قیمت ورق آجدار

ورق آجدار فولاد مبارکه نمایش قیمت با ارزش افزوده

ضخامت ابعاد حالت تحویل قیمت (ریال) واحد تاریخ بروزسانی نوسانات
3 6000*1500 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
3 2500*1250 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
3 2000*1000 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
4 6000*1500 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
4 2500*1250 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
4 2000*1000 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
4 1000 شیت بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
5 6000*1500 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
5 2500*1250 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
5 2000*1000 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
5 1000 شیت بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
6 6000*1500 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
6 2000*1000 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
8 6000*1500 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2
10 6000*1500 برش خورده بنگاه تهران تماس بگیرید کیلوگرم 1403/5/2

قیمت ورق آجدار وابسته به قیمت ورق پایه مورد استفاده آن،یعنی قیمت ورق سیاه و همچنین طرح آج و دستگاه آج زن دارد.

قیمت ورق آجدار در ایران توسط برندهایی همچون فولاد مبارکه و فولاد گیلان به صورت روزانه اعلام و در سایت آهنات نمایش داده میشود. به منظور خرید ورق آجدار بهتر است ابتدا از کارشناسان ما مشاوره بخواهید تا خریدی مطمئن انجام دهید.

مجموعه آهنات قیمت روز ورق آجدار در ابعاد و ضخامت مختلف را در صفحه مربوط به آن آپدیت میکند و شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره خرید با کارشناسان ما و با شماره ۰۲۱۴۷۲۳۸۰۰۰ در ارتباط باشید.

ورق آجدار و امباس (Embossed) یکی از رایج ترین و پرکاربردترین انواع ورق های فلزی هستند که با انجام عملیات بر روی ورق های ساده تولید شده به روش نورد گرم به صورت ورق های برجسته با طرح هایی مانند خطوط مورب، الماس، لوزی، دایره می باشد.

شاید استفاده از این نوع ورق فولادی را در هنگام عبور از پله های عابر پیاده یا هنگام استفاده از آسانسور روی سطح آن مشاهده کرده باشید.

ورق آجدار چیست؟

اما این محصولات کاربرد وسیع تری در بخش های مختلف صنعت دارند. بیشترین کاربرد این ورق ها در شرایط شیب دار بودن سطوح و داشتن محیط اصطکاک بالا می باشد که برای جلوگیری از سر خوردن افراد استفاده می شود.

ورق های آجدار و امباس از مواد مختلفی ساخته شده اند که هر کدام برای هدف خاصی استفاده می شوند.

ما قصد داریم به بررسی انواع، استانداردهای تولید و کاربرد هر کدام بپردازیم.

مجموعه آهنات این محصولات را در ضخامت ها و ابعاد مختلف عرضه می کند. برای اطلاع از آخرین قیمت ورق آجدار می توانید به لیست قیمت این محصول در سایت آهنات مراجعه نمایید.

ورق آجدار چیست؟

ورق های آجدار با نام های دیگری مانند ورق کف سازی، ورق شطرنجی و ورق برجسته نیز شناخته می شوند.

این محصول نوعی ورق فلزی تولید شده به روش نورد گرم می باشد که برای کاهش اصطکاک در تمام سطح خود دارای نقش ثابت و برجسته می باشد و به اشکال مختلف بادام، لوزی، قطره ای، عدسی و دایره ای تولید می شود.

این نوع فولاد در سطوح دیگر طرح و نقش برجسته ای ندارد و عملکرد سایر سطوح را ندارد.

در بیشتر موارد این ورق ها دارای سطحی براق و انعطاف پذیری بالایی هستند. طراحی و برآمدگی روی سطح آن منجر به افزایش مقاومت مکانیکی نسبت به ورق های معمولی می شود.

برای اولین بار در دهه ۱۸۲۰، یک معمار به نام هنری رابینسون پالمر، ورق گالوانیزه آجدار را اختراع کرد اوایل این محصول از آهن فرفورژه ساخته می شد.

رعایت ویژگی هایی مانند وزن سبک، حمل و نقل آسان و استحکام مکانیکی بالا باعث شد تا این محصول به سرعت تبدیل به یک مصالح ساختمانی رایج در سراسر جهان شود.

استرالیا و شیلی از جمله کشورهایی هستند که همچنان از این نوع ورق در ساخت بام استفاده می کنند. جالب است بدانید که مصرف سالانه ورق آجدار در کشور بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن است.

مطالب مرتبط : قیمت ورق گالوانیزه

عوامل موثر بر قیمت ورق آجدار

از آنجایی که این ورق ها در جنس های مختلفی تولید می شوند، بنابراین انواع مختلف آن قیمت های متفاوتی دارند.

علاوه بر این، روش های تولید، مصرف انرژی، نرخ دلار و چندین عامل ریز و درشت دیگر همگی بر قیمت این محصول مانند سایر محصولات فولادی تاثیرگذار میگذارند

.قیمت ورق آجدار با توجه به ابعاد، عیار و وزن آنها تعیین می شود. وزن مخصوص محصول نهایی با توجه به نوع ورق آجدار شطرنجی، ورق برجسته و ورق کف سازی، متفاوت است.

برآمدگی های مختلف روی این ورق ها وزن مخصوص به خود را ایجاد می کند. با دانستن ضخامت، طول و عرض ورق می توان وزن آن را تعیین کرد.

وزن ورق را می توان با ضرب این پارامتر محاسبه کرد.انواع مختلف ورق های آجدار دارای جرم سنگین خاص خود هستند. با ضرب جرم این گرانش خاص در ابعاد ورق آجدار، وزن به دست می آید.

ورق های آجدار سه میل در ضخامت های ۱.۵، ۲، ۳، ۶، ۸ و ۱۰ میلی متر تولید می شود.

با توجه به اینکه این ورق ها در ابعاد استاندارد ۱ در ۲ متر تولید می شوند، وزن ورق های دنده سه میل طبق فرمول محاسباتی ذکر شده حدود ۴۸ کیلوگرم پیش بینی شده است.

وزن ورق آجدار پنج میل با توجه به ابعاد و جنس ورق سه میل محاسبه می شود.

روش تولید

همانطور که گفته شد برای ساخت ورق های آجدار از فرآیند نورد گرم استفاده می شود.

برای این منظور، شمش های دال با سطح مقطع و طول معین در یک کوره گرم می شوند. این کار به گونه ای انجام می شود که شمش به دمای معینی (یعنی دمای مناسب برای ادامه کار) برسد.

هنگامی که شمش به دمای تعیین شده رسید، از یک قفسه پوسته زدایی عبور می کند و سپس با غلتک های مخصوص نورد می شود. به این ترتیب سطح مقطع (ضخامت) را کاهش داده و طول را افزایش می دهند.

هدف از پوسته زدایی کاهش سطح مقطع شمش فولادی و افزایش طول آن است.

در مرحله پایانی عملیات تکمیل و سیم پیچی، سپس ورق آجدار با ضخامت ۱.۵ تا ۱۰ میلی متر تولید و در کلاف یا ورق پیچیده می شود. عملیات نورد خط گرم مستقیماً بر کیفیت محصول نهایی تأثیر می گذارد.

بنابراین برای بهبود کیفیت و بهره وری ورق های نهایی باید به مواد و خواص متالورژیکی و مکانیکی غلتک ها و همچنین نحوه استفاده از آنها در نورد گرم و آج زنی توجه شود.

همانطور که در بالا ذکر شد ورق های آجدار در ضخامت های ۱.۵ تا ۱۰ میلی متر موجود است. ورق های آجدار به صورت استاندارد در ابعاد ۱ در ۲، ۱.۵ در ۶ و ۲ در ۶ متر تولید می شوند. این ورق ها معمولا از ST37 ساخته می شوند.

انواع ورق آجدار

در دهه ۱۸۹۰، فولاد نرم جایگزین فولاد فرفورژه به عنوان ماده اولیه این محصولات شد.

اما امروزه برای کاربردهای خاص از فلزات مختلف ساخته می شود. پرکاربردترین انواع ورق های آجدار آنهایی هستند که از آهن، آلومینیوم، فولاد و آهن گالوانیزه ساخته می شوند. در زیر به شرح هر یک از این نوع محصولات می پردازیم.

ورق آلومینیوم آجدار

ورق آلومینیوم آجدار به دو صورت رنگی و بی رنگ تولید می شود. مقاومت در برابر خوردگی از ویژگی های این نوع است.

عملیات فرم دهی بر روی ورق های آلومینیومی آجدار به صورت شکل گیری کرکره غلتکی، شکل گیری ذوزنقه و تشکیل خط سایه انجام می شود. ورق های این نوع نیز به دو صورت ورق و رول بسته بندی شده و در بازار عرضه می شود.

عملیات فرم دهی متفاوتی بر روی این ورق ها انجام می شود مانند فرمینگ کرکره، ذوزنقه و شادولاین.

ورق های آجدار آهنی

برای تولید این محصول از ورق های آهنی St37، St44 و St52 استفاده شده است.

ورق گالوانیزه آجدار

ورق گالوانیزه با فلز روی پوشانده می شود تا در برابر خوردگی مقاومت بیشتری داشته باشد.

اگر ماده اولیه مورد استفاده برای تولید ورق آجدار ، ورق گالوانیزه باشد به آن ورق گالوانیزه آجدار می گویند. این محصولات در محیط های مرطوب، روی پشت بام ها و در محیط های دریایی مانند کف کشتی ها کاربرد فراوانی دارند.

ورق های آجدار استیل

برای تهیه این نوع ورق از ورق استیل ۳۰۴ استفاده می شود. این نوع محصول مقاومت به خوردگی بالایی دارد و برای استفاده در محیط های تهاجمی و مرطوب مناسب است.
در دسته های دیگر، این محصولات بدون توجه به جنسیت به دو دسته مختلف در بالا تقسیم می شوند.

ورق آجدار فابریک

در این نوع پارچه یک لایه آج به ورق اصلی اضافه می شود.

در این محصول لایه زیرین واقعا صاف و صیقلی است. واضح است که ورق های این نوع وزن بیشتری دارند. این محصول اولین بار در سال ۹۵ در شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ضخامت دو میلی متر تولید شد.

همچنین از روسیه، چین و قزاقستان وارد می شود.

ورق آجدار پرسی

در این نوع محصول، ورق ساده ای است که طرح آن با پرس کاری و سنبه زنی ساخته می شود.

پایین ورق آجدار پرسی دارای منافذ است. در پرس به دلیل خالی بودن قسمت پشت آجدار و در اثر فشار وارده به ورق در محیط کار با گذشت زمان تغییر شکل می دهد و خاصیت اصطکاکی آن کاهش می یابد.

بنابراین می توان گفت که این نوع فقط در مکان هایی که فشار و عبور و مرور کمتری دارند می تواند پاسخگو باشد. با توجه به موارد فوق، می بینیم که یکی از راه های تشخیص ورق آجدار پرسی از نوع فابریک، توجه به سطح زیرین آن است.

کاربرد ورق آجدار

ورق های آجدار به دلیل خاصیت ضد لغزش و جذابیت خود در زندگی روزمره بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

در صنایع مهندسی و ساختمانی از این ورق ها که دارای الگوی مشترکی هستند در بخش ساختمان سازی برای پله ها، سکوها و پیاده رو ها و همچنین در صنایع خودرو سازی و کشاورزی کاربرد فراوانی دارند.

در شرکت ها، به خصوص فروشگاه ها، از این صفحات فلزی سبک وزن در پله های گربه رو و راهروهای باریک استفاده می شود.

بیشتر این ورق ها برای محافظت از ایمنی کارکنان استفاده می شود. علاوه بر این، به عنوان یک عنصر تزئینی نیز استفاده می شود. در زیر به هر یک از این موارد پرداخته شده است.

ورق آجدار، به عنوان یک سطح ضد لغزش و ضد سایش

ورق آجدار ماده بسیار متنوعی است و کاربردهای وسیعی دارد. این کاربرد ها از حمل و نقل، تولید، تجاری، مسکونی گرفته تا مدارس، مغازه ها و آسانسورها را شامل می شود.

این ورق ها در راه پله ها، راهروها، پله ها یا رمپ ها و همه جا در زندگی روزمره استفاده می شوند.

کارگران کارخانه با پلکانی که از ورق های آجدار ساخته شده است به بالای آن دسترسی پیدا می کنند.

ورق های آجدار که به درستی نصب و پشتیبانی می شوند می توانند بارهای سنگین را تحمل کنند.

ورق آجدار در دکوراسیون و معماری

در خارج از این مصارف صنعتی، ورق های آجدار می توانند به عنوان عناصر معماری و تزئینی مورد استفاده قرار گیرند و همچنین محافظت عالی دارند.

ورق های آلومینیومی بر روی قسمت باربر دیوار نصب می شود تا از هر گونه آسیب ناشی از وزن زیاد محافظت کند، این محافظ ایده آلی را برای مناطق تجاری که ممکن است پاها به شدت لیز بخورند، فراهم می کند.

قابلیت تعویض ورق آجدار در سطوح پرمصرف

خریداران در مراکز خرید با کیف، چرخ دستی و چمدان سنگین به راحتی می توانند به سطوح دیوار و سطوح دیوار محافظت نشده آسیب برسانند و در نتیجه ظاهری فرسوده و فرسوده ایجاد کنند.

یک راه مقرون به صرفه برای جلوگیری از این امر، قرار دادن ورق آلومینیومی ۱.۵ میلی متری روی دیوار است که به راحتی تمیز می شود و به راحتی قابل تعویض است.

مطالب مرتبط : قیمت ورق استیل

استفاده از ورق آجدار در سطوح تحت سایش

استفاده از ورق آجدار همچنین می تواند درهای انبار را از سایش عمومی سنگین توسط کاربرانی که درهای گردان را با استفاده از چرخ دستی باز می کنند یا حتی برای درهایی که در صورت پر بودن دستگیره ها با پایه باز می شوند مانند رستوران ها و کافه ها محافظت کند.

سرور باید دسترسی دائمی به درب آشپزخانه داشته باشد، بسیار راحت است.

ورق آجدار آلومینیومی در کاربردهای بهداشتی

ورق آلومینیوم به دلیل نگهداری آسان و مقاومت در برابر خوردگی برای استفاده در شرایطی که نیاز به بهداشت بالا دارند مناسب است.

در بیشتر موارد، کثیفی را می توان به راحتی با برس زدن فویل آلومینیومی پاک کرد. لکه های سرسخت را می توان با یک شوینده ملایم و پارچه نرم پاک کرد.

سایر مشخصات ورق آجدار در صنایع مختلف

به طور کلی استفاده از ورق آجدار در صنعت را می توان در گزینه های زیر خلاصه کرد:

 • پله برقی
 • کف اتاق کامیون یا وانت ها
 • ساخت پله های اضطراری
 • ساخت دستگاه های صنعتی
 • کف زمین های همکفی که در حال ساخت و ساز هستند. در این حالت از ورق آجدار به صورت موقت برای عبور ایمن کارگران استفاده می شود.
 • طراحی داخلی و خارجی ساختمانی
 • وسایل نقلیه و تریلر ها
 • ساخت ایستگاه های اتوبوس
 • ساخت پل
 • ساخت حفاظ
 • در کف کامیون ها و وانت بار استفاده می شود
 • کاربرد در ساخت قطعات لوازم خانگی
 • جداسازی و دانه بندی در خطوط تولید مواد غذایی
 • سقف و دیوار آسانسور
 • راه سازی
 • ساخت ماشین آلات صنعتی برای کارخانجات

مزایای استفاده از ورق آجدار

 • این ورق مزایای زیادی دارد که در این قسمت به برخی از آنها اشاره می کنیم.
 • ورق دارای سطح شفاف و شفاف است.
 • مقاومت بالایی دارند به همین دلیل در مواردی مانند کف
 • کشتی، وانت بار و کشتی استفاده می شوند.
 • مقاومت بالایی در برابر سطوح لغزنده دارند.
 • به دلیل سطح عالی آن، در چندین هدف تزئینی استفاده می شود.
 • قابلیت جوشکاری این نوع ورق بالاست.
 • آنها انعطاف پذیر هستند و به راحتی خم می شوند.

نکات خرید ورق آجدار

ظاهر برجستگی ها در این ورق ها بسیار مهم است زیرا این برجستگی ها تعیین کننده استفاده از ورق ها هستند. به عنوان مثال، ورق آجدار گل بادامی برای سطوح با اصطکاک کم انتخاب عالی هستند.

همچنین قیمت ورق آجدار با توجه به کاربرد آنها متفاوت است و لازم است قبل از خرید از بهترین ورق های آجدار که مناسب شما هستند اطلاعات لازم را کسب کنید.

کارشناسان آهنات می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند . برای خرید اینترنتی ورق آجدار به سایت آهنات مراجعه نمایید.

نکات خرید ورق آجدار

قیمت روز ورق آجدار

قیمت روز ورق آجدار ممکن است نسبت به فردا متفاوت باشد. بنابراین گران ترین قیمت ها مربوط به ورق آجدار استیل و پس از آن ورق های آجدار آلومینیومی، ورق های آجدار گالوانیزه و … می باشد.

بازرگانی آهنات به عنوان نماینده پیشرو در فروش محصولات فولادی کشور، قیمت روز ورق های آجدار را در صفحات مربوط به این محصولات در سایت آهنات به صورت روزانه و فوری به روز رسانی کرده و در اختیار علاقه مندان و متقاضیان قرار می دهد.

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره خرید ورق آجدار و یا استعلام قیمت نهایی این محصول با کارشناسان ما در آهنات تماس حاصل فرمایید.ورق آجدار یکی از مهم ترین محصولات فولادی است که بیشترین کاربرد را در بین ورق های موجود دارد.

تولید این قطعات در کارخانه بالاست که حدود ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ تن می باشد. تولید این ورق از ارزش بالایی برخوردار است به گونه ای که در صورت وجود در سبد تولیدی کارخانه ای این محصول ضریب ایمنی محصول کارخانه را افزایش می دهد.

این امر منجر به تولید این کارخانه در سطح داخلی و خارجی شد. این ورق ها برای صادرات نیز انجام می شوند که شامل ورق های صادراتی روسیه و چین می باشد.

Logo

تیم آهنات به شما تجربه‌ی خرید آسان را هدیه می‌دهد‌ تنها کافی است با بیان نیاز خود، با ما در ارتباط باشید


آدرس

استان تهران - شهر تهران - خیابان اشرفی اصفهانی - نرسیده به چهار دیواری- خیابان میرطاهری - پلاک 16 - واحد 5

021-47238000

ساعت کار شرکت 8:30 الی 17