برنامه فولادی مجلس چه طور خواهد شد؟

برنامه فولادی مجلس

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

نماینده مردم قزوین در خصوص برنامه فولادی مجلس و نظرات نمایندگان در اینم باره اظهار داشت: ما می‌گوییم باید نیاز داخل را در حوزه فولاد تعیین کنیم. هرچقدر مردم نیاز دارند بخرند و پس از آن، مازاد این صنعت صادر شود. یعنی ما قبول نداریم که به این موضوع درصدی نگاه شود.

ایران یکی از قطب‌های اصلی فولاد در منطقه است و از این‌ محل همه ساله ارز قابل ملاحظه‌ای وارد کشور می‌شود. از طرفی، بسیاری از صاحب‌ نظران به سیاست‌های وضع‌ شده دولتمردان به این حوزه ایراد و انتقادات جدی دارند که عمده انتقادات به قیمت‌گذاری دستوری و میزان عرضه آن در بورس کالا است.

 

*** سرپرست جدید از ما فرصت خواستند

مدتی است که داریوش اسماعیلی از سمت معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، استعفا داده است. در همین رابطه، لطف‌الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ما جلسات و قرار‌هایی را با آقای اسماعیلی معاون پیشین وزیر صمت در امور معادن و صنایع معدنی داشتیم که، چون ایشان استعفا دادند، سرپرست جدید از ما فرصت خواستند تا بررسی‌های خود را انجام و نقطه نظراتشان را به ما اعلام کنند.
وی افزود: من تاخیر در حوزه را جایز نمی‌دانم و در حال حاضر وظیفه همه ما، نظم و نسق دادن به صنعت فولاد است

 

 برنامه فولادی مجلس تغییرات زیادی در شیوه نامه فعلی ایجاد نمی کند

سیاهکلی در خصوص مکانیزم عرضه فولاد در بورس گفت: قبلاً به این شکل بود که ۲۰ درصد فولاد وارد بورس و سپس قیمت کشف می‌شد و مابقی را براساس آن قیمت عرضه می‌کردند. اما ما می‌گوییم باید نیاز داخل را تعیین کنیم. هر چقدر مردم نیاز دارند بخرند و پس از آن، مازاد این صنعت صادر شود. یعنی ما قبول نداریم که به این موضوع درصدی نگاه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون صنایع و معادن سخت به‌ دنبال این هستند که قیمت میلگرد و فولاد دستوری نباشد و اگر عرضه درست و منطقی و براساس مکانیزم ما در بورس ارائه شود دیگر شاهد قیمت‌های دستوری گذشته نخواهیم بود.

فرهاد طهماسبی دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص ی گفت: کمیسیون ما مرتب در حال برگزاری جلسات با مسئولان وزارت صمت است تا بهترین آینده را برای بازار فولاد رقم بزنیم.

 

محکم و قاطع با قیمت‌گذاری‌های دستوری مخالفت کردیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به اینکه چرا پس از گذشت مدت‌ها همچنان قیمت‌ها در حوزه فولاد دستوری است و ارائه آن در بورس با پیچیدگی روبرو شده است؟ گفت: ما نمایندگان مردم محکم و قاطع با قیمت‌گذاری‌های دستوری مخالفت کردیم، اما موضوع مهم و حائزاهمیت این است که فعلاً دولت برای بهبود این شرایط، همکاری نمی‌کند و اگر بخواهد اتفاق مثبتی هم بیفتد زودتر از سال ۱۴۰۰ نمی‌شود.

منبع: آرتان پرس

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×