نکاتی در رابطه با ناودانی

نکاتی در رابطه با ناودانی

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

ناودانی یا پروفیل یو مقطعی فولادی می‌باشد که استفاده‌ های زیادی در صنایع گوناگون دارد. ناودانی ها به واسطه شکل ظاهری خاصی که دارند، در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع متفاوت این محصولات با توجه به جنس، روش تولید، شکل ظاهری، کاربرد و همچنین وزن، میتوانند در دسته‌ بندی‌ های گوناگونی قرار بگیرند. نحوه ساخت این محصولات بسیار ساده است.

با توجه به تولید انواع متفاوت این محصول، دور از ذهن نیست که پروفیل ‌های یو در حال حاضر به ‌عنوان یکی از پر استفاده ترین پروفیل‌ ها در صنایع گوناگون باشند. ما در ادامه محتوا تلاش داریم تا به ‌طور کامل برای شما در رابطه با ویژگی ‌های این نوع پروفیل صحبت کنیم.

اگر شما نیز قصد دارید که اطلاعات خود را در رابطه با این محصول شگفت‌انگیز گسترده‌تر کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً ما را تا انتهای محتوا همراهی کنید.

نکاتی در رابطه با ناودانی

ناودانی چیست و تاریخچه این محصول

ناودانی، محصول آهنی و فولادی می‌باشد که در ساختمان ‌سازی و ساخت اسکلت ‌های فولادی استفاده‌ های گسترده‌ای دارد. این محصول یک سطح افقی دارد که از دو بال عمودی تشکیل شده است. اگر شما به ‌صورت افقی به این محصول نگاه کنید، حرف یو انگلیسی را می‌بینید.

دقیقاً به‌ همین دلیل است که به این نوع پروفیل، پروفیل یو شکل نیز می‌گویند. این محصول در ضخامت‌ های گوناگونی به بازار عرضه می‌شود تا بتوان استفاده ‌های گسترده‌تری از آن داشت. شما می‌توانید ناودانی ها را در انواع ساده، مشبک، و اروپایی تهیه نمایید و از آن ‌ها بهره ببرید. علاوه ‌بر این موضوع، مواد اولیه استفاده‌ شده برای تولید این محصولات نیز می‌تواند متنوع باشد.

معمولاً پراستفاده ترین انواع ناودانی ها شامل ناودانی های آهنی، استیل و آلومینیومی می‌شوند. این شما هستید که باید با توجه به زمینه استفاده به سراغ محصولی بروید که کاربردی‌تر و مناسب‌تر می‌باشد.

قاعدتاً دانستن این ‌که پروفیل ‌های ساده و کاربردی مانند ناودانی چگونه تولید شده‌اند، می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. در اوایل قرن بیستم بود که انواع متفاوت پروفیل ‌های یو به ‌عنوان یکی از کاربردی ترین مقاطع فولادی در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

این پروفیل ‌ها می‌توانستند استحکام سازه را بالا ببرند و تا حد بسیار زیادی در بهبود عمر ساختمان تاثیرگذار باشند. بعد از مشاهده تاثیرات شگفت ‌انگیز انواع این پروفیل ‌ها در دوام ساختمان، کارخانه ‌های زیادی در سراسر جهان شروع به تولید پروفیل ‌های یو کردند. همین موضوع باعث شد تا آوازه این پروفیل ‌ها در سراسر جهان پخش شود و در دنیای امروز در هر نوع سازه‌ای مورد استفاده قرار بگیرند.

با پیشرفت علوم و فنون، در حال حاضر مواد اولیه‌ای که برای تولید این محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند، بادوام‌تر و مستحکم‌تر هستند و همین موضوع باعث شده تا پروفیل ‌های یو شکل جدید، بسیار بادوام‌تر از انواع اولیه خودشان باشند.

بررسی تاریخچه ناودانی

بررسی ویژگی ‌های انواع متفاوت ناودانی 

در حال حاضر، انواع متفاوت ناودانی ها یا پروفیل ‌های یو در کنار شکل ساده‌ ساخت بسیار پر استفاده و پر کاربرد هستند.

مقاومت بالا: یکی از مهم‌ترین فاکتور هایی که باعث شده تا ناودانی ها طرف ‌داران زیادی در ساختمان ‌سازی داشته باشند، مقاومت بالای این محصولات است.

با توجه به ساخت این محصولات با فولاد ناب، سازه ‌هایی که با استفاده از پروفیل ‌های یو ساخته می‌شوند، دوام بسیار خوبی دارند و در برابر فاکتور های محیطی، از خودشان مقاومت زیادی نشان می‌دهند.

اشغال فضای کم: هر چه مواد اولیه استفاده ‌شده در ساخت ناودانی ها با کیفیت تر باشد، می‌توان با کم کردن ضخامت این محصولات در عین بالا بردن دوام، حجم مورد نیاز برای اسکلت سازه را تا حد بسیار زیادی پایین آورد.

کم شدن وزن اسکلت کلی: با استفاده از ناودانی ها، علاوه بر کم کردن فضای اشغال شده، شما می‌توانید وزن اسکلت سازه را نیز تا حد بسیار زیادی پایین بیاورید. همین موضوع می‌توانند دوام سازه را در برابر فاکتور های محیطی تا حد بسیار زیادی بالا ببرد.

سرعت نصب مناسب: انواع متفاوت ناودانی ها طوری طراحی شده‌اند که می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن و با ساده‌ترین روش ‌ها به سازه مورد نظر شما اتصال پیدا کند و مورد استفاده قرار بگیرند.

این موضوع می‌تواند به شما کمک کند که در کنار استفاده از روش ‌های اصولی، در سریع‌ترین زمان ممکن سازه مورد نظر خود را سر پا کنید.

بررسی ویژگی ‌های انواع متفاوت ناودانی

بررسی کاربرد های ناودانی 

بعد از صحبت در رابطه با ویژگی ‌های شگفت‌ انگیز ناودانی ها، بد نیست کمی نیز برای شما در رابطه با کاربرد این محصول در ساخت سازه ‌های گوناگون صحبت کنیم.

بسیاری از شما ممکن است تصور کنید که پروفیل ‌های یو تنها برای ساخت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.‌ اما این تصور اشتباه است. بیایید با یک دیگر بیشتر در رابطه با کاربرد این محصول شگفت‌انگیز صحبت کنیم.

ساخت دیوار و سقف 

 یکی از متداول‌ترین کاربرد های ناودانی، ساخت دیوار و همچنین سقف ‌ها می‌باشد.

در حال ‌حاضر شما می‌توانید برای ساخت سازه ‌های مدرن مانند پاساژ ها و همچنین گاراژ ها، انبار ها و کارگاه‌ ها از انواع متفاوت ناودانی بهره ببرید. در این شرایط با استفاده از یک سازه سبک و بادوام، در هزینه‌ های خودتان صرفه ‌جویی زیادی کرده‌اید. به واسطه شکل ظاهری، ناودانی ها دوام بسیار زیادی در برابر خم شدن یا فرو ریختن دارند.

به‌ همین دلیل گزینه بسیار عالی برای ساخت دیوار ها و همچنین سقف‌ ها می‌باشند. اگر به‌ دنبال ساخت سقف‌ های مقاوم هستید و بین استفاده از تیرچه ‌های چوبی و پروفیل یو دودل هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ استفاده از ناودانی ‌ها بروید.

در مقایسه با تیرچه های چوبی، پروفیل های یو وزن بسیار سبکی دارند و همچنین بسیار مستحکم‌تر و با کیفیت تر می‌باشند.

استفاده در تاسیسات دریایی 

از دیگر کاربرد های ناودانی ها ما می‌توانیم به ساخت انواع متفاوت تاسیسات دریایی اشاره کنیم. انواع متفاوت پروفیل‌ های یو شکل در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم و مستحکم هستند و به‌ عنوان فولاد های ضدزنگ شناخته می‌شوند. به ‌همین دلیل می‌توان از آن ‌ها در پروژه‌ های دریایی گوناگونی بهره برد.

برای مثال این پروفیل ‌ها می‌توانند برای ساخت سکو های نفتی، شناور ها، خانه ‌های شناور، و اسکله ‌ها مورد استفاده قرار بگیرند.

ساخت شاسی خودرو 

یکی از متداول‌ترین زمینه ‌های استفاده از انواع متفاوت ناودانی ها ساخت شاسی خودرو می‌باشد. فرقی نمی‌کند که قرار است برای ساخت چه شاسی با چه اندازه‌ای از انواع از پروفیل یو بهره گرفته شود، خوشبختانه در حال حاضر انواع گوناگون و متفاوتی از این محصول به بازار عرضه می‌شوند که برای ساخت شاسی‌ های گوناگون خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این پروفیل ‌ها می‌توانند برای ساخت شاسی‌ های خودرو های سواری، اتوبوس ‌ها و حتی تریلی‌ها مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع می‌توان گفت که این ناودانی ها در این زمینه برای ساخت ستون فقرات و اسکلت کلی ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرند و  به ‌همین دلیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند.

بررسی کاربرد های ناودانی

جمع‌بندی 

ما در این محتوا سعی کردیم که به‌ طور کامل برای شما در رابطه با ویژگی ‌های پروفیل یو و کاربرد های محصول شگفت‌انگیز صحبت کنیم. پیش‌تر نیز برای شما گفتیم که با توجه به زمینه استفاده، انواع متفاوت این محصولات در دسته ‌بندی های گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند.

شما می‌توانید با توجه به زمینه استفاده دقیقاً محصولی را تهیه کنید که می‌توانند کاربردی و مناسب باشد. تنها  نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، مراجعه به یک خدمات دهنده معتبر برای تهیه باکیفیت‌ترین و کاربردی‌ترین انواع ناودانی ها می‌باشد.

شما می‌توانید با مراجعه به بخش فروش سایت ما، باکیفیت‌ترین و بهترین پروفیل‌ های یو شکل را تهیه نمایید و از آن‌ ها در جهت برطرف کردن نیاز خود استفاده کنید.

لیست قیمت نبشی و ناودانی

 

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×