پیش بینی قیمت ورق و پروفیل

پیش بینی قیمت ورق و پروفیل

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

پیش بینی قیمت ورق و پروفیل در درجه اول، بشدت وابسته به پارامترهای عرضه و تقاضا در بازار است. از طرفی، این کالا بر روی قیمت پروفیل ۲ میل نیز به صورت مستقیم اثر گذار می‌باشد. هر دوی این محصولات وابسته به نوسانات نرخ ارز نیز می‌باشند. لذا با توجه به اهمیت و پرکاربرد بودن این دو محصول در بازار آهن آلات، به سراغ بررسی، تحلیل و پیش بینی قیمت آنها در روزهای آینده پرداختیم.

تاریخ تحلیل: ۱۹ بهمن ماه ۹۹

اعتبار تحلیل: پایان بهمن ماه ۹۹

پروفیل ۲ میل در ابعاد مختلف خود از ورق ۲ میل ساخته می‌شود، لذا در شکل هم مشاهده می‌کنید که همبستگی قیمت این دو کالای فولادی نسبت به یکدیگر تا چه حد نزدیک است.

نمودار قیمت ورق و پروفیل 2 میل
نمودار قیمت ورق و پروفیل ۲ میل

(پی نوشت: همانطور که میدانید برای تولید پروفیل قوطی از شمش و یا ورق استفاده میشود. در حالتی که پروفیل را مستقیما از شمش تهیه کنند، به آن پروفیل، پروفیل فابریک گفته میشود و در غیر این صورت پروفیل را از خم کردن ورق بدست می آورند که از لحاظ کیفیت و قیمت نسبت به نوع اول کمتر است.)

اگر در بازار بورس ورود کرده باشید و یا آشنایی نسبی با تحلیل تکنیکال و الگوهای نمودارهای قیمتی آشنا باشید،با دقت بر روی نمودار بالا مشاهده خواهید کرد که یکی از الگوهای شکل گرفته بر روی نمودار ورق و پروفیل الگوی سروشانه است. این الگو نشان می‌دهد با رسیدن قیمت به خط گردن امکان روند نزولی وجود دارد. تا به اینجا، این یک احتمال است که باید با توجه به پارامتر دلار قدرت آن سنجیده شود. اما اگر تا بحال این الگو را ندیده اید، شماتیک الگوی سر و شانه را میتوانید در شکل زیر مشاهده کنید.

الگوی سر و شانه

 

اما آیا روند قیمت دلار، بازگشت قیمت پروفیل و ورق را به زیر خط گردن خود تایید میکند؟

نمودار تکنیکال قیمت دلار
نمودار تکنیکال قیمت دلار

با دقت در نمودار دلار خواهیم دید که قیمت ها در بازار دلار، گویی درون الگوی مثلثی نزولی قرار گرفته است و با این تفسیر، انتظار میرود اولین تارگت قیمت دلار  ۲۱۳۰۰ الی ۲۱۶۰۰ تومان باشد. بدین ترتیب میتوان برای پیش بینی قیمت ورق و پروفیل انتظار داشت که قیمت پروفیل و قیمت ورق سیاه نیز خط گرد خود را بشکنند و شاهد کاهش قیمت ها همسو با کاهش قیمت دلار باشیم.

بهترین فرصت خرید پروفیل و ورق

بهرتین فرصت خرید پروفیل و ورق در موتاه مدت هنگامی است که دلار به محدوده گفته شده نزدیک شود، لذا باید هشیار بود و به محض ورود قیمت دلار به کانال ۲۱ هزار تومانی نسبت به زیرنظر گرفتن بازار و خرید با بهرتین قیمت نسبت به روزهای گذشته اقدام نمود.

سلب مسئولیت

گفتنی است که این پیش بینی تنها یک دیدگاه تخصصی و جهت ارائه مشاوره است و مجموعه آهنات در قبال رخ دادن یا ندادن آن مسئولیتی ندارد.

 

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×