قیمت ورق رنگی

ورق رنگی فولاد مبارکه نمایش قیمت با ارزش افزوده

ضخامت عرض رنگ حالت تحویل قیمت (ریال) تاریخ بروزسانی نوسانات
0.5 1250 سفید رول بنگاه تهران 487,273 1403/4/13
0.5 1250 آبی رول بنگاه تهران 450,000 1403/4/13
0.5 1250 قرمز رول بنگاه تهران 471,818 1403/4/13
0.5 1250 قهوه ای سوخته رول بنگاه تهران 487,273 1403/4/13
0.5 1250 آبی رول بنگاه تهران 450,000 1403/4/13
0.6 1250 سفید رول بنگاه تهران 494,727 1403/4/13

ورق رنگی چین نمایش قیمت با ارزش افزوده

ضخامت عرض رنگ حالت تحویل قیمت (ریال) تاریخ بروزسانی نوسانات
0.25 1000 سفید رول بنگاه تهران 590,000 1403/4/13
0.48 1000 سفید رول بنگاه تهران 444,545 1403/4/13
0.48 1000 قرمز رول بنگاه تهران 444,545 1403/4/13
0.48 1250 قرمز رول بنگاه تهران 444,545 1403/4/13
0.48 1250 سفید رول بنگاه تهران 444,545 1403/4/13

ورق رنگی بر اساس ورق فلزی گالوانیزه تولید می شود و در یک فرآیند صنعتی خاص به نام روش الکترواستاتیک یا مایع رنگ شده و به فروش می رسد.

این پوشش رنگی از پلیمر ساخته شده است که مزایای منحصر به فردی را به این محصول بخشیده است. آنچه مهم است نحوه رنگ آمیزی این محصولات است.

این ویژگی در مقایسه با سایر ورق های فلزی گالوانیزه برتری دارد. این ورق ها در رنگ ها و مدل های مختلف تولید می شوند.

البته نوع رنگ و مدل بستگی به نوع نیاز مشتری دارد. انواع مختلف ورق وجود دارد که یکی از آنها ورق شادولاین است. قیمت ورق رنگی و انواع دیگر (قیمت ورق آلومینیم ،ورق سیاه ، قیمت ورق آلیاژی …) به صورت روزانه و منظم در سایت آهنات بروز می شود.

ورق رنگی چیست؟

شاید برخی تصور کنند که از این پوشش رنگی فقط برای زیبایی استفاده می شود، اما ورق گالوانیزه رنگی نسبت به ورق های بی رنگ برتری دارند. با توجه به لایه رنگ حاوی روی، رنگ ورق فراتر از جذابیت بصری، مقاومت ورق را در برابر زنگ زدگی، خوردگی و پوسیدگی افزایش می دهد.

بنابراین خواص شیمیایی و مکانیکی از مزایای اصلی ورق رنگی نسبت به سایر ورق ها می باشد.

ورق رنگی چیست؟

در واقع مقاومت در برابر خوردگی این محصولات که سطح آن با لایه ای از رنگ مخصوص گالوانیزه پوشانده شده است بسیار بیشتر از محصولات مشابه است و همین ویژگی ورق رنگی را مفیدتر و مهمتر می کند.

در صورتی که ورق گالوانیزه در شرایط نامساعد محیطی قرار داشته باشد، بسیار مرطوب باشد و یا مایعات اسیدی و قلیایی وجود داشته باشد باید از ورق های رنگی استفاده شود.

به عنوان مثال، ورق های رنگی شیروانی در شهرهای مرطوب ساحلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر سقف های این مناطق از ورق های رنگی شیروانی ساخته می شوند.

در این راستا لایه های ایجاد شده بر روی ورق رنگی برای مناسب ساختن محصول با شرایط محیطی عبارتند از فولاد گالوانیزه گرم، فولاد الکترو گالوانیزه، گالواالیوم، ورق های گالبو و آلومینیوم.

نحوه تولید ورق رنگی

هنگام تولید ورق های گالوانیزه معمولاً رنگ نقره ای براق دارند.

اما برای تولید ورق رنگی باید فرآیند دیگری روی ورق گالوانیزه انجام شود. در طی این فرآیند، پوشش الکترواستاتیکی باید به ورق گالوانیزه اضافه شود.

این رنگ باعث افزایش مقاومت ورق در برابر خوردگی و زنگ زدگی می شود.

ابتدا باید یک ورق گالوانیزه با ضخامت مناسب انتخاب کنید. در مرحله بعد، فرآیند تولید ورق رنگی در سه مرحله چربی زدایی، تمیز کردن و پوشش الکترواستاتیک انجام می شود.

مرحله چربی زدایی

در این مرحله می توان با دو روش مختلف چربی زدایی را انجام داد.

یکی از این روش ها چربی زدایی سرد یا الکترو حلال است. اما این روش این روزها زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا باعث کاهش کیفیت ورق ها می شود و نیاز به هزینه و زمان زیادی دارد.

روش دیگر تمیز کردن حرارتی با قلیایی است. این روش نیز به دو صورت غوطه وری و پاششی انجام می شود و روش حرارتی به سرمایه کمتری نسبت به روش برقی نیاز دارد و به همین دلیل امروزه معمولاً برای چربی زدایی ورق رنگی استفاده می شود.

مطالب مرتبط : قیمت ورق استیل

شستشو و کروماته کردن

در این مرحله ورق چربی زدایی شده باید با آب گرم شسته و سپس خشک شود. در نتیجه سطح ورق گالوانیزه پس از شستشو و خشک شدن با هوای گرم رنگی می شود. با انجام این مرحله چسبندگی ورق بیشتر شده و رنگ بهتر به سطح آن می چسبد.

همچنین مقاومت ورق را در برابر زنگ زدگی افزایش می دهد.

مطمئناً به مرحله رنگ آمیزی نرسیده ایم، اما در این قسمت باید یک رنگ جنسیتی مانند پلی استر به ورق اضافه کنیم. بعد از آن ورق در کوره قرار داده می شود و سپس هم سرد می گردد.

اضافه کردن رنگ الکترواستاتیک

در مرحله بعد، پوشش الکترواستاتیک را به سطح ورق اضافه کنید. پس از افزودن رنگ، ورق را دوباره در کوره قرار دهید تا رنگ روی سطح تثبیت شود. در نهایت، ورق رنگی ساخته شده از فولاد ضد زنگ بادوام دریافت می کنید.

انواع رنگ کاری ورق رنگی

رنگ مخصوص ورق های گالوانیزه از نوع نانو تکنولوژی است که به صورت لایه ای نازک و شفاف بر روی سطح ورق قرار می گیرد. این نوع رنگ حاوی روی (Zn) است که مانند گالوانیزه از خوردگی و زنگ زدگی ورق جلوگیری می کند.

روش ها و انواع رنگ روی ورق های گالوانیزه از کارخانه های مختلف یکسان است که تفاوت آن در ضخامت رنگ و مقدار روی است که ارتباط مستقیمی با طول عمر ورق دارد.

برای رنگ آمیزی ورق های گالوانیزه از ورق های گالوانیزه سرد استفاده می شود.

به همین دلیل رنگ آمیزی سطح صاف ورق های گالوانیزه به سختی انجام می شود و مرحله بعدی نیاز به مهارت خاصی برای خشک شدن رنگ دارد.

پس از خشک شدن رنگ روی ورق، کیفیت، ضخامت، تطابق رول رنگ، چسبندگی و کیفیت آن باید در نظر گرفته شود. این ورق ها به دو صورت عمده رنگ آمیزی می شوند:

پودری یا الکترواستاتیک

در این روش رنگ به صورت یک لایه و کاملا اتوماتیک روی ورق پاشیده می شود و ورق رنگی یکنواخت و براق می شود. چسبندگی موقت بین سطح ورق و پودر رنگ با اعمال باری مخالف جریان الکتریکی بین آنها انجام می شود.

برای تکمیل این فرآیند، پودر را حرارت داده و ذوب می کنند و به طور کامل به عنوان یک پوشش روی سطح ورق قرار می دهند.

روش مایع

در این روش رنگ مایع روی سطح ورق گالوانیزه پاشیده می شود. سپس فرآیند خشک کردن انجام می شود و کار به پایان می رسد.

با این روش ضخامت و یکنواختی رنگ روی سطح ورق بهتر از روش پودری است اما پوشش الکترواستاتیکی کیفیت بالاتری نسبت به روش مایع دارد.

کاربردهای ورق رنگی

ورق رنگی به دلیل تنوع در مدل ها، رنگ ها و ویژگی هایی که دارد کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. ساختمان سازی یکی از صنایع مهم، بتنی و پرکاربرد است که از ورق های رنگی استفاده می کنند.

مهمترین کاربردهای ورق رنگی

صنعت ساختمان

سقف های کاذب، نماهای تزئینی، سقف و بدنه انبارها و کارگاه ها، سقف شیروانی، سقف ویلا، سقف کارخانه و کلبه، استادیوم، دیوار سربازخانه، پوشش درب باغ.

صنایع فلزی لوازم خانگی

 • پارتیشن، یخچال، آبگرمکن، اجاق گاز، کابینت، ماشین لباسشویی، ماکروفر
 • حمل و نقل
 • اتاق ماشین، کانتینر، یخچال
 • صنعت کامپیوتر
 • بدنه کامپیوتر
 • صنعت برق و الکترونیک

به طور کلی، برای پوشش سقف کلبه، سقف شیروانی، سقف ویلا و ساختمان، محوطه کارگاه، دیوارهای موقت، جداسازی فضا، ساخت تجهیزات صنعتی، ساخت پانل، غرفه سازی، ساخت تخته سفید، ساخت و ساز فلاشینگ، بدنه خودرو، لوازم خانگی، صفحه نمایش رنگی، ویلا پشت بام ها، ویترین فروشگاه ها بخشی از کاربردهای ورق رنگی هستند.

مزایای ورق های رنگی

ورق رنگی مبتنی بر گالوانیزه دارای مزایای بسیاری از جمله مزایای پوشش سطح، دوام و مقاومت بالا، ظاهر و رنگ متنوع و شکل پذیری و قالب پذیری بالا، نصب سریع و آسان، وزن سبک و ایمنی در برابر زلزله، قیمت مناسب ورق و دارای مزایای فراوانی از جمله کامل بودن، ضد زنگ بودن است.

فولاد، مقاوم در برابر آتش، سازگاری با طبیعت، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت، انرژی و ایمنی، پوشش سطحی، مقاومت در برابر آسیب های مکانیکی و مقاومت در برابر گرما اشاره کرد. علاوه بر این مزایا، مدت زمان تغییر رنگ ورق رنگی در محیط ها و شرایط آب و هوایی مختلف بیشتر از ورق های گالوانیزه معمولی است.

انواع ورق رنگی

ورق رنگی علاوه بر رنگ دارای اشکال مختلفی نیز می باشد که هر کدام در مکان خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. ورق های رنگی کرکره ای، سینوسی، ذوزنقه، شادولاین، سفالی پالرمو، ژنوا و … برخی از این ورق ها هستند.

شادولاین

سایه ها در ابتدا عمدتاً در ساندویچ پانل ها استفاده می شدند، اما پس از تقاضای زیاد، در سقف های مختلف مورد استفاده قرار گرفتند. دلیل این تقاضای زیاد زیبایی فوق العاده، وزن سبک و هزینه مناسب آن است.

تعیین ضخامت ساختمان و طول ورق برای این محصول به عهده شماست. این نمونه ورق رنگی برای پوشش سقف و دیوار استفاده می شود.

ذوزنقه

طول و ضخامت این محصول به انتخاب شما بستگی دارد که ورق های شادرین و ذوزنقه ای در عرض های ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر عرضه می شود.

البته نصب ورق های ذوزنقه ای نسبت به شادولاین سریعتر و راحتتر است، سبک تر است و ایمنی ورق ذوزنقه را افزایش داده است. ورق های ذوزنقه ای به دلیل ظاهر مناسب عمدتاً در ساخت شیروانی استفاده می شوند.

البته از این محصول علاوه بر سقف، برای پوشش دیوارهای سوله نیز استفاده می شود.

کرکره ای

گاهی ورق رنگی ذوزنقه ای را با ورق های سینوسی اشتباه می گیرند. ورق کرکره ای یا شیروانی از اولین و قدیمی ترین انواع ورق های گالوانیزه رنگی هستند و سال هاست که در بازار ایران وجود دارد.

یکی از دلایل افزایش تقاضا برای این محصول تنوع رنگی بسیار زیاد است. ورق کرکره ای کمی گرانتر از بقیه افراد خانواده هستند، اما همچنان برای زیبایی خود استفاده می شوند. این محصول برای پوشش سقف و دیوار استفاده می شود.

سینوسی

این ورق یکی از پرکاربرد ترین انواع ورق رنگی به ویژه در ساخت منازل و سوله می باشد.

ورق های سینوسی محصولی ارزان قیمت هستند و به همین دلیل مورد توجه پیمانکاران ساختمانی قرار گرفته اند، اما با وجود این قیمت نسبتا مناسب سینوسی ها مقاومت کمتری در برابر نور و بارندگی دارند و بیشتر در مناطقی که بارندگی کمتری دارند، نصب می شود.

سفالی

ضخامت این محصول ۰.۵ میلی متر است و طول آن به انتخاب شما بستگی دارد.

از مزایای این محصول می توان به عدم تغییر رنگ و شکل آن در طول زمان و یا در شرایط مختلف آب و هوایی، مقاوم در برابر خوردگی و شکستن در طول زمان، نصب سریع، مقاومت بسیار در برابر ضربه، نور و آب اشاره کرد.

در پالرموی ایتالیا، اکثر خانه ها دارای سقف شیروانی هستند و به ورق رنگی سفالی با طراحی مشابه، سفال پالرمو نیز گفته می شود. ضخامت ورق حدود ۲۰-۲۵ میکرون و پشت آن ۷-۱۵ میکرون است، بنابراین ضخامت ورق در برابر آب و نور بسیار بالا است.

ورق طرح ژنوا

این طرح یکی از زیباترین انواع ورق رنگی به شمار می رود. ظاهر خاص این محصول در مناطق ویلا سازی در ایالت های شمالی کشور محبوبیت دارد.

این محصول از نظر کیفیت، استحکام و دوام در مقایسه با ورق های رنگ های دیگر نیز حائز اهمیت است. سبک وزن و نصب سریع این ورق مشتریان بیشتری را به خود جذب می کند.

قیمت ورق رنگی

این محصول فولادی نسبت به سایر محصولات گرانتر است اما به دلیل زیبایی و استحکام بالا همچنان در بین مصرف کنندگان محبوبیت دارد. قیمت ورق رنگی معمولاً در رول های ۴ تا ۹ تنی معامله می شوند، اما بسته به سفارش شما می توانند طول آنها متفاوت باشد.

عواملی که بر قیمت ورق رنگی گالوانیزه تأثیر می گذارند

 • انواع فرآیند تولید
 • ضخامت و ابعاد ورق رنگی
 • تقاضا و تقاضای بازار
 • نوع رنگ
 • کیفیت سرد شدن ورق
 • زمان رنگ آمیزی و عایق کاری
 • کیفیت سطح ورق
 • اندازه و طرح ورق
 • برند سازنده
 • قیمت ارز

قیمت روز ورق رنگی

با مراجعه به سایت آهنات می توانید به راحتی قیمت روز ورق رنگی را پیدا کنید. علاوه بر قیمت روز، می توانید قیمت ها را نیز مقایسه کنید و از مجموعه ای خرید کنید که کیفیت و قیمت را با هم ترکیب کنید.

آهنات از مجموعه های معتبر در زمینه فروش و اعلام قیمت آهن آلات ساختمانی و صنعتی می باشد.

با هر بار مراجعه به این سایت می توانید قیمت روز ورق رنگی را بررسی کرده و با سایر مجموعه های فعال در این زمینه مقایسه کنید.

کیفیت بالا و قیمت واقعی دو مزیت این تجارت نسبت به سایر رقبا است. خرید ورق رنگی از سایت آهنات به سهولت امکان پذیر است.

ویژگی های ورق رنگی

متریال پایه تولید ورق رنگی، ورق گالوانیزه می باشد و ابعاد ورق رنگی با ابعاد استاندارد ورق گالوانیزه می باشد. رول های ورق گالوانیزه معمولاً با عرض ۱۰۰۰ یا ۱۲۵۰ میلی متر تولید می شوند. این همان عرض ورق های رنگی موجود در بازار است.

در عرف بازار به ورق های رنگی با عرض ۱۰۰۰ میلی متر و ۱۲۵۰ میلی متر به ترتیب ورق های رنگی کوتاه و ورق های رنگی بلند می گویند.

ضخامت ورق رنگی

ورق های رنگی موجود در بازار معمولاً نازک هستند. ضخامت ورق رنگ عمومی موجود در بازار ۰.۱۶ تا ۰.۷ میلی متر است. محدوده ضخامت ورق های رنگی تولیدی یا وارداتی موجود در بازار معمولاً بین ۰.۱۸ تا ۱ میلی متر متغیر است.

بسته به کاربرد شما، برخی از کارخانه ها ممکن است بتوانند صفحات رنگی ضخیم تری را برای سفارشات عمده تولید کنند.

طول ورق رنگی

وقتی صحبت از طول می شود، مشتریان معمولاً تصمیم گیرنده هستند و مجبور نیستند یک رول کامل گالوانیزه ورق رنگی بخرند، آنها می توانند مقدار مورد نیاز خود را سفارش دهند.

اما در صورت تهیه رول کامل توسط مشتری، طول رول ورق با توجه به اینکه میانگین وزن رول معمولاً حدود ۶ تن است بسته به عرض و ضخامت مورد نظر ۸۰۰-۱۵۰۰ متر خواهد بود.

رول های ورق رنگی حدود ۴-۹ تن وزن دارند و ظرفیت بارگیری آنها در حدود ۳ تن است.

بندل های فابریک نیز حدود ۲-۴ تن وزن دارد.
برش ورق های رنگی طبق سفارش مشتری به صورت روان امکان پذیر است اما پروسه آن سخت است و هزینه آن بیشتر از ورق قالب گیری است زیرا باید مراقب بود که ورق خراشیده نشود.

 عواملی که بر قیمت ورق رنگی گالوانیزه تأثیر می گذارند

نکته مهم برای خرید ورق رنگی

به طول و عرض ورق ها دقت کنید.اگر قصد خرید ورق هایی برای استفاده در فضای باز دارید، مطمئن شوید که ضد زنگ هستند.

انواع ورق رنگی در واقع نوعی ورق فلزی گالوانیزه است که لایه ای از رنگ را به صورت الکترواستاتیکی روی سطح خود می پوشاند و بسته به کاربرد مورد انتظار، به خواص مورد نظر به ویژه مقاومت در برابر خوردگی بالاتر دست می یابد.

مطالب مرتبط : قیمت ورق سیاه

همانطور که قبلا ذکر شد، این ورق ها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند.

این نوع ورق یکی از پرمصرف ترین ورق های فولادی است که در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد و دارای مزایای فراوانی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید اینترنتی ورق رنگی با کارشناسان ما در آهنات تماس بگیرید.

Logo

تیم آهنات به شما تجربه‌ی خرید آسان را هدیه می‌دهد‌ تنها کافی است با بیان نیاز خود، با ما در ارتباط باشید


آدرس

استان تهران - شهر تهران - خیابان اشرفی اصفهانی - نرسیده به چهار دیواری- خیابان میرطاهری - پلاک 16 - واحد 5

021-47238000

ساعت کار شرکت 8:30 الی 17