عوامل موثر در قیمت نبشی

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند.

با توجه به استفاده گسترده از انواع متفاوت این محصولات، در حال حاضر کارخانه‌ های زیادی به تولید پروفیل ‌های ال می‌پردازند تا بتوانند نیاز بازار را به ‌خوبی و در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف سازند.

همین موضوع باعث شده تا بازه‌های قیمتی متفاوتی برای انواع متفاوت این محصول وجود داشته باشد.

اما به ‌طورکلی می‌توان گفت که قیمت این محصولات در مقایسه با توجه به مواد اولیه استفاده شده، روش تولید، ابعاد، وزن، و نوع آن متفاوت خواهد بود.

مطالب مرتبط :
قیمت نبشی

قاعدتاً اگر مواد اولیه با کیفیت تری برای تولید این محصول بهره گرفته شود، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

علاوه ‌بر این موارد، در حال حاضر از روش ‌های گوناگونی برای ساخت انواع متفاوت نبشی ها بهره گرفته می‌شود.

هر چه این روش ‌ها فناوری پیچیده‌تری داشته باشند و از ابزار های حرفه‌ای‌تری در آن‌ها بهره گرفته شده باشد، در انتها محصولات تولید شده کیفیت زیادی خواهند داشت و به واسطه همین موضوع قیمت آن‌ نیز بالاتر خواهد رفت.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که از آن برای خرید انواع متفاوت این محصولات به سراغ بهترین و معتبرترین فروشندگان بروید.

حتماً هنگام خرید به برند تولید کننده این محصول دقت داشته باشید تا بتوانید با کیفیت ترین و بهترین گزینه را خریداری کنید.

عوامل موثر بر قیمت نبشی
عوامل موثر بر قیمت نبشی

عوامل موثر بر قیمت نبشی

نبشی یکی از مهمترین نوع فولادی در ساخت و ساز می باشد که به صورت کلی در دو مدل  با شاخه صنعتی و و شاخه ساختمانی تولید میشود.  در صورتی که هدف از استفاده نبشی ، استفاده برای طراحی کردن به یک سازه باشد ، برای مثال برای گوشه هایی از یک چهارچوب و ناودانی به صورت ساختمانی تولید می شود .این نوع از ناودانی احتیاجی به تحمل بار ندارد .

در صورتی که اگر هدف استفاده از ناودانی ، شاسی یک دستگاه و یا استفاده در قسمت هایی از ساختمان که نیاز به تحمل بار دارند باشد، در این صورت باید نبشی به صورت صنعتی تولید شود.

 

تفاوت و نوسان قیمت نبشی به چه عواملی بستگی دارد ؟

 نوع نبشی

اولین مرحله که سبب تفاوت در قیمت نبشی می شود ، نوع نبشی مورد استفاده می باشد. نبشی ها از نظر نوع ساخت به دو دسته نبشی فابریک و نبشی پرسی دسته بندی میشوند.

در مدل های پرسی نبشی از خم کاری ورق تولید میشود و در نمونه های فابریک ، نبشی مستقیما از شمش تولید میشود.

نبشی های فابریک مقاومت بالایی داشته و همین مورد باعث قیمت بالای این ورق شده است.

باتوجه به ویژگی های محصولات تولیدی ، اصولا نبشی های فابریک بیش از ۹۰ درصد نبشی های موجود در بازار را شامل می شوند و نمونه های پرسی بخاطر مشکلات بسیار زیاد استفاده ی بسیار کمتری دارند.

کارخانه تولیدی

کارخانه تولید نبشی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تکنولوژی های بکار رفته در فرایند تولید نبشی استفاده از ماشین آلات بروز استفاده از سنگ آهن با کیفیت بالا و … از جمله مهمترین مواردی می باشد که در قیمت نبشی ناشی از کارخانه ان تاثیر بسیاری می گذارد.

مطالب مرتبط :
قیمت ناودانی

قیمت جهانی فولاد

از جمله مهمترین عوامل موثر که در قیمت مقاطع فولادی و بخصوص نبشی تاثیر می گذارد ، قیمت بازار جهانی فولاد می باشد.

قیمت بازار جهانی به عوامل مختلفی بستگی دارد ، برای مثال محدودیت در تولید و ارسال فولاد روسیه به کشورهای دیگر در اثر تنش پیش آمده با اوکراین از جمله مواردی می باشد که سبب جهش چندپله ای فولاد در بازارهای جهانی شد و در نتیجه بر قیمت فولاد تاثیر گذاشت.

قیمت داخلی فولاد

علاوه بر عوامل موثر در افزایش و کاهش نرخ فولاد در بازارهای جهانی تاثیر میگذارد مواردی نیز وجود دارد که سبب تغییرات قیمتی در داخل کشور می شود. به عنوان مثال میتوان به نوسانات برق و محدودیت های اعمال شده در تولید فولاد ، کاهش یا افزایش درخواست ( عرضه و تقاضا ) از جمله با اهمیت دار ترین فاکتورها می باشد

که در قیمت بازار فولاد در بازارهای داخلی تاثیر گذاشته و در نتیجه سبب ایجاد تنش در قیمت نبشی نیز خواهد شد.

هزینه های حمل و نقل

در کنار عوامل اصلی موثره بر قیمت مقاطع فولادی، فاکتورهایی نیز وجود دارد که به صورت حاشیه ای سبب نوسان قیمتی می شود.

برای مثال افزایش قیمت های حمل سبب افزایش هزینه های جانبی و در نتیجه افزایش قیمت نبشی در زمانی می شود که به دست مشتری میرسد .

هزینه های واردات

از دیگر موارد موثر در قیمت نهایی مقاطع فولادی قیمت واردات فولاد می باشد. این قیمت که متاثر از قیمت ارز و موجودی و در دسترس بودن فولاد در بازار جهانی نیز می باشد از جمله عواملی می باشد که میتواند در برهم زنی تعادل بازار از نظر موجودی مقاطع مد نظر تاثیر گذاشته و در نتیجه سبب نوسان قیمت فولاد در بازار شود.

همه گیرها و اتفاقات جهانی

از جمله مواردی که بخصوص در سالهای اخیر تاثیر بسیاری در قیمت مقاطع آهنی داشته است ، مواجهه با بیماری کرونا می باشد.

همه گیری کرونا به شدت در تولید کارخانجات و همینطور مصرف فولاد تاثیر گذاشت. بازارهای چین تحت تاثیر این تغییرات هم با کاهش تولید و هم کاهش مصرف مواجه شد و در نتیجه تاثیر بسیاری در بازار جهانی گذاشت.

خرید از نزدیک ترین تولید کننده

خرید از نزدیک ترین تولید کننده

همانطور که در مطالب عنوان کردیم هزینه های جانبی همچون هزینه ی حمل از جمله مواردی می باشد که می تواند در قیمت فولاد تاثیر بگذارد .

در کشور عزیزمان ایران دو قطع تولید فولاد بسیار بزرگ داریم که در صورت نیاز به خریداری فولاد و نبشی و ناودانی به صورت فله ای بهتر است از نزدیک ترین و بهترین تولید کننده ی موجود در منطقه ی خود اقدام به خرید مستقیم از کارخانه کنید.

فولاد تبریز ، فولاد اصفهان و فولاد اهواز و … از جمله مهمترین قطب های تولید فولاد در کشور می باشد که در زمان اقدام به خرید حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

 

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×