آشنایی با لوله های گالوانیزه

آشنایی با لوله های گالوانیزه

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

لوله گالوانیزه یکی از پرکاربردترین لوله های مورد استفاده در بسیاری از صنایع می باشد. برای تولید لوله های مذکور از فولاد نرم استفاده می شود.

می دانید که اصلی ترین مشخصات و ویژگی های مربوط به لوله گالوانیزه کدامند؟

شما هم به دنبال راهنمای خرید و استفاده از لوله های گالوانیزه هستید؟

از شما دعوت می شود که مطالب درج شده در وب سایت پیش روی خود را تا آخر دنبال کنید.

همچنین برای گالوانیزه نمودن لوله های گالوانیزه می توان از فلز روی استفاده کرد.

توجه داشته باشید که لوله های یاد شده در برابر زنگ خوردگی از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند. به همین دلیل شما می توانید با خیال آسوده از لوله های یاد شده بهره مند شوید.

با پیشرفت فناوری شاهد تولید لوله های گالوانیزه متعدد در جهان هستیم.

کاربرانی که قصد خرید لوله های یاد شده را در سر دارند، می توانند در گام اول راجع به انواع این تجهیزات تحقیق کنند. ما نیز در این مجموعه سعی داریم تا باکیفیت ترین انواع لوله های گالوانیزه را برای شما به ارمغان آوریم.

توجه داشته باشید که لوله گالوانیزه را بسیاری از افراد با اسم لوله های آهنی سفید نیز می شناسند.

وزن متعلق به لوله های گالوانیزه در مقایسه با لوله های آهنی بسیار پایین می باشد. مقاومت لوله های مذکور در برابر رطوبت بسیار بالا است.

بنابراین شما می توانید با خیال آسوده از تجهیزات یاد شده در مناطق مرطوب استفاده کنید. در حال حاضر شرکت های بسیار متعددی در زمینه تولید و طراحی لوله های گالوانیزه فعالیت می نمایند. در سایر بخش های مقاله نیز با ما همراه باشید.

آشنایی با لوله های گالوانیزه

مهمترین مشخصات مربوط به لوله گالوانیزه

همانطور که مشاهده شد، لوله گالوانیزه از بهترین انواع لوله های مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد.

لوله های یاد شده را می توان بر اساس استاندارد ان پی تی طراحی نمود.

همچنین می توانید لوله های مذکور را در ابعاد گوناگون نیز مشاهده نمایید. اگر شما هم قصد استفاده از لوله های گالوانیزه را در سر دارید، بهتر است که لوله های یاد شده را مورد جوشکاری قرار ندهید. جوشکاری نمودن لوله های مذکور می تواند آسیب های زیادی را به محیط زیست وارد کند.

از سوی دیگر جوشکاری سبب می شود که روکش فلزی لوله های مذکور از بین برود. توجه داشته باشید که لوله های گالوانیزه بر اساس وزن خود به چند دسته تقسیم بندی می شوند. در حین خرید بهتر است که به این امر توجه نمایید.

مهمترین و بارزترین ویژگی ها و مشخصات مربوط به لوله گالوانیزه عبارتند از: لوله های یاد شده را می توان در لیست لوله های درزدار مشاهده کرد.

مقاومت لوله های گالوانیزه پایین تر از لوله های آهنی می باشد، لوله های گالوانیزه در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند، عمر مفید متعلق به لوله های مذکور بیشتر از ۵۰ سال است، از ساختار منسجم برخوردار هستند، لوله های مذکور مقاومت پایینی را در برابر اسیدهای مختلف دارند.

شما نیز می توانید با توجه به مشخصات مربوط به لوله های یاد شده، از تجهیزات مذکور استفاده کنید. مشخصات مربوط به لوله های گالوانیزه تاثیر زیادی را در قیمت این تجهیزات خواهد داشت. جهت بررسی قیمت متعلق به لوله های گالوانیزه می توانید از وب سایت پیش روی خود اقدام نمایید.

خرید لوله

معرفی انواع لوله های گالوانیزه

لوله گالوانیزه را می توان در اشکال مختلف مشاهده کرد. شما می توانید پس از بررسی انواع لوله های گالوانیزه اقدامات مربوط به خرید مدنظرتان را انجام دهید. از مهمترین انواع لوله های یاد شده می توان به لوله های گالوانیزه آهنی اشاره کرد. لوله های مذکور از رنگ خاکستری و تیره برخوردار هستند.

همچنین می توانید لوله های گالوانیزه آهنی را در ابعاد متوسط مشاهده نموده و معمولا وزن بالایی را دارند. برای تولید لوله های یاد شده از آهن سفید استفاده می کنند. همچنین جهت پوشاندن لوله های مذکور از فلز روی بهره مند می شوند.

لوله گالوانیزه فولادی از مهمترین انواع لوله های گالوانیزه می باشد.

برای طراحی لوله های مذکور از فولاد نرم استفاده می شود. اصلی ترین کاربرد مربوط به لوله های یاد شده را می توان در سیستم تخلیه فاضلاب مشاهده نمود. برای طراحی و ساخت لوله های گالوانیزه مذکور از دستگاه های گالوانیزه مدرن استفاده می کنند. شما می توانید با خیال آسوده لوله های یاد شده را خریداری کنید.

لوله های گالوانیزه گرم و سرد چه تفاوت هایی را با یکدیگر دارند؟

در مبحث مربوط به بررسی لوله گالوانیزه می توان در مورد تفاوت های لوله های گالوانیزه گرم و سرد نیز صحبت کنیم.

توجه نمایید که لوله های مذکور به دو روش نورد گرم و سرد طراحی می شوند. لوله هایی که به روش نورد گرم تولید می شوند، از سطحی براق برخوردارند. این لوله ها استحکام بالایی را دارند و هزینه های تولید آنها نیز کمتر می باشد. همین امر نیز سبب شده است که لوله های گالوانیزه گرم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار باشند.

برای تولید لوله های گالوانیزه به روش نورد گرم، در گام اول این تجهیزات را در داخل وان مذاب قرار داده و روی آنها را از مواد مذاب می پوشانند.

برای تولید لوله های گالوانیزه با روش نورد گرم به نیروی انسانی بسیار کمتری نیاز خواهد بود.

لوله گالوانیزه که با روش نورد سرد تولید می شود، از مقاومت کمتری برخوردار است. همچنین برای تولید لوله های یاد شده، در گام اول لوله ها را در محلول الکترولیت قرار می دهند. در این روش می توانید روکش مات را بر روی تجهیزات یاد شده مشاهده کنید. اصلی ترین کاربرد مربوط به لوله های گالوانیزه سرد را می توان در مصارف خانگی مورد مشاهده قرار داد.

امروزه برای طراحی و ساخت انواع لوازم خانگی از لوله های مذکور استفاده می شود. شما می توانید با توجه به نیاز خود، خرید لوله های یاد شده را در اولویت تان قرار دهید.

لوله های گالوانیزه

کاربرد مربوط به لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه همانطور که ملاحظه کردید، از پرکاربردترین لوله های مورد استفاده در جهان می باشد.

امروزه لوله های گالوانیزه را می توان در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار داد. اصلی ترین کاربرد مربوط به لوله های گالوانیزه را می توان در صنعت تهویه هوا مشاهده کرد. همچنین امروزه برای انتقال دادن آب، حرارت و گاز از لوله های مذکور استفاده می شود.

بهداشت سلامت جهانی نیز استفاده از لوله های یاد شده را تایید کرده است. بنابراین برای انتقال آب، از این لوله ها استفاده می شود.

بارزترین و مهمترین کاربرد مربوط به لوله گالوانیزه عبارتند از: مورد استفاده در صنایع تولید لوازم بهداشتی، مناسب برای استفاده در آبیاری کشاورزی، استفاده در دکل های برقی و مخابراتی، مناسب برای طراحی سازه های فلزی، استفاده در تصفیه خانه ها و لوله کشی های ساختمانی، مناسب برای طراحی گلخانه ها و غیره.

کاربرد مربوط به لوله گالوانیزه

نتیجه گیری

در سایر قسمت های مقاله سعی داشتیم در مورد کاربرد و مشخصات مربوط به این محصول توضیحات بیشتری را ارائه دهیم.

لوله های یاد شده را به دو روش نورد گرم و سرد تولید می کنند. شما می توانید با توجه به مشخصات لوله های مذکور، بهترین انواع این تجهیزات را خریداری کنید.

توجه داشته باشید که این لوله ها از کاربرد بسیار بالایی در صنایع مختلف برخوردار هستند.

همچنین می توانید برای طراحی و ساخت انواع لوازم خانگی نیز از لوله های مذکور استفاده می شود. مقاومت لوله های مذکور در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار بالا می باشد.

همیچنین شما میتوانید از صفحه ورق گالوانیزه دیدن فرمایید.

 

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×