کارنامه و جایگاه تولید فولاد ایران و فولادسازان جهان در سال ۲۰۲۰

تولید فولاد جهان

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

در آمار تولید فولاد جهان، ایران رشد قابل توجهی داشت و در رده ۱۰ ام جدول، جایگاه خود را به اثبات رساند. ترکیه جایگاه آلمان را ربود و روسیه جایگاه آمریکا را، برای دریافت داده های دقیقتر با ما همراه باشید.

در آماری که ورد استیل از میزان تولید فولادسازان جهان منتشر کرده است، نشان داده شده است که ایران از سرعت رشد بالاتری نسبت به دیگر رقبای خود برخوردار بوده است. به طوریکه تولید فولاد ایران در سال ۲۰۲۰ ۱۳٫۴ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ بوده است و از لحاظ حجمی ممیتوان گفت: ایران در سال ۲۰۲۰ به میزان ۲۹ میلیون و ۳۰ هزار تن فولاد تولید کرده است در حالی که در سال ۲۰۱۹ به میزان ۲۵ میلیون و ۶۰۹ هزار تن فولاد تولید و روانه بازارهای داخلی و صادارتی کرده است.

نکته جالب اینجاست که تولید فولاد خام جهان در سال ۲۰۲۰ به میزان ۹٫۰ درصد افت داشته است و ایران در چنین شرایطی گامی بزرگ در جهت تولید برداشته است.

جابجایی در رده های بالای جدول با شیوع کرونا

جایگاه تولید فولاد ایران در میان تولیدکنندگان نسبت به سال ۲۰۱۹ تغییری نکرده است و همچنان رتبه ۱۰ را به خود اختصاص داده است، در حالی که شیوع ویروس کرونا موجب شده است تا روسیه جایگاه چهارمی آمریکا را بدست آورد و ترکیه نیز با یک پله صعود، جایگاه آلمان را از آن خود کند.

در جدول زیر اسامی ۱۰ کشور برتر در سال ۲۰۲۰ را مشاهده میکنید.

لیست رده های ۱ تا ۱۰ تولیدکننده های فولاد در جهان

۰٫۹ درصد کاهش تولید در کل جهان

به گزارش ورد استیل، انجمن جهانی فولاد، حجم فولاد تولید شده در سال ۲۰۲۰ یک میلیارد و ۸۶۴ تن بوده که نسبت به سال ۲۰۱۹، ۰٫۹ درصد کاهش نشان میدهد.

در این میان تمام کشورها بجز چین، ایران، ترکیه و روسیه در حجم تولید خود افت را تجربه کردند و در میان ۴ کشور با درصد صعودی، ایران بیشترین رشد را به ثبت رسانده است.

برای درک بهتر نسبت به حجم تولید در مقایسه سال های متوالی شکل ذیل را ببینید.

آمار تولید

 

مقالات مرتبط

بررسی انواع پروفیل ها
دانشنامه

بررسی انواع پروفیل ها

انواع پروفیل ها مقاطع فولادی توخالی هستند که از کاربرد بسیار زیادی در انواع صنایع برخوردار هستند. پروفیل ها در شکل های مختلفی تولید و

بررسی اجمالی ورق آلیاژی
دانشنامه

بررسی اجمالی ورق آلیاژی

ورق آلیاژی یکی دیگر از انواع ورق های فولادی می باشد که از ترکیب آهن با عناصری همچون کربن، سیلسیم و … تولید شده است.

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×