پروفیل ساختمانی و کاربردهای آن

پروفیل ساختمانی و کاربردهای آن

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

پروفیل یکی از بهترین تولیداتی می باشد که از نظر مقاومت حرف اول را در محصولات فلزی می زند و در صنایع ساختمان سازی کاربردهای زیادی دارد.

بر این اساس می توان گفت که به طور کلی پروفیل ها را در دو بخش مختلف صنعتی و ساختمانی می توان تقسیم بندی نمود.

هر یک از پروفیل های تولید شده، ویژگی های خاص خود را دارند و در تولید آنها از مواد اولیه متفاوتی استفاده می شود.

در این مطلب پروفیل ساختمانی را به طور مفصل بررسی می کنیم. سپس کاربردهای آن را شرح می دهیم و در نهایت بهترین مرکز خرید پروفیل در ایران را معرفی می نماییم.

پروفیل ساختمانی چیست؟

پروفیل ساختمانی چه کاربردهایی دارد؟

بهترین مرکز خرید پروفیل در ایران کجاست؟

بررسی پروفیل ساختمانی

پروفیل ساختمانی در دسته محصولاتی قرار می گیرد که از فولاد تولید شده و ابعاد مشخص و استانداردی دارد.

از پروفیل های ساختمانی در تولید پنجره، در و موارد بیشماری استفاده می شود. بر این اساس می توان گفت که پروفیل ها انواع مختلفی دارند و در عین حال در دسته پرفروش ترین محصولات فولادی نیز قرار می گیرند.

پروفیل های ساختمانی با تکیه بر جدیدترین متدهای روز دنیا تولید می شوند و از نظر استحکام و کارایی حرف اول را می زنند. امروزه پروفیل های ساختمانی را در دو گروه بسته و باز قرار می دهند که هر کدام از آنها مزیت ها و کاربردهای متفاوتی خواهند داشت.

پس از تهیه مواد اولیه در کارخانه های تولید پروفیل، پروفیل های مختلف تولید و بعد از بررسی نهایی به بازار عرضه خواهند شد.

معرفی انواع پروفیل ساختمانی

در دیدگاه عرفی پروفیل های ساختمانی، لوله هایی خالی محسوب می شوند که در تولید چهارچوب و سایر لوازم مورد استفاده قرار می گیرند.

از پروفیل های بسته می توان در تولید نرده، میز و… استفاده کرد. با این وجود کاربرد این پروفیل ها به همین دسته بندی محدود نمی شود. امروزه پروفیل ساختمانی از نظر کیفیت، استانداردهای تولید، مقاومت و انعطاف پذیری، مورد تایید قرار گرفته است. به همین دلیل فروش قابل توجهی دارد.

برای تولید پروفیل های ساختمانی می توان از دو روش متفاوت استفاده نمود.

بنابراین در ساخت این دسته از پروفیل ها می توان از دو روش مستقیم یا غیر مستقیم کمک گرفت و در نهایت شکل دلخواه را در پروفیل ایجاد نمود.
پروفیل ساختمانی باز نیز کاربردهای دیگری دارد که در نوع خود مثال زدنی خواهد بود. به عنوان نمونه می توان به تولید تیرآهن، تسمه و مواردی از این دست اشاره نمود.

بر این اساس تولیدات مذکور به عنوان پروفیل های باز شناخته شده و به فروش می رسند.

پروفیل های ساختمانی باز، با تکیه بر استانداردهای مشخص تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین با همین نام به بازار عرضه می شوند. علاوه بر این امروزه با افزایش پروژه های بزرگ عمرانی، صادرات پروفیل ساختمانی به کشورهای همجوار نیز افزایش یافته است.

معرفی انواع پروفیل ساختمانی

پروفیل و کاربردهای آن

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، پروفیل ساختمانی کاربردهای زیادی دارد.

بر این اساس می توان گفت که یکی از اصلی ترین کاربردهای پروفیل در زمینه ساختمان سازی و عمران می باشد.

این در حالی است که در زمینه تولید اسکلت های ساختمان نیز می توان از پروفیل ها استفاده نمود. بنابراین در تولید ساختارهای اصلی یک بنا می توان از پروفیل استفاده کرد.

یکی از مهم ترین مزیت های این کار، طول عمر بالا خواهد بود چرا که پروفیل ها از دوام زیادی برخوردار بوده و در دراز مدت دچار فرسودگی نخواهند شد.

در کنار کاربردهای مذکور می توان گفت که به طور کلی پروفیل های موجود در بازار در زمینه های صنعتی نیز کاربرد دارند.

با این تفاسیر می توان به کاربرد پروفیل در صنایع ماشین سازی اشاره نمود. بنابراین با استفاده از پروفیل های مستحکم، بخش قابل توجهی از نیازهای تولید کنندگان اتومبیل برطرف خواهد شد.

در کنار تولید چهارچوب، کرکره و… می توان به فواید پروفیل در صنعت پزشکی نیز اشاره نمود چرا که امروزه در تولید بخش قابل توجهی از لوازم پزشکی می توان از پروفیل های مختلف استفاده کرد.

بررسی سبک های مختلف پروفیل

در تولید پروفیل ها از سبک های مختلفی استفاده می شود.

بنابراین در یک دسته بندی کلی می توان پروفیل ها را به پروفیل c، پروفیل ipe، پروفیل inp، پروفیل upvc و کامپوزیتی تقسیم بندی کرد. هر کدام از این مدل ها کاربردهای خود را دارند و از مقاومت و انعطاف پذیری متفاوتی برخوردار خواهند بود.

در حال حاضر چند کارخانه مهم و شناخته شده در ایران، این دسته از پروفیل ها را تولید و روانه بازار می کنند.

نحوه تعیین قیمت پروفیل

میزان قیمت گذاری پروفیل ساختمانی بر اساس عوامل متعددی مشخص خواهد شد.

بنابراین نحوه تولید پروفیل و انجام فرآیندهای متعدد در تعیین قیمت نهایی پروفیل موثر خواهد بود. علاوه بر این کیفیت نهایی محصول و خروجی کار نیز، در تعیین قیمت پروفیل تاثیر زیادی خواهد داشت.

با این وجود بهتر است پیش از خرید پروفیل به نکات کلیدی و مهمی توجه نمود که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

نحوه تعیین قیمت پروفیل

نکات لازم هنگام خرید پروفیل

پیش از خرید پروفیل ساختمانی باید به نکات مهمی توجه نمود.

یکی از مهمترین نکات در هنگام خرید پروفیل اطمینان از اصالت و کیفیت کالا می باشد. با توجه به حساسیت های موجود در زمینه های مختلف، استفاده از پروفیل های اصل و باکیفیت اهمیت زیادی خواهد داشت. به همین دلیل گاهی اوقات خرید پروفیل بی کیفیت ضررهای جبران ناپذیری را به صاحبان مشاغل وارد می کند.

بنابراین در وهله اول خرید پروفیل اصل اهمیت بسزایی خواهد داشت. این در حالی است که باید پیش از خرید، قیمت های موجود در بازار را نیز مقایسه نمود.

مراکزی که به صورت غیر مستقیم در زمینه فروش پروفیل فعالیت می کنند، پروفیل های مختلف را با قیمت های بیشتری به فروش می رسانند.

به همین دلیل بررسی بازار و انتخاب بهترین فروشگاه برای خرید پروفیل اهمیت زیادی خواهد داشت. بر این اساس می توان به فروشگاه های بزرگ و معتبری مانند آهنات اشاره کرد که با عرضه تخصصی پروفیل و سایر محصولات فولادی، نقش مهمی را در فروش این دسته از تولیدات ایفا کرده است. در ادامه فروشگاه آهنات و نحوه فعالیت آن را به طور کامل بررسی می نماییم.

بهترین فروشگاه برای خرید پروفیل ساختمانی

بهترین فروشگاه برای خرید پروفیل ساختمانی

با پیشرفت صنایع مختلف و افزایش ساخت و ساز، مراکز زیادی در حوزه فروش پروفیل ساختمانی فعالیت خود را آغاز نمودند.

با این حال خرید از یک فروشگاه معتبر اهمیت بسزایی خواهد داشت. فروشگاه اینترنتی آهنات یکی از مراکزی است که در این حوزه فعالیت می نماید.

بنابراین با خرید پروفیل ساختمانی از آهنات به آسانی می توانید بهترین پروفیل های بازار را با نازلترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری نمایید.

آهنات با فروش مستقیم محصولات فولادی تلاش کرده است تا خرید این محصولات را برای خریداران گرامی تسهیل نماید.

علاوه بر این تمام محصولات فروشگاه با تضمین اصالت و ارسال به موقع به فروش می رسند. محصولاتی که در آهنات به فروش می رسد، نسبت به سایر محصولات فولادی موجود در بازار از کیفیت بهتری برخوردار بوده و اصل می باشند.

علاوه بر این نبود واسطه نیز، قیمت محصولات را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

بنابراین با خرید از آهنات به آسانی می توان بهترین محصولات حال حاضر بازار ایران را تهیه نمود چرا که این مجموعه به طور تخصصی در این حوزه فعالیت می نماید و رضایت خریداران گرامی را در اولویت قرار داده است.

 

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×