بررسی پروفیل زد (Z)

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

امروزه استفاده از پروفیل ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است چرا که قیمت مناسب و کاربرد فراوان از مهمترین مزیت های استفاده از پروفیل ها محسوب خواهند شد.

پروفیل زد (Z) چیست و چه کاربردی دارد؟

بهترین مرکز فروش پروفیل زد کجاست؟

پروفیل زد چگونه تولید می شود؟

پروفیل زد یکی از شناخته شده ترین پروفیل های حال حاضر بازار ایران است که در دسته پروفیل های باز قرار می گیرد و کاربردهای فراوانی دارد.

این پروفیل به شکل Z تولید می شود و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال در تولید ساختمان یا سوله ها از پروفیل زد بیشترین استفاده را می کنند. بر این اساس در این مطلب نحوه تولید پروفیل زد و کاربردهای آن را بررسی می نماییم. سپس فروشگاه آهنات را به عنوان یکی از بهترین مراجع فروش پروفیل معرفی می کنیم.

بررسی پروفیل زد (Z) و کاربردهای آن

نحوه تولید پروفیل زد

در فرآیند تولید پروفیل زد (Z) ابتدا رول های فلزی را مطابق با ضخامت آنها تهیه می کنند. سپس رول های فلزی تهیه شده را در خط تولید قرار داده و به دستگاه برش هدایت می کنند.

در ادامه رول ها در ابعاد مورد نظر برش داده می شوند و مراحل خم کاری آنها به طور دقیق و حساب شده ای انجام می شود. در مرحله بعد پروفیل به شکل Z  درآمده و فرآیند تولید آن به اتمام می رسد.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی می توان مراحل خم کاری پروفیل را بر اساس سلیقه یا نیاز مشتری انجام داد.

علاوه بر این نحوه استفاده از پروفیل زد نیز موضوع دیگری است که حائز اهمیت می باشد.

بر این اساس می توان گفت که شیوه نصب پروفیل با توجه به هدف از تولید آن متفاوت خواهد بود.

با این حال در یک بررسی نهایی می توان متوجه شد که از پروفیل زد (Z) در ساختار کلی یک بنا یا ساختمان می توان استفاده کرد.

بر این اساس پروفیل ها را در جهت مخالف یکدیگر قرار می دهند و به افزایش ایمنی و مقاومت سازه کمک می کنند.

علاوه بر این باید به این نکته نیز توجه داشت که نحوه قرارگیری پروفیل ها مطابق با نوع سازه تعیین می شود. بنابراین قرار گیری پروفیل در ساختمان های مختلف متفاوت خواهد بود.

انواع پروفیل زد (Z)

پروفیل زد (Z) مانند سایر پروفیل های موجود در بازار، در انواع مختلفی تولید می شود.

این پروفیل در مدل های پروفیل زد ۱۶، پروفیل زد ۱۸، پروفیل زد ۲۰ و پروفیل زد ۲۲ ساخته و به بازار عرضه می شود. هر یک از پروفیل های مذکور از نظر ضخامت و وزن به دسته های مختلفی تقسیم می شود و با توجه به ویژگی های مذکور مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان نمونه برای پوشاندن سقف، ساخت سالن های مختلف می توان از این پروفیل استفاده نمود.

علاوه بر این ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که با توجه به بسته نبودن مقطع این مدل از پروفیل ها، دست تولید کننده برای ساخت پروفیل در ابعاد مختلف باز خواهد بود.

با توجه به وجود تنوع در تولید این مدل از پروفیل ها، می تواند روی کاربردهای مختلفی حساب باز کرد. بنابراین در زمینه های متنوعی امکان استفاده از پروفیل زد وجود خواهد داشت. به همین دلیل امروزه این پروفیل در دسته پروفیل های محبوب و پرفروش قرار گرفته است. بر این اساس در ادامه مهمترین کاربردهای پروفیل زد را بیان می کنیم.

بررسی پروفیل زد (Z) و کاربردهای آن

کاربرد پروفیل های زد (Z)

از پروفیل زد (Z) در زمینه های مختلفی می توان استفاده نمود. به عنوان مثال می توان به بیزینس هایی مانند پنجره سازی، ساختمان سازی و… اشاره نمود که سالانه میزان قابل توجهی از این پروفیل را خریداری می نمایند.

همانطور که پیش از این نیز اشاره کرده بودیم پروفیل زد در دسته پروفیل های باز قرار می گیرد.

به همین دلیل برای ساخت ستون یا تیرک نیز بیشترین کاربرد را خواهد داشت چرا که به دلیل وجود ظاهر صاف و مستقیم پروفیل، استفاده نمودن از آن آسان تر خواهد شد.

بر این اساس با استفاده از پروفیل زد ساخت سقف نیز تسهیل می شود. از پروفیل های زد در تولید سازه های فولادی و صنعتی نیز می توان استفاده کرد. علاوه بر این پروفیل زد در تولید سیستم اتوماسیون و سقف کاذب نیز بیشترین کاربرد را خواهد داشت.

با این حال سوال اصلی این است که چرا صاحبان صنایع مختلف از پروفیل زد (Z) استفاده می کنند؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که این پروفیل از مزیت های زیادی برخوردار می باشد.

در وهله ی اول می توان به استحکام بالای پروفیل اشاره نمود که در برابر وزن زیاد بیشترین کارایی را خواهد داشت. علاوه بر این یکی از عمده ترین دلایل توجه صاحبان صنایع مختلف به پروفیل زد، قیمت مناسب این پروفیل نسبت به قطعات فلزی مشابه می باشد.

در این صورت با خرید و استفاده از این پروفیل به میزان قابل توجهی در هزینه های خرید محصولات فلزی صرفه جویی خواهد شد.

بنابراین به بودجه کمتری برای خرید تجهیزات نیاز خواهید داشت. علاوه بر این وزن سبک پروفیل ها باعث می شود که فرایند تولید بنا یا ساختمان سازی آسانتر شود.

علاوه بر موارد مذکور می توان به تسهیل حمل و نقل و صرفه جویی در وقت و انرژی نیز اشاره نمود که از مهمترین مزایای این پروفیل محسوب می شوند. پروفیل زد (Z)  در کنار تمام ویژگی های مثبتی که دارد، فرآیند نصب را راحت تر کرده و پروسه ارزیابی، بررسی کیفیت یا ایرادات محصول را نیز تسهیل می نماید.

کاربرد پروفیل های زد (Z)

برای قرار گرفتن مقطع هر یک از پروفیل ها، آنها را در سمت مخالف یکدیگر قرار می دهند.

سپس پروفیل زد (Z) را از قسمت پیچ مقطع آن رد می کنند.

با انجام صحیح این بخش دیگر نیازی به نگرانی از جانب پیچش لنگر نخواهد بود.

علاوه بر این برای تسهیل نصب و برش دادن پروفیل ها می توان از دستگاه مخصوص استفاده کرد که فرآیند برش و نصب پروفیل را به میزان قابل توجهی سریعتر خواهد کرد.

با این وجود اگر دستگاه مورد استفاده از کیفیت بالایی برخوردار باشد، پروفیل ها به شیوه بهتری برش داده می شوند.

با این تفاسیر در زمان کم می توان تمام پروفیل ها را در ابعاد و اندازه های مورد نظر برش داد. به علاوه امکان برش دادن پروفیل با ضخامت های دلخواه نیز به آسانی انجام خواهد شد.

شیوه نصب پروفیل زد (Z)

بهترین مرکز خرید پروفیل زد (Z)

فروشگاه آهنات، بهترین مرجع تخصصی فروش محصولات فولادی است که در حوزه فروش پروفیل زد (Z) فعالیت می کند.

علاوه بر این امکان تهیه سایر پروفیل ها و تجهیزات فولادی نیز در این فروشگاه وجود خواهد داشت. تمام محصولاتی که در فروشگاه آهنات به فروش می رسند از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. علاوه بر این محصولات فروشگاه آهنات تنوع زیادی دارند.

ارائه مشاوره رایگان و پشتیبانی ۲۴ ساعته از مهمترین مزیت های خرید از آهنات خواهد بود. این در حالی است که قیمت محصولات نیز در مقایسه با سایر فروشگاه ها کمتر می باشد و تمام محصولات با تضمین اصالت به خریداران گرامی عرضه می شوند.

علاوه بر این تمام پروفیل هایی که در این فروشگاه به فروش می رسند از تولیدات بهترین کارخانه های ایران و جهان هستند و از نظر کیفیت با سایر پروفیل های موجود در جهان برابری می کنند.

 

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×