رشد ۱۱ درصدی در آمار ۱۰ ماهه وضعیت تولید فولاد کشور

وضعیت تولید فولاد

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار وضعیت تولید فولاد کشور در دوره ۱۰ ماهه نخست سال جاری را منتشر کرد. طبق آمار منتشر شده، تولید فولاد میانی کشور در ۱۰ ماهه سال جاری، بیش از ۲۵.۳ میلیون تن بوده است. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۱ درصدی نشان می‌دهد که از نرخ رشد تولید فولاد در تمامی کشورهای برتر فولاد سازِ جهان، بالاتر است. این نرخ رشد معادل حدوداً ۲.۵ میلیون تن فولاد تولیدی بیشتر در ۱۰ ماهه سال جاری است.
آمار منتشرشده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برای دوره ۱۰ ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که بیشترین نرخ رشد تولید در محصولات نوردی از جمله میلگرد و تیرآهن بوده است. تولید میلگرد در کشور با رشد ۱۶ درصدی در ۱۰ ماهه سال ۹۹، با حدود ۱.۱ میلیون تن افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به حدود ۷.۹ میلیون تن رسیده است. تولید تیرآهن نیز رشد ۱۳ درصدی را تجربه کرده است.

وضعیت تولید آهن اسفنجی

طبق گزارش آماری انجمن فولاد، تولیدکنندگان آهن اسفنجی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری موفق به تولید بیش از ۲۵.۵ میلیون تن از این محصول شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، حدود ۱.۹ میلیون تن معادل ۸ درصد افزایش داشته است. پیشی گرفتن میزان رشد تولید فولاد میانی از آهن اسفنجی یکی از دلایل کمبود این ماده اولیه در زنجیره فولاد و تغییر تعادل عرضه و تقاضای آن، ارزیابی می‌شود. کمبود گاز، دلیل اصلی افت تولید آهن اسفنجی در دی‌ماه است.

وضعیت تولید فولاد در ۱۰ ماهه نخست سال جاری

در ۱۰ ماهه نخست سال جاری، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد ۱۱ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در ۱۰ ماه نخست امسال، ۱۸ میلیون و ۳۵۴ هزار تن بوده است.

در ۱۰ ماهه سال ۹۹، ۹.۶ میلیون تن محصولات طویل و ۸.۷ میلیون تن محصولات تخت در کشور تولید شده است. رشد تولید محصولات طویل ۱۴ درصد و رشد تولید محصولات تخت ۷ درصد بوده است.

علی‌رغم رشد تولید در انواع ورق‌های گرم و سرد، اما همچنان بازار این محصولات به دلیل عدم توزیع مناسب آن نابسامان است. میزان تولید ورق گرم کشور در ۱۰ ماهه نخست سال جاری، ۷ میلیون و ۲۷۹ هزار تن بوده که رشد ۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. تولید ورق سرد نیز در ۱۰ ماهه نخست امسال رشد ۳ درصدی را تجربه کرده است. تولید ورق‌های پوششدار نیز مطابق روند ماه‌های گذشته نسبت به ۱۰ ماهه سال ۹۸، کاهش داشته و به مرز ۱.۳ میلیون تن رسیده است.

وضعیت تولید فولاد میانی

طبق آمارهای انجمن فولاد، تولید فولاد میانی کشور در دوره ۱۰ ماهه نخست سال ۹۹، با رشد ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲۵ میلیون و ۳۶۲ هزار تن رسیده است که از این میان، سهم بیلت و بلوم، ۱۵ میلیون و ۷۹۹ هزار تن و سهم اسلب، ۹ میلیون و ۵۶۳ هزار تن بوده است.

تولید بیلت و بلوم در ۹ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۳ درصدی و تولید اسلب، رشد ۷ درصدی را تجربه کرده است.

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×