021-47238000
جستجو در دانشنامه آهنات

جدیدترین مقالات آهنات

بررسی پروسه لوله کشی ساختمان و صفر تا صد مراحل اجرای آن

تاریخ : 1402/08/18       نویسنده : آهنات


آشنایی با روند لوله کشی ساختمان و صفر تا صد مراحل اجرای آن برای خیلی از افراد یک مسئله مهم و ضروری به حساب می آید. به صورت کلی، لوله کشی را می توان به عنوان یکی از مهم ترین مراحل ساختمان سازی در نظر گرفت که اهمیت زیادی دارد. در طی این پروسه پیمان کاران با توجه به تجربه ای که در اختیار دارند با استفاده از لوله های خریداری شده، سیستم آب رسانی خانه را راه اندازی می نمایند.

به خاطر داشته باشید که در حال حاضر روش های بسیار زیادی برای لوله کشی ساختمان طراحی شده است. مراحل لوله کشی ساختمان هم معمولا تحت تاثیر همین روش لوله کشی کم و زیاد می شود.

پس، اگر شما هم به دنبال لوله کشی ساختمان خود هستید، حتما باید بهترین روش های موجود را به کار گیرید. در این مقاله ما قصد داریم تا در مورد لوله کشی ساختمان و صفر تا صد مراحل اجرای آن با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

لیست قیمت های لوله

لوله کشی ساختمان و صفر تا صد مراحل اجرای آن

بررسی انواع روش های لوله کشی ساختمان

بیایید تا بررسی پروسه لوله کشی ساختمان و صفر تا صد مراحل اجرای آن را با آنالیز روش های لوله کشی شروع کنیم.

همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم اشاره کردیم، در حال حاضر راه ها و روش های بسیار زیادی برای لوله کشی یک ساختمان طراحی شده است.

هر کدام از این راه ها و روش ها، یک سری مزایا و معایب خاص را نیز در خود جای داده اند.

شما باید بر اساس نیاز های کلی و جامع خودتان نسبت به انتخاب یک روش پر بازده اقدام نمایید. از نظر عملکرد، روش های لوله کشی را می توان به چند زیر شاخه تقسیم نمود.

در لیست زیر شما می توانید همه این زیر شاخه ها و مشخصاتشان را مشاهده نمایید.

لوله کشی مخصوص عبور گاز

در این روش لوله کشی، قطر لوله ها خیلی زیاد نمی باشد. در عوض مقاومت لوله ها بالا است.

لوله کشی مخصوص فاضلاب

در این روش لوله کشی، کارشناسان لوله های خانه را به سیستم فاضلاب شهری متصل می نمایند.

لوله کشی مخصوص عبور آب سرد و گرم

این روش لوله کشی را می توان به عنوان رایج ترین روش در نظر گرفت. سینک های ظرفشویی و حمام از جمله موقعیت هایی به حساب می آیند که این روش در آنها بازدهی مطلوبی را به همراه دارد.

لوله کشی مخصوص رادیاتور

این روش لوله کشی در همه خانه ها مشاهده نمی شود ولی خانه هایی که از سیستم گرمایشی شوفاژ و رادیاتور استفاده می کنند، به این سیستم نیاز خواهند داشت.

بررسی انواع روش های لوله کشی ساختمان

بررسی انواع لوله مخصوص ساختمان

دنبال کردن مراحل لوله کشی ساختمان بدون استفاده از لوله های مخصوص امکان پذیر نیست. یک سری لوله های خاص در بازار هستند که شما می توانید آنها را برای لوله کشی مورد استفاده قرار دهید. جنس مهم ترین مسئله ای است که در این زمینه شما باید به آن توجه داشته باشید. انتخاب لوله های نا مناسب برای ساختمان می تواند مشکلات جدی را برای پروژه و خانه یا محل تجاری شما ایجاد کند. در ادمه می توانید چند مورد از جنس های محبوب و مشخصات کلیدی آنها را مشاهده نمایید.

لوله های آلومینیومی

این محصولات معمولا در سازه های پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله های گالوانیزه

این محصولات قیمت مناسبی دارند ولی، به راحتی در برابر مواد شیمیایی آسیب می بینند. شما می توانید آنها را در موقعیت های مختلفی به کار گیرید.

لوله های مسی

این لوله ها برای عبور آب سرد و گرم به شدت مناسب هستند. همچنین شما می توانید آنها را در خطوط فاضلابی هم به کار گیرید.

لوله های برنجی

این محصولات ظاهر جالبی دارند. اگر شما به دنبال استفاده از لوله های روکار هستید، این محصول گزینه خوبی برایتان به حساب می اید.

لوله های چدنی

این محصولات در ساختمان های خانگی بیشتر از ساختمان های صنعتی کاربرد دارند. مقاومت آنها در مقایسه با گالوانیزه بیشتر می باشد. البته که این محصولات وزن بیشتری داشته و در برابر مواد شیمیایی هم خیلی مقاوم نیستند.

لوله های پلاستیکی

برای لوله کشی ساختمان، شما لزوما نباید از محصولات فلزی استفاده کنید. لوله های پلاستیکی همچون پی وی سی یا پلی اتیلن هم می توانند گزینه خوبی به حساب بیایند.

انواع لوله مخصوص ساختمان

کدام مدل از انواع لوله بازدهی بیشتری را به همراه دارد؟

برای بررسی پروسه لوله کشی ساختمان و صفر تا صد مراحل اجرای آن، ما باید بتوانیم بهترین روش های لوله کشی را انتخاب کنیم. دو فاکتور مهم وجود دارند که به ما اجازه می دهند تا بهترین مدل های لوله را برای پروژه خود به کار گیریم.

کیفیت لوله و قیمت آن از جمله مهم ترین متغیر هایی به حساب می آیند که شما باید برای انتخاب لوله و روش لوله کشی به آن توجه داشته باشید.

هر پروژه بسته به ویژگی های کلیدی اش، به یک سری لوله های خاص نیاز دارد. پس توجه به این مسئله باعث می شود تا شما روند لوله کشی را در بهترین حالت ممکن طی نمایید.

نوع لوله بر روی بازدهی نهایی چه تاثیری می گذارد؟

نوع لوله می تواند مراحل لوله کشی و کیفیت نهایی پروژه را تحت تاثیر خود قرار دهد. یک سری لوله کشی ها هستند که فقط یک بار انجام می شوند و در صورتی که برای آنها لوله مناسب انتخاب نشود، احتمال اینکه پروژه با مشکلات جدی مواجه شود افزایش پیدا می کند.

مثلا لوله کشی فاضلاب را در نظر بگیرید. اگر کارشناسان برای این روش لوله کشی، محصولات مناسب را انتخاب نکنند در طولانی مدت مجبور به تعویض لوله ها خواهند شد.

این مسئله مشکلات جدی را برای افراد ایجاد خواهد کرد. پس شما لزوما باید بهترین مدل های لوله را به کار گیرید.

مراحل لوله کشی ساختمان

حال که همه مباحث مقدماتی مربوط به لوله کشی ساختمان و صفر تا صد مراحل اجرای آن را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا به مراحل اجرا هم نگاهی بیندازیم.

کارشناسان برای لوله کشی یک ساختمان باید مراحل خاصی را طی نمایند. اولین مرحله مربوط به نقشه کشی لوله می باشد.

آنها بر اساس نقشه ساختمان و نیاز های آن، یک نقشه لوله کشی تهیه می نمایند. در مرحله بعد آنها باید برای هر نوع لوله کشی، یک محصول مناسب انتخاب نمایند. در سومین و آخرین مرحله، کارشناسان لوله کشی را شروع می کنند. پروسه لوله کشی از پایین به بالا دنبال می شود.

یعنی کارشناسان در ابتدا از زیر خانه لوله کشی را شروع کرده و به طبقه اول می رسند. آنها این پروسه را دنبال می کنند تا لوله کشی همه طبقات خانه به اتمام برسد.

مراحل لوله کشی ساختمان

کلام آخر

امروز ما سعی کردیم تا به صورت کلی، اطلاعات مفیدی را در مورد لوله کشی ساختمان و صفر تا صد مراحل اجرای آن در اختیار شما قرار دهیم. به خاطر داشته باشید که اهمیت لوله کشی ساختمان باعث شده تا خیلی از افراد به دنبال کردن آن علاقه زیادی نشان دهند. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند کیفیت لوله کشی را تحت تاثیر خود قرار دهد، لوله خریداری شده توسط شما می باشد.

برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن شما همواره باید به دنبال استفاده از بهترین و قوی ترین مدل های لوله باشید تا در این زمینه با هیچ مشکلی مواجه نشوید. خرید با کیفیت ترین انواع لوله به شما اجازه می دهد تا بدون نگرانی در مورد آسیب دیدن یا پوسیدگی، پروسه لوله کشی را دنبال کنید.


Logo

تیم آهنات به شما تجربه‌ی خرید آسان را هدیه می‌دهد‌ تنها کافی است با بیان نیاز خود، با ما در ارتباط باشید


آدرس

استان تهران - شهر تهران - خیابان اشرفی اصفهانی - نرسیده به چهار دیواری- خیابان میرطاهری - پلاک 6 - واحد 5

021-47238000

ساعت کار شرکت 8:30 الی 17