بررسی پروفیل قوطی مبلی

بررسی پروفیل قوطی مبلی، شیوه تولید و کاربردهای آن

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

پروفیل های قوطی مبل یکی از مهمترین پروفیل های موجود در بازار می باشند که به وسیله ورق سرد و با ضخامت معینی تولید می شوند.

این دسته از پروفیل ها مانند پروفیل های صنعتی و ساختمانی، کاربرد های مشخصی دارند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. پروفیل قوطی مبلی با نام پروفیل سبک یا روغنی نیز شناخته می شود و نسبت به سایر هم خانواده های خود مزیت های بیشماری دارد.

پروفیل قوطی مبلی توسط کدام کارخانه های ایرانی تولید می شود؟

بهترین مرکز خرید پروفیل قوطی مبلی کجاست؟

به عنوان مثال می توان به وزن کم، حمل و نقل آسان، فرم پذیری راحت و ضخامت مناسب اشاره نمود.

در حال حاضر پروفیل های قوطی مبلی قیمت ثابتی ندارند و قیمت نهایی آنها بر اساس عوامل متعددی مشخص خواهد شد. این در حالی است که وارداتی بودن محصول و محاسبه هزینه های گمرک نیز می تواند در تعیین قیمت نهایی پروفیل تاثیر بسزایی داشته باشد.

در این مطلب پروفیل قوطی مبلی را به طور مفصل بررسی می کنیم. سپس کاربرد، نحوه تولید، عوامل موثر در قیمت محصول را شرح می دهیم و در نهایت فروشگاه تخصصی آهنات را معرفی می کنیم.

بررسی پروفیل قوطی مبلی، شیوه تولید و کاربردهای آن

وجه تمایز پروفیل های موجود در بازار، سطح مقطع و ضخامت آنها می باشد. به همین دلیل مواد اولیه مورد استفاده در تولید پروفیل ها نیز متمایز خواهند بود.

بر این اساس می توان گفت پروفیل های قوطی مبلی با سطح مقطع بسته تولید می شوند و از ضخامت مناسبی برخوردار می باشند.

پروفیل قوطی مبلی در دسته محصولات فولادی قرار می گیرد و با ضخامت استاندارد و مشخصی ساخته می شود.

سطح مقطع این پروفیل می تواند متفاوت باشد و به شکل مربع یا مستطیل تولید شود. پروفیل قوطی مبلی به دلیل وجود ویژگی های منحصر به فرد و کارایی گسترده، کاربردهای متنوعی دارد.

در فرآیند تولید پروفیل قوطی مبلی ابتدا ورق های فلزی را در ابعاد مشخصی برش می دهند و در ادامه به وسیله جوشکاری و سایر مراحل پروفیل را تولید می کنند.

امروزه در تولید پروفیل های قوطی مبلی از سه روش مختلف استفاده می شود.

پروفیل های قوطی مبلی دسته اول با استفاده از ورق سیاه تولید می شوند. این در حالی است که پروفیل های قوطی مبلی دسته دوم با استفاده از ورق های گالوانیزه ساخته می شوند. در نهایت می توان به پروفیل های دسته سوم اشاره کرد که به وسیله ورق های آلومینیومی تولید و به بازار عرضه می شوند.

در ادامه هر سه مدل از پروفیل های مذکور را بررسی و مشخصات هر یک را شرح می دهیم.

پروفیل قوطی مبلی را بهتر بشناسید

استفاده از ورق های گالوانیزه در تولید پروفیل های قوطی مبلی

برای جلوگیری از اکسید و زنگ زدگی می توان پروفیل قوطی مبلی را با استفاده از گالوانیزه تولید نمود.

این دسته از پروفیل ها در مقایسه با پروفیل هایی که با ورق سیاه تولید می شوند، از مقاومت بیشتری برخوردار می باشند و در برابر اکسید شدن مقاوم خواهند بود.

به همین دلیل در مقایسه با بسیاری از پروفیل های موجود در بازار، طول عمر بیشتری دارند.

نقش ورق سیاه در تولید پروفیل های قوطی مبلی

ورق های سیاه نورد گرم محسوب می شوند و در تولید محصولات متعددی مورد استفاده قرار می گیرند.

تمام محصولاتی که به وسیله ورق سیاه تولید می شوند از مقاومت و استحکام بسیار خوبی برخوردار می باشند.

بر این اساس پروفیل هایی که به وسیله ورق سیاه ساخته می شوند، در برابر ضربه مقاومت بسیار خوبی دارند و از استحکام قابل قبولی نیز برخوردار می باشند. به همین دلیل در پروژه های بزرگ و عظیم می توان از این پروفیل ها استفاده نمود.

علاوه بر این پروفیل های تولید شده از ورق سیاه، کیفیت بالایی دارند و از طول عمر قابل توجهی نیز برخوردار می باشند.

افزایش انعطاف پذیری با استفاده از آلومینیوم

ورق های آلومینیوم به انعطاف پذیری بالا شهرت دارند. بر این اساس آلیاژ هایی که به وسیله ورقه های آلومینیومی تولید می شوند، قابلیت فرم دهی بسیار زیادی دارند و در مقایسه با ورق های آهنی از انعطاف پذیری قابل توجهی نیز برخوردار می باشند.

به همین دلیل پروفیل هایی که به وسیله ورقه های آلومینیومی تولید می شوند از ویژگیهای متفاوتی نسبت به سایر پروفیل ها برخوردار خواهند بود. به علاوه مزیت های بیشتری نیز خواهند داشت. بنابراین این دسته از پروفیل ها، در دسته پروفیل های پرفروش و کارآمد قرار می گیرند.

افزایش انعطاف پذیری با استفاده از آلومینیوم

بررسی قیمت پروفیل قوطی مبلی

پروفیل قوطی مبلی بر اساس عوامل متعددی قیمت گذاری می شود. پروفیل خریداری شده وارداتی در مقایسه قیمت آن نسبت به نمونه های تولید شده در داخل کشور بیشتر میباشد.

در این حال امروزه کارخانه های زیادی در حوزه تولید پروفیل های قوطی مبلی فعالیت می کنند و پروفیل های با کیفیتی را به فروش می رسانند.

با این وجود در یک جمع بندی کلی می توان متوجه شد که تغییرات قیمت دلار، هزینه انجام خدمات مختلف، کاهش یا افزایش قیمت مواد اولیه و مواردی از این دست می تواند بر روی قیمت نهایی پروفیل قوطی مبلی تاثیرگذار باشد.

همچمین امروزه امکان تهیه پروفیل های قوطی مبلی با کمترین قیمت در فروشگاه  آهنات فراهم شده است و هموطنان گرامی می توانند محصولات فولادی مورد نظر خود را از این فروشگاه تهیه نمایند.

مشخصات پروفیل قوطی مبلی

پروفیل قوطی مبلی از ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خاصی بهره مند می باشد.

بر همین اساس امکان استفاده از رنگ یا آبکاری در پروفیل های قوطی مبلی وجود خواهد داشت. در تولید این دسته از پروفیل ها از عناصر فلزی و مواد آلیاژی استفاده می شود.

علاوه بر این، وجود ظاهر زیبا در پروفیل های قوطی مبلی می تواند، موجب افزایش کاربرد آنها شود. بنابراین در تولید مبلمان اداری، مبلمان منازل، پایه های صندلی، ساخت دوچرخه، تولید قطعات خودرو، ساخت بیلبورد و غیره می توان از پروفیل های قوطی مبلی استفاده نمود.

در هنگام خرید پروفیل قوطی مبلی باید توجه داشت که امکان وجود تفاوت در پروفیل های وارداتی و پروفیل های تولید داخل وجود خواهد داشت چرا که محصولات تمام کارخانه های تولید کننده پروفیل، با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

بنابراین در حال حاضر استاندارد یکسانی برای تولید پروفیل قوطی مبلی وجود ندارد. امروزه چند کارخانه مهم و مطرح در ایران در حوزه تولید پروفیل قوطی مبلی فعالیت می نمایند که کیفیت بیشتر پروفیل های آنها با نمونه های وارداتی برابری می کند. از مهمترین کارخانه های تولید پروفیل در ایران می توان به خاور صنعت هما، پروفیل سپنتا، پروفیل ساوه و… اشاره نمود.

مشخصات پروفیل قوطی مبلی

فروشگاه اینترنتی آهنات، بهترین مرکز فروش پروفیل در ایران

امروزه فروشگاه های زیادی در حوزه فروش پروفیل قوطی مبلی فعالیت می کنند. فروشگاه آهنات یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی کشور می باشد که پروفیل های اصل را با بهترین قیمت به فروش می رساند. فروشگاه آهنات تلاش کرده است بهترین محصولات بازار را به طور مستقیم و بدون نیاز به واسطه تهیه نماید.

بنابراین امکان خرید تمام محصولات فولادی در این فروشگاه وجود خواهد داشت. وجود تنوع در محصولات، ارسال سریع سفارشات، قیمت مناسب، کیفیت بالا و پشتیبانی خوب از مهمترین مزیت های خرید پروفیل از این فروشگاه خواهند بود. بنابراین با خرید از آهنات می توان با کیفیت ترین پروفیل های موجود در بازار را تهیه کرده و یک خرید ارزشمند را تجربه نمود.

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×