انواع محصولات بروید تا بتوانید به‌ خوبی نیاز خودتان را برطرف سازید و از محصولات مورد نظر به ‌درستی استفاده کنید.

بررسی تاریخچه انواع متفاوت سپری

سخن پایانی

 در این موضوع که انواع متفاوت پروفیل‌ های تی که به ‌عنوان یکی از کاربردی‌ترین پروفیل ‌ها شناخته می‌شوند هیچ شکی نیست.

شما می‌توانید به‌ راحتی با استفاده از این پروفیل‌ ها نیاز خودتان را به یک پروفیل سبک، ایمن، مستحکم و بادوام برطرف سازید و از محصول مورد نظر دقیقاً در جهت برطرف کردن نیاز خودتان بهره ببرید.

انواع متفاوت این پروفیل ‌ها با کیفیت بالایی به بازار عرضه می‌شوند و دقیقاً در جهت برطرف کردن نیاز مشتریان کاربردی هستند.

تنها نکته‌ای که هنگام انتخاب این محصولات باید به آن دقت داشته باشید، مراجعه به یک خدمات دهنده معتبر و خرید بهترین و باکیفیت‌ترین پروفیل‌ ها می‌باشد.

شما می‌توانید با مراجعه به بخش فروش سایت ما، بهترین انواع متفاوت این محصولات را تهیه نمایید و از آن ‌ها بهره ببرید.

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×