قیمت ریل

ریل آسانسور نمایش قیمت با ارزش افزوده

نام استاندارد قیمت (ریال) تاریخ بروزسانی نوسانات
ریل آسانسور T16-89 تماس بگیرید 1403/4/18
ریل آسانسور استاندارد T16-89 تماس بگیرید 1403/4/18
ریل سرد T45 تماس بگیرید 1403/4/18
ریل سرد آسانسور T5-T9 تماس بگیرید 1403/4/18
ریل گرم آسانسور T9 تماس بگیرید 1403/4/18

ریل آهنی نمایش قیمت با ارزش افزوده

نام استاندارد قیمت (ریال) تاریخ بروزسانی نوسانات
ریل آهنی 49 S تماس بگیرید 1403/4/18
ریل آهنی 41 S تماس بگیرید 1403/4/18
ریل آهنی 54 S تماس بگیرید 1403/4/18
ریل آهنی 64 S تماس بگیرید 1403/4/18
ریل آهنی 60 UIC تماس بگیرید 1403/4/18

ریل جرثقیل نمایش قیمت با ارزش افزوده

نام استاندارد قیمت (ریال) تاریخ بروزسانی نوسانات
ریل جرثقیل 45 A تماس بگیرید 1403/4/18
ریل جرثقیل 55 A تماس بگیرید 1403/4/18
ریل جرثقیل 65 A تماس بگیرید 1403/4/18
ریل جرثقیل 75 A تماس بگیرید 1403/4/18
ریل جرثقیل 100 A تماس بگیرید 1403/4/18
ریل جرثقیل 120 A تماس بگیرید 1403/4/18

ریل معدنی نمایش قیمت با ارزش افزوده

نام استاندارد قیمت (ریال) تاریخ بروزسانی نوسانات
ریل معدنی 18 R تماس بگیرید 1403/4/18
ریل معدنی 24 R تماس بگیرید 1403/4/18
ریل معدنی 14 S تماس بگیرید 1403/4/18

تنوع مقاطع فولادی تولید شده توسط کارخانه های برتر در این زمینه بسیار زیاد است و ریل از موارد پرکاربرد در صنایع مختلف در سراسر کشور است.

قیمت و خرید و فروش ریل

هر ریل فولادی و آهنی باید بالاترین استحکام و کیفیت را دارا باشد تا بتواند در برابر کشش و نیروی وارده استقامت زیادی از خود نشان دهد و سریع دچار شکست، خمیدگی، ترک یا هر نوع آسیب دیگر نشود.

بنابراین در زمینه تولید و طراحی ریل ها با دانش و تکنولوژی امروزی تنها چند درصد از بهترین شرکت ها و کارخانه های صنعتی و فولادی موفق خواهند بود. در ادامه نیز به شرایط قیمت و خرید و فروش ریل و انواع آن ها در کنار روش های تولیدی این ابزارها پرداخته می شود.

مطالب مرتبط : لیست قیمت تیرآهن ساده

ریل فولادی چیست و چه کاربردی دارد؟

مانند دیگر مقاطع فولادی، ریل ها هم دارای انواع و زیرمجموعه های مختلف و کاربردی هستند. به زبان ساده ریل های فولادی یا صنعتی، محصولاتی نورد شده هستند که به شکل مشخص و معین به صورت ۲ ریل فلزی و موازی روی بدنه، شاسی یا ریل نصب می شوند.

رایج ترین نوع و کاربرد این ریل ها در صنایع حمل و نقل ریلی، راه آهن و تراموا و متروهای سریع السیر بوده که البته در سایر زمینه های حمل و نقل انبوه و تدارکات یا جرثقیل ها نیز استفاده می شوند.

انواع ریل موجود در بازار و کارخانه ها

پیش از شناخت انواع ریل بهتر است به این نکته اشاره کرد که در هر کارخانه تولید ریل فولادی از روش یا روش های مختلفی برای ساخت استاندارد این محصولات استفاده می شود. از طرفی روش های تولید ریل فولادی متفاوت بوده که شامل کوره قوس الکتریکی، توماس، کوره های باز یا زیمنس و تصفیه فولاد و دمیدن اکسیژن است.

در شرایط کلی ۳ نوع ریل توسط هر کارخانه معتبر و مجهز تولید می شوند که شامل ریل صنعتی یا ریل راه آهن، ریل جرثقیلی و ریل معدنی است و هر کدام نیز مشخصات فنی خاص خود را دارد.

بهترین کارخانه ریل در ایران

از نظر کیفیت و حتی کمیت برخی از کارخانه های تولیدی ریل دارای ارجحیت و برتری یا امتیازات بهتری هستند. برای مثال کارخانه های ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان، صنایع فولاد نیشابور و ظفر بناب یا دیگر برندهای ملی دارای اصالت و درجه استاندارد عالی ساخت ریل هستند.

بنابراین علاوه بر فروش به داخل و تمامی نقاط کشور، صادرات مقاطع ریلی به دیگر کشورهای همسایه نیز در این کارخانه ها انجام می شود. علاوه بر این هر کارخانه معتبر تولید ریل در ایران می تواند قیمت و شرایط خرید و فروش منحصر به فردی برای تولیدات خود داشته باشد.

نحوه تولید ریل در کارخانه ها

تولید هر واحد ریل با توجه به مشخصات فنی، نظارت مهندسین و با وجود امکانات و تجهیزات و به روش های پیچیده انجام می شود. از طرفی ساخت این ریل ها باید به صورتی باشد که بیشترین تحمل و مقاومت را در برابر بار یا فشار وارده به آن تحمل نماید.

مطالب مرتبط : لیست قمیت های تیرآهن هاش

هر کارخانه از نوردهای گرم و یا سرد برای تولید ریل ها استفاده کرده و ابتدا مواد اولیه آن که ورقه های فولادی بوده خریداری شده، سپس توسط غلتک و ماشین آلات مخصوص عملیات خم کاری و شکل دهی به فولاد انجام شده و در ادامه قالب گیری و تست سختی ریل ها انجام خواهد شد.

این روش تولید ریل ها نیز هم در خرید و فروش و هم روی قیمت نهایی انواع ریل تاثیرات زیادی دارد.

قیمت و خرید ریل ها

خرید ریل به صورت اینترنتی و تلفنی یا با مراجعه حضوری به کارخانه های داخلی ممکن است اما برای خرید باید پیش پرداخت یا درصد وجه و هزینه ریل ها از قبل به کارخانه ها مطابق شرایط مورد قبول آن ها پرداخت شود. همچنین برای ایجاد انگیزه خرید در اشخاص مختلف، وجود قیمت های مناسب و نازل بهترین گزینه است. با این وجود قیمت ریل نیز مانند دیگر مقاطع فولادی از جمله میلگرد و تیرآهن به فاکتورها و عوامل زیر وابسته بوده که عبارتند از:

  • قیمت مواد اولیه و نهاده های تولید ریل
  • شرایط عرضه و تقاضای کلی بازار فولاد و ریل
  • نرخ ارز و شرایط صنعت حمل و نقل ریلی در کشور
  • طول و سایز یا ابعاد ریل
  • مشخصات فنی و استانداردهای ساخت ریل
  • برند و کارخانه تولید کننده ریل ها
  • هزینه های اولیه تولید این مقاطع فولادی
  • قیمت جهانی فولاد و مخارج حمل و نقل

میزان مصرف و فروش ریل

احداث خطوط ریلی و یا بازسازی شبکه راه آهن بین شهری یا درون شهری از موارد مصرفی حداکثری ریل در کشور است . از طرفی با وجود واردات ریل از کشورهایی مانند آلمان، روسیه، چین و دیگر کشورها می توان خرید باکیفیت عالی این محصولات را از داخل کشور و با تهیه از درب کارخانه های ملی و بومی تامین کرد.

هر چه اهمیت و بودجه بیشتری برای خطوط ریلی از سوی دولت در نظر گرفته شود، فروش ریل و میزان خریداران این مقاطع افزایش خواهد یافت. بنابراین فروش ریل با توجه به سطح تقاضای بازار و کمتر شدن رقبا و برندهای خارجی انجام می شود.

نتیجه گیری

ریل ها دارای انواع مختلف معدنی، راه آهن، جرثقیل بوده که با انواع روش ها ابتدا نورد شده و پس از انجام تست ها و مراحل مختلف مورد استفاده صنایع گوناگون قرار خواهند گرفت.

این ریل ها مشخصات فنی و کاربردهای متنوعی به ویژه در شبکه ها و خطوط راه آهن و متروها داشته و خریداران انبوه همواره متراژهای بالای ریل ها را برای ادامه عملیات ساخت جاده های ریلی خریداری می کنند. از طرفی خرید و فروش ریل در هر منطقه با توجه به کاربرد کمتر یا پروژه های بسیار طولانی می تواند افزایش یا کاهش داشته باشد.

بنابراین در این مقاله قیمت و خرید و فروش ریل در کنار انواع و کاربردهای این محصول فولادی مفید و محکم مطرح گردید. علاوه بر این از هر کجای کشور می توان اقدام به خرید تلفنی ریل و تحویل سریع آن نمود.

سوالات متداول

۱) چند روش برای تولید ریل در کارخانه های مخصوص آن ها وجود دارد؟

روش کوره الکتریکی، توماس، زیمنس و تصفیه فولاد از شیوه های رایج تولید این محصولات در کارخانه های مختلف است.

۲) بهترین ملاک خرید ریل از یک برند چیست ؟

استحکام و مشخصات فنی یا نام برند از بهترین ملاک های مورد توجه و الزامی برای خرید ریل است.

۳) آیا امکان سفارش انبوه ریل برای پروژه های طولانی مدت وجود دارد؟

بله همه پروژه های جاده های مترو و مخصوص قطار و دیگر موارد ریلی امکان تهیه و خرید ریل های کاربردی و باکیفیت را خواهند داشت.

Logo

تیم آهنات به شما تجربه‌ی خرید آسان را هدیه می‌دهد‌ تنها کافی است با بیان نیاز خود، با ما در ارتباط باشید


آدرس

استان تهران - شهر تهران - خیابان اشرفی اصفهانی - نرسیده به چهار دیواری- خیابان میرطاهری - پلاک 16 - واحد 5

021-47238000

ساعت کار شرکت 8:30 الی 17