پیش بینی قیمت تیرآهن در سال ۱۴۰۰

پیش بینی قیمت تیرآهن

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۱۳۹۹، تحلیل و پیش بینی قیمت تیرآهن در سال جدید یکی از دغدغه های بسیاری از خریداران است که میخواهند ببینید چه قدر میتوانند منتظر بمانند و سرنوشت قیمت تیراهن در سال جدید چگونه خواهد شد؟ در این مقاله همراه ما باشید.

بررسی قیمت تیرآهن در بورس کالا

مهم است که بدانید قیمت تیرآهن های تحویلی بورس کالا در فروردین ماه سال ۱۴۰۰، در دسته تیراهن‌های با سایز متوسط در بازه قیمتی ۱۳۰۰۰ الی ۱۳۹۰۰ تومان قرار دارد. در این بین با توجه به حجم قابل ملاحظه تر تیراهن های تحویلی در تاریخ ۱۰ و ۳۱ فروردین انتظار میرود که قیمت ۱۳ الی ۱۳۲۰۰ تومان، بازه منطقی تری برای فروردین ۱۴۰۰ باشد.

بررسی تکنیکالی و پیش بینی قیمت تیرآهن چه میگوید؟

از لحاظ تکنیکالی و بررسی نموداری قیمت ها، مشاهده می‌شود که قیمت ها در الگوی مثلثی کاهشی قرار گرفته‌اند و شیب این الگو نشان میدهد ناحیه نوسانات به ناحیه ای کوچک و کوچکتر محدود میشود.

نمودار قیمت تیراهن ۱۴

در این شرایط اغلب خط حمایت یعنی کف مثلث شکسته شده و قیمت ها به سقوط ادامه میدهند اما گاهی حمایت آنقدر قوی است که قیمت ها برای خروج از مثلث آماده افزایش قیمت میشوند. این شرایط به اوضاع کلی بازار نیز وابسته است.

همانطور که این الگو بر روی نمودار قیمت تیراهن نشان میدهد قیمت ۱۲ هزار تومان در هر کیلو یک خط حمایت قوی برای تیرآهن است. لذا در کوتاه مدت انتظار کاهش قیمت به آنرا داریم. اما در صورت مشاهده روندی کاهشی و با ثبات برای دلار احتمال سقوط بیشتر قیمتها وجود دارد.

سقف کوتاه مدت قیمت تیراهن کجاست؟

تیراهن ۱۴ اصفهان، تیرآهنی است که در این تحلیل به بررسی نموداری و تکنیکالی آن پرداخته ایم. پس از رسیدن قیمت به اهداف کاهشی یعنی به قیمت حدود ۱۲ هزار تومانی، انتظار بازگشت رو به بالا تا قیمت حدود ۱۳۵۰۰ تومان بعید نیست. این رفتار ممکن است تا فروردین ماه ۱۴۰۰ به طول بیانجامد. تا اینکه روند دلار در بازار مشخص گردد. در صورت وجود سیگنالهای کاهشی دلار مجددا شاهد کاهش قیمت به کف مثلث هستیم.

۱۲ هزار تومان حمایت قوی برای تیرآهن است و تا هنگامی که مطمئن شویم قیمت دلار قصد ورود به زیر کانال ۲۰ هزار تومانی را در سر دارد. آنوقت میتوان ادعا کرد که قیمت تیراهن نیز به کاهش بیشتر پاسخ مثبت میدهد.

لذا در صورتی که بر طبق بررسی های تکنیکالی نمودار دلار شاهد روند کاهشی نرخ دلار به زیر ۲۰ هزار تومان باشیم، میتوانیم ادعا کنیم که برمبنای این پیش بینی قیمت تیرآهن پس از برخورد مجدد به کف گفته شده وارد فاز کاهشی شدیدتری خواهد شد.

 

 

 

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×