بررسی ویژگی های ناودانی استیل

بررسی ویژگی های ناودانی استیل

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

در بررسی ویژگی های ناودانی استیل ناودانی استیل یکی از مقاطع فولادی با کیفیت می‌باشد که از دو بال و یک مقطع اصلی یا جان تشکیل شده‌ است.
نوع فولادی ناودانی، محصولی بسیار باکیفیت و پرطرف‌دار است که به واسطه ویژگی ‌های منحصر به ‌فردش برای ساخت سازه های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این محصول در برابر رطوبت، آب، ضربه و فشار مقاومت خوبی دارد و به ‌همین دلیل به ‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین انواع متفاوت ناودانی ها شناخته می‌شود.

ناودانی استیل چیست؟

 ناودانی استیل پروفیل فولادی کاملاً ضد زنگ می‌باشد که به شکل حرف یو انگلیسی تولید می‌شود.

این محصول از درصد متفاوتی از آلیاژ هایی مثل آهن، کروم، کربن، نیکل و‌‌‌…‌ تولید شده‌ است.

ناودانی استیل به ‌عنوان محصولی کاملاً ضد زنگ شناخته می‌شود و به ‌همین دلیل استفاده‌ های گسترده‌ای دارد. زنگ زدگی مقاطع فلزی می‌تواند تا حد بسیار زیادی عمر سازه را پایین بیاورد.

اما می‌توان با استفاده از مقاطع فولادی، از این اتفاق تا حد بسیار زیادی جلوگیری کرد.

انواع متفاوت این محصولات با توجه به زمینه استفاده می‌توانند در دو دسته محصولات ساختمانی و صنعتی قرار بگیرند‌.

با توجه به جنس این نوع پروفیل، می‌توان گفت که ناودانی استیل در مقایسه با سایر ناودانی ها ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد بیشتری دارد و به‌ همین دلیل پرطرفدارتر است.

بررسی ویژگی های ناودانی استیل

ویژگی‌ های ناودانی استیل

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در رابطه با ناودانی استیل، بد نیست کمی به بررسی ویژگی ‌های این محصول شگفت ‌انگیز بپردازیم.

به‌ هر حال دلایل گوناگونی وجود دارند که باعث شده‌‌اند این محصول تا این حد پرطرف‌دار پر استفاده باشد. اجازه دهید در ادامه با همین فاکتورها را به‌ طور کامل بررسی کنیم.

استحکام و مقاومت بالا

 یکی از مهم‌ترین ویژگی ‌های ناودانی استیل استحکام شگفت‌انگیز و مقاومت بالای این محصولات می‌باشد. انواع متفاوت این پروفیل ‌ها می‌توانند در برابر وزن بالا، خوردگی، حرارت، و همچنین فاکتور های شیمیایی از خودشان مقاومت خوبی نشان دهند.

این نوع پروفیل ‌ها بسیار بادوام و مستحکم هستند و به ‌همین دلیل وزن بالا نمی‌تواند به‌ راحتی روی خمیدگی یا شکستگی آن‌ ها تاثیرگذار باشد.

علاوه ‌بر این موارد، فاکتور هایی مانند محصولات شیمیایی یا رطوبت نیز نمی‌تواند تاثیر مخربی روی محصول داشته باشد و باعث خوردگی آن شود.

علاوه ‌بر این موارد، پروفیل ناودانی استیل در برابر حرارت بالا و گرما نیز از خودش مقاومت خوبی نشان می‌دهد و به‌ هیچ ‌عنوان پوست پوست نمی‌شود.

همین فاکتور ها باعث شده‌اند تا این پروفیل ‌ها در حال حاضر محصولات بسیار پرکاربردی باشند‌. با استفاده از انواع متفاوت باکیفیت‌ترین ناودانی های استیل، شما می‌توانید سازه ‌هایی را بسازید که در برابر هر گونه فاکتوری مقاوم هستند.

ساخت آسان

از دیگر ویژگی‌ های شگفت ‌انگیز پروفیل ناودانی استیل ما می‌توانیم به ساخت آسان این محصولات اشاره کنیم.

در حال ‌حاضر از روش‌ های مدرن و تجهیزات پیشرفته برای ساخت انواع متفاوت پروفیل‌ های آهنی فولادی بهره گرفته می‌شود. همین موضوع باعث شده تا این محصولات در کنار استحکام شگفت ‌انگیز، روند ساخت آسان تری را داشته باشند.

علاوه‌ بر این موارد، روند نصب انواع متفاوت این پروفیل‌ ها نیز نسبت ‌به پروفیل ‌های دیگر راحت‌تر می‌باشد. این محصولات قابلیت جوشکاری و برشکاری راحتی دارند و می‌توانند با تجهیزات ساده به‌ راحتی آن ‌ها را در اندازه ‌های گوناگون برش داد یا آن‌ ها را به یکدیگر متصل کرد.

پاک ‌سازی آسان ناودانی استیل

اگر قرار باشد انواع متفاوت ناودانی استیل برای ساخت ماشین ‌آلات صنعتی و … مورد استفاده قرار بگیرد در بسیاری از موارد پاک ‌سازی دوره‌ای آن‌ ها ضرورت خواهد داشت.

به ‌همین دلیل استفاده از ناودانی استیل اهمیت پیدا می‌کند. این ناودانی ها طوری طراحی شده‌اند که می‌توان به‌ راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن آن ‌ها را از آلودگی پاک کرد.

دقیقاً به ‌همین دلیل است که این محصولات در بیمارستان ‌ها، کشتارگاه ‌ها، آشپزخانه‌ های صنعتی، شرکت ‌های ساخت مواد غذایی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. زیرا می‌توان در صورت آلوده شدن به ‌راحتی این ناودانی ‌ها را تمیز کرد و روند تولید و ارائه خدمات را بهداشتی‌ تر کرد.

ویژگی های ناودانی استیل

از ناودانی استیل در چه زمینه‌ هایی بهره گرفته می‌شود؟

با توجه به ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد ناودانی استیل که پیش‌تر آن‌ ها را برای شما نام بردیم،

این محصولات در حال حاضر در زمینه ‌های گوناگون و متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. فرقی نمی‌کند که قرار است انواع متفاوت ناودانی ها در دل ساختمان کار شوند یا از آن‌ ها برای ساخت ابزار آلات و محصولات گوناگونی بهره گرفته می‌شود‌.

این محصولات چه در معرض هوا قرار داشته باشند و چه در دل ساختمان مدفون شده باشند؛ ویژگی ‌هایی منحصر به ‌فرد خودشان را حفظ می‌کنند و به‌ خوبی نیاز مشتریان را برطرف می‌سازند. اجازه دهید در ادامه چند مورد از مهم‌ترین کاربرد های این محصولات را برای شما نام ببریم.

اسکلت اصلی ساختمان

انواع متفاوت ناودانی ها می‌توانند در اسکلت اصلی ساختمان به‌ عنوان مهاربند های فولادی مورد استفاده قرار بگیرند. در بسیاری از موارد از این محصولات برای حفظ دیوار ها و بنا های فرسوده بهره گرفته می‌شود.

صنایع تاسیساتی

علاوه ‌بر ساختمان سازی، انواع متفاوت ناودانی استیل می‌توانند در صنایع تأسیساتی نیز برای ساخت قاب‌ های فولادی مورد استفاده قرار بگیرند. این محصولات به واسطه دوام مناسب‌، می‌توانند به ‌خوبی در این زمینه کاربرد داشته باشند.

شاسی خودرو

این نوع ناودانی ها به دلیل دوام مناسب برای شاسی ‌های خودرو ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات می‌توانند برای تولید شاسی خودرو های سواری، اتوبوس ‌ها، و حتی تریلی ‌های سنگین مورد استفاده قرار بگیرند و به‌ خوبی نیاز تولیدکنندگان را برطرف کنند.

راه‌ سازی 

علاوه‌ بر موارد نام ‌برده شده، ناودانی استیل برای ساخت تجهیزات راهنمایی و رانندگی و همچنین در راه‌سازی نیز برای ساخت گاردریل ‌ها مورد استفاده قرار میگیرد. این محصولات به واسطه استحکام مناسب می‌توانند به ‌خوبی در جاده‌ ها و مسیر ها مورد استفاده قرار بگیرند و برای مدت زمان طولانی ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد خو را حفظ کند.

از ناودانی استیل در چه زمینه‌ هایی بهره گرفته می‌شود؟

دسته‌بندی ‌های متفاوت ناودانی استیل

انواع متفاوت ناودانی استیل می‌توانند با توجه به ویژگی‌ های گوناگون و منحصر به ‌فردی دسته‌بندی شوند.

به ‌طور کلی می‌توان این محصولات را با توجه به شکل ظاهری، طرح بدنه و کاربرد، در دسته‌بندی‌های گوناگونی قرار داد. ما پیشتر برای شما گفتیم که این پروفیل ‌ها به شکل حرف یو انگلیسی ساخته می‌شوند اما نسبت ضلع‌ های متفاوت این محصولات با توجه به زمینه کاربرد متفاوت می‌باشد.

علاوه ‌بر این موضوع، در بسیاری از صنایع این پروفیل ‌ها باید دارای شیار ها و تورفتگی های خاصی باشند تا بتوان به‌ خوبی از آن‌ ها بهره برد. به ‌طور کلی با توجه به زمینه استفاده این محصولات، در حال حاضر تولیدکنندگان سعی می‌کنند که با تولید انواع گوناگونی از این ناودانی ها، نیاز مشتریان را به ‌طور کامل مرتفع سازند.

قیمت ناودانی استیل به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

با توجه به ویژگی‌ های منحصر به ‌فرد این محصولات، می‌توان تشخیص داد که انواع ناودانی های استیل در مقایسه با سایر ناودانی ها قیمت بیشتری خواهند داشت.

اما به ‌هر حال در این زمینه فاکتور های گوناگون و متفاوتی می‌توانند تاثیرگذار باشند. برای مثال کیفیت تولید، برنده تولید کننده، هزینه حمل‌ و نقل، نوسانات قیمت ارز های خارجی، آلیاژ ناودانی، ابعاد ناودانی، ضخامت این محصول و … می‌توانند در قیمت تمام ‌شده این محصول تاثیرات زیادی داشته باشند.

قیمت ناودانی استیل به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

جمع‌بندی 

 

ما در این مقاله به ‌طور کامل برای شما در رابطه با ناودانی استیل و ویژگی‌ های این محصول صحبت کردیم.

ناودانی ها محصولاتی بسیار پر کاربردی هستند که در حال حاضر استفاده گسترده‌ای دارند. دقیقاً به‌ همین دلیل است که شما میتوانید این محصول را با هر ویژگی ‌هایی به‌ راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن تهیه نمایید و از آن‌ ها بهره ببرید. شما می‌توانید برای خرید انواع باکیفیت و متنوع این محصول، به بخش فروش سایت ما مراجعه فرمایید.

ما با کیفیت ترین و بهترین انواع متفاوت این محصول را با قیمت ‌های بسیار مقرون ‌به ‌صرفه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مرتبط : صفحه قیمت نبشی

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×