فتح قله ۶۰۰ دلاری شمش CIS

روند قیمت شمش

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

بعد از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸؛ شمش ۶۰۰ دلاری در بازار شمش CIS دیده نشده بود، تا اینکه بنا بر گزارش امروز استیل پرایس به نقل از پلاتس؛ رقم ۶۰۰ دلاری هم برای این بازار به ثبت رسید.

کنترل مسائل زیست محیطی در چین و کاهش ظرفیت تولید در این کشور و فشار تقاضای چین از یکسو و همچنین جو روانی صعودی حاکم بر بازارهای مواد اولیه به خصوص رکوردهای کم سابقه نرخ سنگ آهن جهانی از سوی دیگر؛ از جمله محرکهای این بازار برای فتح قلل بی سابقه بعد از سال ۲۰۰۸ تا کنون بوده است.

در حال حاضر در اوج سوپر سایکل چهارم از روند ۲۰ سال اخیر قیمت شمش و سنگ آهن در بازارهای جهانی هستیم که حالا باید دید این فواره چه وقت آرام خواهد گرفت.

در اینکه پایان این فواره را بالاخره اصلاحی است؛ مطابق با نظر خواهی از برخی مدیران و صاحبنظران فولادی کشور؛ شکی وجود ندارد؛ فقط مسئله مهم، زمان پایان این صعود و میزان اصلاح متعاقب آنست که برخی معتقدند بنا بر مسائل بنیادین این بازار؛ اصلاحی در حد تکرار سقوط ۲۰۰۸ اتفاق نخواهد افتاد، اما به هر حال این اصلاح حادث خواهد شد.

نمودار قیمت شمش cis

*** رشد قیمت شمش داخلی متاثر از قیمت های جهانی

حرکت در سقف قیمتهای تاریخی در بازار داخلی شمش بلوم فولادی به تمنا و تاسی از روند صعودی حاکم بر بازارهای صادراتی

۵۹۰$ × ۲۳،۰۰۰ ÷ ۱۰۰۰ = ۱۳،۵۷۰
۱۳،۵۷۰ × X = ۱۱،۷۸۵
X = ۱۳،۵۷۰ ÷ ۱۱،۷۸۵ ~= ۱۵%
در واقع در حال حاضر، متوسط نرخ شمش داخلی حدود ۱۵ درصد پایین‌تر از نرخ صادراتی ایران ایستاده است.

قیمت شمش القایی

مقالات مرتبط

قیمت نبشی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟
دانشنامه

عوامل موثر در قیمت نبشی

موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده و انواع متفاوت نبشی ها تاثیر گذار باشند. با توجه به استفاده گسترده از انواع

انواع ورق فولادی پانچ
دانشنامه

انواع ورق فولادی چیست؟

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انواع صنایع استفاده می شود، انواع ورق فولادی می باشد. انواع ورق فولادی

Call Now Buttonتماس با آهنات
×

شما میتوانید از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با واحد فروش در ارتباط باشید ...

×