افزایش قیمت بیلت CISدر کارخانه های آن

شمش بیلت

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

پیشنهادات صادراتی بیلت CIS در اواخر هفته در میان وضعیت مثبت بازار مجدداً افزایش یافت.

قیمت قراضه

قیمت قراضه وارداتی در ترکیه به رشد خود ادامه داد و انتظار می رود قیمت فولاد نیمه تمام و فولاد بلند در چین پس از تعطیلات سال نو عامل اصلی چشم انداز خوش بینانه برای عرضه کنندگان CIS باشد. شاخص روزانه Fastmarkets برای قراضه فولادی HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰) اروپای شمالی در روز پنجشنبه ۱۸ فوریه ۴۱۳٫۶۳ دلار در هر تن محاسبه شد که از چهارشنبه ۹٫۳۲ دلار در هر تن افزایش داشت. شاخص روزانه قراضه فولادی HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰) ایالات متحده در همان روز ۴۱۸ دلار در هر تن بود که ۹٫۳۱ دلار در هر تن افزایش داشت.

قیمت بیلت در بازار

قیمت شمش بیلت در بازار داخلی تانگشان در تاریخ ۱۹ فوریه ۴۱۴۰ یوان (۶۳۹٫۴۶ دلار) در هر تن بود که به میزان ۶۰ یوان در هر تن نسبت به روز قبل و ۲۹۰ یوان در هر تن نسبت به قبل از تعطیلات افزایش یافت. در چنین شرایطی ، کارخانه های تولید بیلت CIS در پایان هفته از ۵۶۵-۵۶۵ دلار در هر تن پیشنهادات خود را به ۵۶۰-۵۷۰ دلار در هر تن فوب افزایش دادند. برخی منابع پیشنهادهایی بالغ بر ۵۸۰-۵۹۰ دلار در هر تن فوب را گزارش دادند. در نیمه دوم هفته هیچ رزرو تازه ای شنیده نشده است. زیرا برخی از مشتریان قبلاً به اندازه کافی رزرو کرده و برخی دیگر منتظر وضوح بیشتر روند قیمتی در بازار بودند.

صادرات بیلت CIS

شاخص روزانه برای صادرات بیلت CIS در روز جمعه به ۵۵۵ دلار در هر تن افزایش یافت که نسبت به روز قبل ۲ دلار در هر تن افزایش داشت. رزروهای اخیر بیلت CIS در آمریکای لاتین در محدوده ۵۵۰-۵۵۵ دلار در هر تن فوب شنیده شده است. در ترکیه شنیده می شود که رزروهای اخیر در محدوده ۵۵۰-۵۵۵ دلار در هر تن فوب در اوایل هفته جاری انجام شده است. فعالان بازار در پایان هفته هیچ پیشنهاد جدیدی را از طرف ترکیه اعلام نکردند. زیرا همه در ترکیه منتظر رزرو گسترده قراضه هستند.

قیمت روز میلگرد در بازار ایران

چندین منبع در بازار گفتند که محموله کوچک دیگری نیز در این هفته با قیمت ۵۵۰-۵۵۵ دلار در هر تن فوب در تونس رزرو شده است. مشتریان در الجزایر هیچ تمایلی به بیلت وارداتی نشان ندادند. زیرا قیمت های فعلی به دلیل ۱۵ درصد عوارض واردات در حال حاضر برای آن ها به صرفه نیست. منبعی از الجزایر قیمت قابل اجرا را پایین تر از ۵۰۰ دلاردر هر تن CFR ارزیابی کرد.

پیشنهادات بیلت غیرآسیایی در چین با ۵۶۰ دلار به ازای هر تن CFR شنیده شد ، اما با توجه به هزینه ۴۰ دلاری به ازای هر تن برای حمل و نقل ، این قیمت ​​برای کارخانه های حوزه دریای سیاه قابل اجرا نبود.

رزرو بیلت آسیایی در ابتدای هفته با ۵۶۰-۵۶۵ دلار در هر تن در چین شنیده شد و تا پایان هفته به ۵۷۵-۵۸۵ دلار در هر تن CFR رسید.

واردات بیلت CIS

چین واردات بیلت و قراضه را نیز آغاز کرد و بازار پس از تعطیلات در چین داغ است. بنابراین کارخانه های CIS سعی در افزایش قیمت ها دارند. قیمت های بالای چین روز جمعه قیمت بیلت را در جنوب شرقی آسیا افزایش داد. پیشنهادات ۵۷۰ دلار به ازای هر تن CFR شنیده می شد. اما فروشندگان حاضر به قبول قیمتی کمتر از ۵۸۰ دلار به ازای هر تن CFR در روز جمعه نبودند.

منبع: آرتان پرس

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×