قیمت میلگرد ساده

میلگرد ساده کویر کاشان نمایش قیمت با ارزش افزوده

سایز استاندارد حالت محل تحویل واحد تاریخ بروزسانی قیمت (ریال) نوسانات
5.5 A1 کلاف کارخانه کیلوگرم 1403/5/2 تماس بگیرید
6.5 A1 کلاف کارخانه کیلوگرم 1403/5/2 تماس بگیرید

میلگرد ساده نورد نوین متین نمایش قیمت با ارزش افزوده

سایز استاندارد حالت محل تحویل واحد تاریخ بروزسانی قیمت (ریال) نوسانات
10 A1 شاخه 6 متری بنگاه تهران کیلوگرم 1403/5/2 تماس بگیرید
12 A1 شاخه 6 متری بنگاه تهران کیلوگرم 1403/5/2 تماس بگیرید
14 A1 شاخه 6 متری بنگاه تهران کیلوگرم 1403/5/2 تماس بگیرید
16 A1 شاخه 6 متری بنگاه تهران کیلوگرم 1403/5/2 تماس بگیرید
18 A1 شاخه 6 متری بنگاه تهران کیلوگرم 1403/5/2 تماس بگیرید
20 A1 شاخه 6 متری بنگاه تهران کیلوگرم 1403/5/2 تماس بگیرید
22 A1 شاخه 6 متری بنگاه تهران کیلوگرم 1403/5/2 تماس بگیرید
25 A1 شاخه 6 متری بنگاه تهران کیلوگرم 1403/5/2 تماس بگیرید

قیمت میلگرد ساده در بازار ایران روزانه و پس از مشخص شدن میزان تقاضا و عرضه در بازار و چندین پارامتر مهم دیگر تعیین می شود.

در مجموعه آهنات، لیست قیمت میلگرد استیل ، قیمت میلگرد ساده ، قیمت میلگرد آجدار و میلگرد خاموت به روز در اختیار مشتریان قرار می گیرد که با استفاده از آرشیو قیمت میلگرد و در نظر گرفتن شرایط بازار می توان به بررسی و تحلیل بازار این محصول پر تقاضا پرداخت.

میلگرد ساده در ایران محدود به برندهای کمتری نسبت به میلگرد آجدار است، چرا که کاربرد این محصول به علت نداشتن آج بر روی سطح آن، نسبت به میلگرد آجدار پایین تر است. با این حال، این محصول به طور گسترده ای در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.

این میلگرد که با نام Bar در زبان انگلیسی مشخص می شوند، تحت حالت شاخه و کلاف در بازار وجود دارند. نقش اصلی این مدل میلگرد بهبود مقاومت کششی در بتن است و در ایران با شماره استاندارد ملی ۳۱۳۲ تولید میشود.

میلگرد ساده چیست؟

به طور کلی به میلگرد غیرآجدار میلگرد ساده می گویند. این محصول کاربردهای گسترده ای در پروژه های ساختمانی دارد. در واقع تفاوت های زیادی بین میلگرد تخت و آجدار وجود دارد و به هیچ وجه قابل مقایسه نیستند!

میلگرد ساده چیست؟

استفاده از میلگردهای آجدار در ساختمان سازی و صنعت فراتر از میلگردهای ساده است. با این حال میلگردهای ساده نیز ویژگی های خاص خود را دارند.

انواع میلگرد ساده

میلگردهای ساده دارای قطرهای ویژه بین ۶ تا ۲۰۰ میلی متر می باشند. این میلگردها دارای مقاومت کششی ۳۶۰ نیوتن بر میلی متر است که می تواند مقاومت کششی بتن نرم ساختمانی را افزایش دهد.
عموماً از این نوع میلگرد برای جبران مقاومت کششی پایین بتن استفاده می شود.

قطر درج شده در صفحه معرفی این محصول قطر اسمی آن است. اتصالات ساده اغلب دارای یک صفحه توضیحات هستند که تجزیه و تحلیل محصول به آن پیوست شده است. انواع میلگرد بر اساس پارامترهای مختلف از نظر ظاهر، جنس و قطر تقسیم می شوند.

جنس میلگردهای ساده

اندازه های خاصی از تقویت کننده ها در فرآیند تولید استفاده می شود. میلگردها از نظر جنس دارای مقاطع مختلف زیر هستند:

 • میلگرد اروپایی
 • میلگرد کربن بالا یا (میلگرد سیاه)
 • میلگرد با روکش اپوکسی
 • میلگرد گالوانیزه
 • میلگرد فولادی
 • میلگرد پلیمری
 • از نظر تولید و ظاهر

میلگردها از نظر تولید و ظاهر به انواع A1، A2، A3 و A4 تقسیم می شوند که هر کدام دارای استحکام و ویژگی های خاص خود می باشند. میلگردهای ساده از نظر تولید نسبت به سایر میلگردها مقاومت کششی کمتری دارند و در دسته فولادهای نرم قرار می گیرند.

تولید میلگردهای ساده

مانند فولاد نرم، میلگرد ساده در طی فرآیند نورد گرم تولید می شود. شمش های تولید شده در کارخانه فولاد برای تولید میلگرد ساده در کوره قرار می گیرد و تا زمانی که دمای فولاد به بالای ۱۱۰۰ درجه سانتی گراد برسد در کوره نگه داشته می شود.

طول این شمش ها ۲.۱ متر و دارای سطح مقطع ۱۵×۱۵ سانتی متر است. وزن تقریبی آنها بیش از ۲ تن است. سپس شمش های مذاب به صورت مکانیکی در امتداد خط رفتینگ قرار می گیرند.

خط رفتینگ شامل ایستگاه های نورد با فشار پرس بسیار بالا است که باعث تغییرات متالورژیکی بزرگ در مذاب فولاد می شود. در مرحله رفتینگ، شمش از ۶ ایستگاه نورد عبور می کند.

قطر غلتک ها در مسیر رفتینگ بین ۵۳۰ تا ۶۱۰ میلی متر می باشد. سپس ابتدای شمش مذاب با پرس گیوتین بریده می شود.

پس از این مرحله تولید با ۶ ایستگاه نورد میانی با غلتک های با قطر ۴۱۰ تا ۴۷۰ میلی متر ادامه می یابد.در این مرحله پوسته زدایی نیز روی شمش مذاب اعمال می شود. ۶ ایستگاه بعدی مرحله نهایی است.

در این مرحله محصول به قطر مورد نظر می رسد و با سرعت بالایی از دستگاه خارج می شود. در عین حال، طول های برش ۱۲ متری به صورت خودکار انجام می شود و آرماتورها برای بسته بندی هدایت می شوند. یک بندیل میلگردهای ساده حدود ۲ تن وزن دارد.

کاربرد میلگرد های ساده در ساخت و ساز

از میلگردهای ساده در صنعت ساختمان و بتن مسلح استفاده می شود که می تواند مقاومت بتن ها را در برابر نیروهای کششی افزایش دهد. البته از این نوع میلگرد در نمای ساختمان نیز استفاده می شود که بسیاری با آن مخالف هستند.
میلگردهای ساده بیشتر صنعتی است تا ساختمانی! از این میلگردها در ساخت میلگرد خاموت نیز استفاده می شود. به عبارت دیگر هر چه میلگردهای ساده کیفیت بهتری داشته باشند، کاربرد بیشتری در صنعت دارند.

کاربرد میلگرد ساده در صنعت

در صنعت برای ساخت پیچ، میخ و برخی اتصالات از این نوع میلگرد استفاده می شود .ضمن اینکه میلگردهای ساده به صورت شاخه ای و کلاف به بازار عرضه می شوند.

حالت کویل در سایزهای ۵.۵، ۶.۵، ۸، ۱۰ و ۱۲ و حالت شاخه در سایزهای ۸ تا ۴۰ موجود است. میلگرد ساده با استاندارد A1 مطابقت دارد اما به این نوع میلگرد ۲۴۰ نیز می گویند که جزو میلگردهای گروه نرم بوده و کشش زیادی دارد.
یکی دیگر از ویژگی های این محصول این است که میلگردهای ساده راحت تر برش و خم می شوند. به همین دلیل بیشتر در کارهای خمکاری، آهنگری و جوشکاری کاربرد دارد.

از آنجایی که روی سطح آرماتورهای ساده هیچ رزوه ای وجود ندارد، استفاده از آن در آرماتور فقط به عنوان پیچ استفاده می شود.
یکی دیگر از کاربردهای میلگرد تخت یا A1 به عنوان میلگرد حرارتی در سقف های بلوک-تیر است.

استانداردهای میلگرد ساده

میلگردهای ساده بر اساس استانداردهای قدیمی میلگرد A1 و استانداردهای جدید ۲۴۰ میلگرد ساده می باشند. میلگردهای ساده با قطر ۶ تا ۲۰۰ میلی متر تولید می شوند.
این محصول به عنوان میله پیچشی در عناصر سازه ای ساختمان های بتن آرمه یا بتن آرمه استفاده می شود. در برخی موارد دیده می شود که از این نوع میلگرد به عنوان میلگرد حرارتی در ساختمان استفاده می شود که این اشتباه رایج در ساخت و ساز است.

از دیگر مصارف این محصول می توان به شفت ها و نماهای صنعتی و همچنین استفاده از میلگرد در ساختمان ها و سازه های بتنی اشاره کرد.

اهمیت محاسبه صحیح وزن میلگرد ساده

ایران یکی از کشورهایی است که دارای گسل های متعددی است و در سال های اخیر زلزله های مخربی در این کشور رخ داده است. اهمیت استانداردسازی ساختمان، استفاده از مصالح با کیفیت و استاندارد بسیار مهم است.

از آنجایی که در هنگام زلزله نیرو به طرق مختلف وارد سازه می شود، تنها بتن و مصالح معمولی قادر به تحمل نیروها و تحمل بار ساختمان نیستند. به همین دلیل یکی از مهم ترین مصالح در ساخت ساختمان های با سازه های بتن آرمه میلگرد می باشد.

اما متأسفانه برخی از تولیدکنندگان این بخش اخیراً اقدام به ساخت مقاطع با وزن کمتر از حد استاندارد کرده اند و استفاده از آنها باعث کاهش قیمت میلگرد مصرفی می شود و بسیاری به دلیل عدم اطلاع از نحوه محاسبه وزن میلگردهای ساده، سود زیادی نصیب دلالان و تولیدکنندگان آنها میشود.

همانطور که چگالی فولاد در همه موارد یکسان است، اگر وزن مقطع کمتر از حد استاندارد باشد، نشان دهنده غیراستاندارد بودن سطح مقطع و کوچکتر بودن آن است. در صورت استفاده از میلگردهای ساده غیر استاندارد مهندس عمران در محاسبات خود دچار اشتباه می شود و عواقب جبران ناپذیری برای ساختمان به همراه خواهد داشت.

نکات کلیدی در خرید میلگرد ساده

مرکز آهنات انواع میلگردهای ساده و صنعتی را با بهترین کیفیت تولید می کند. اما اگر قصد خرید میلگردهای ساده صنعتی را دارید، خوب است که نکات کلی خرید این نوع میلگرد را بدانید. در فرآیند خرید میلگرد ساده سعی کردیم ضمن ارائه قیمت میلگرد ساده ترین روش ها را به شما ارائه دهیم تا در بخش دچار مشکل نشوید.
کسانی که قصد خرید میلگرد از سایت آهنات را دارند می توانند با چند کلیک ساده سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنند و از انواع قیمت میلگرد مطلع شوند. قبل از خرید باید به نکات مهمی توجه کنید تا تجربه خرید موفقی داشته باشید.

نکات مهم خرید

 • گرید نوار فولادی TMT
 • مقاومت در برابر زنگ زدگی
 • انعطاف پذیری میلگرد
 • قابلیت کشسانی میلگرد
 • خواص فیزیکی میلگرد
 • سازگاری خواص فیزیکی آن با برنامه ای که برای میلگرد در صنعت خود دارید

ارائه برند تامین کننده میلگرد

با توجه به این موارد می توانید به راحتی انواع میلگردهای موجود در بازار را بررسی کرده و پس از بررسی قیمت میلگرد انتخابی عاقلانه داشته باشید.

ثبت خرید اینترنتی این محصول در وب سایت آهنات در واقع به شما این امکان را می دهد که مستقیماً از کارخانه این محصول را سفارش دهید.

مزیت این کار این است که واسطه های فروش حذف شده و میلگرد با قیمت مناسب تری به دست مصرف کننده می رسد.

خواص میلگردهای ساده

برای تشریح ویژگی های یک میلگرد ، خوب است ابتدا مشخص شود که شاخه ای است یا کلاف.

۱- خواص مکانیکی:

تنش تسلیم میلگردهای ساده A1 دویست و چهل نیوتن بر میلیمتر مربع (۲۴۰ مگاپاسکال) است، بنابراین در استاندارد ملی ایران ۳۱۳۲ به آن S240 نیز گفته می شود.

مقاومت کششی میلگرد تخت سیصد و شصت نیوتن بر میلی متر مربع (۳۶۰ مگاپاسکال) و میزان پلاستیسیته آن ۲۵ درصد است.

۲ – مشخصات وزن:

مرجعی که برای تعیین خواص وزنی میلگردها استفاده می شود جدول استال می باشد لازم به ذکر است که وزن میلگرد بر حسب کیلوگرم بر متر در این جدول ثبت شده است.

بنابراین با ضرب عدد مشخص شده در ۱۲ متر برای اهرم های استاندارد و ۹ برای میلگرد معمولی یک وزن اهرمی به دست می آید.

۳- شکل پذیری:

شکل پذیری میلگردهای ساده به فولاد مورد استفاده در تولید میلگرد بستگی دارد. همانطور که گفته شد، استفاده ساده از میلگرد تعیین می کند که طراح باید چه جنسیتی را در نظر بگیرد.

می توان فهمید که شکل پذیری میلگرد ساده A1 با توجه به مقادیر تنش تسلیم و مقاومت کششی بالا است. درصد کربن استفاده شده در این محصول نسبت به محصولات مشابه بسیار کم است که شکل پذیری آن را افزایش داده است.

هر چه درصد کربن در محصول فولادی بیشتر باشد، محصول شکننده تر می شود. بنابراین کاربردهای ساختمانی و صنعتی به دلیل درصد کم کربن مصرفی در میلگردهای ساده توجیه پذیر است و شکل پذیری خم شدن این محصول را آسان می کند.

۴- قابلیت جوشکاری:

قابلیت جوشکاری میلگرد A1 به دلیل فولادی که از آن ساخته شده است بسیار بالاست. این نوع میلگرد، برق، Co2 و غیره می توان با تمام فرآیندهای جوشکاری جوش داد.

با توجه به استفاده گسترده از میلگرد در فعالیت های ساختمانی، جوش پذیری این محصول یکی از مهمترین مزیت های این محصول فولادی محسوب می شود.

۵- قابلیت پوشش:

میلگرد را در صورت لزوم می توان گالوانیزه کرد و گاهی در محیط های خورنده پس از جوشکاری، میلگرد را با فولاد ضد زنگ یا رنگ پرایمر می پوشاند.

نحوه تعیین قیمت میلگردهای ساده

ساده ترین راه برای اطلاع از قیمت این محصول، دریافت قیمت از مراکز فروش است. با این حال باید بدانید که عوامل زیادی در قیمت میلگردهای ساده تاثیرگذار هستند.

عمده مصرف این محصول در بخش ساخت و ساز است، بنابراین به این نتیجه می رسیم که بهبود بازار مسکن یا رکود ممکن است تاثیر عمده ای بر افزایش تقاضا برای بخش های ساختمانی و قیمت آرماتورها داشته باشد.

علاوه بر تقاضا برای این محصول، مسائل سیاسی و اقتصادی و عوامل بین المللی نیز بر قیمت آن تاثیرگذار است. قیمت این محصول عمدتا بر اساس قیمت قطعات و هزینه تولید تعیین می شود.

هزینه حمل و نقل نیز تأثیر مستقیمی بر قیمت میلگرد تخت خواهد داشت. در حال حاضر بالاترین قیمت را می توان قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان دانست که بالاترین کیفیت موجود نیز می باشد. از دیگر کارخانه های تولید کننده این محصول می توان به زاگرس، میانه، ابهر و ….. اشاره کرد.

نحوه تعیین قیمت میلگردهای ساده

با توجه به اندازه های مختلف میلگردهای فولادی ساده، این محصول کاربردهای زیادی دارد، از این رو کاربردهای متعدد آن در زمینه های صنعتی و ساختمانی باعث شده است که فروش این نوع میلگرد در بازار بسیار بالا باشد و بتوان آن را به عنوان یکی از پرکاربردترین و پرفروش ترین محصولات در سایت آهنات عرضه کرد.

اگر برای کارهای ساختمانی و جوشکاری خود به میلگردهای ساده نیاز دارید می توانید این محصول را از سایت آهنات تهیه کنید.

برای خرید هر محصولی از سایت آهنات می توانید با مشاوران ما تماس حاصل کنید و پس از بررسی قیمت محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

Logo

تیم آهنات به شما تجربه‌ی خرید آسان را هدیه می‌دهد‌ تنها کافی است با بیان نیاز خود، با ما در ارتباط باشید


آدرس

استان تهران - شهر تهران - خیابان اشرفی اصفهانی - نرسیده به چهار دیواری- خیابان میرطاهری - پلاک 16 - واحد 5

021-47238000

ساعت کار شرکت 8:30 الی 17